Jump to content

F10 530d xdrive


ionutvirlan

Recommended Posts

n-au importanta minusurile cu o parere personala :)

e drept ca nu se discuta gusturile , insa folia a facut progrese uriase , obti acelasi rezultat fara probleme, cert e ca mie imi displace , end of story. :flowers:

 

sunt convis ca este o vopsea pretentioasa desi are lac in compozitie sigur trebuie mereu lustruita masina ca sa arate "okis"

Edited by Krebs
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

so, in seara asta am vazut un m5 culoare alb frozen. foarte frumos efectul vizual al culorii.

cel mai bine pot sa descriu culoarea frozen ca un mix perfect intre culoare mata 100% si metalizata. mi-a placut foarte mult. sper ca albastrul respectiv sa imi placa la fel de mult

revenind, astazi am vorbit cu cei de la dealer si mi-au transmis ca la sf saptamanii viitoare masina va fi in garajul lor.

o astept cu interes

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aveti dreptate. Sunt alt model.

Apropos de jante. Ce sa fac? Sa iau pe 18 sau pe 19 pt vara?

Merg f mult prin bucuresti si in afara. Aprox 40-50000 km pe an. Schimb anual doua seturi de cauciucuri la masina care o conduc acum (iarna/vara).

Nu m-as risca la 19 desi... Arata senzational, dar sacrific confortul in detrimentul aspectului?

 

Ea a venit doar cu cele de iarna. Cele pe care le vedeti in poze.

 

Revin cu poze. Am primit astĂŁzi de la dealer o serie de poze de calitate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 sunt de bun simt la un F10...just my 2 cents... :)

 

 

+1..

mergi pe 19, oricum la F10 cu 19", ii ca si cand ai avea 18" pe e60.. F10'le are balonul mai mare la cauciucuri..(ex: la e60 ai 245/40/18 pe cand la F10 ai 245/45/18)

 

Masina asta merita niste jante frumoase, pe 19" :thumbsup:

Edited by mdln
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cu 19" o sa te urci cu zambetul pe buze in ea de fiecare data, dar o sa te dai jos fara el daca vei distruge vreun pneu pe drumurile patriei (in cei 25000 km / an pe care ii faci extra-urban) :D

 

Alege in functie de ce conteaza pentru tine. (Desi contrazice oarecum ce am zis mai sus, eu as merge pe 19)

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente. E o masina foarte frumoasa cu niste dotari pe masura. Numai bine! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Masina este super, are exact dotarile esentiale care le caut si eu la a mea, adica minim adaptive drive, soft close, scaune confort incalzite, PDC fata/spate, xenoane, navi mare, cutie automata.. plus ca mai ai bonus si altele care sunt mult mai rare.. gen night vision..

 

Culoarea mi se pare dementiala, este iesita din comun si foarte rara, nu prea vezi seria 5 cu culoare mata dar sa fie si albastra.. Daca ai de gand sa ii pui si un pack M ulterior ar arata uluitor de bine dar deja nu ai ce comenta la ea..

 

Sa o stapanesti sanatos si sa ai multi kilometri la bord cu ea :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ajuns. Aseara. Destul de Încântat. Am totusi o problema cu anvelopele. Sunt run flat pe 17. Ciudata rau. Cam danseazã pe strada. E bine ca sunt de iarna. Trec iarna si o incalt cu unele cel putin pe 18, asa cum spuneti si voi.

In rest, simpatice toate optiunile. Nu prea am nevoie de toate. trecând la o marca premium am nevoie doar de confortul scaunelor si optiuni multimedia multe.

Merg cu ea doar pe confort+. Consuma aprox 13 in bucuresti stil de condus moderat. de altfel masina desi este extrem de potenta te invita la un stil de condus moderat. Este foarte fina, cutia de viteze schimba mult mai bine decat dsg de la VAG. desi am incercat sa o fortez nu a rupt aderenta in nicio situatie (giratoriu, virat aproape maxim si pedala la fund). franele ofera un bun feedback. Mentionez ca am schimbat discurile si placutele inainte de a ridica masina. Pentru confortul psihic mai mult.

culoarea este speciala. Atrage multe priviri (nu sunt f Încântat de asta), poate a fost un impuls de moment pt ca am ales masina cu aceasta culoare. Insa arata f bine.

Voi vedea cand apare certificatul de ĂŽnmatriculare. daca nu apare in certificat culoare albastru mat, o voi vopsi metalizat anul viitor. Dar mai vedem.

Cam asta este. revin cu poze. seara faina.

Link to comment
Share on other sites

Superba, ar fi pacat sa renunti la culoarea asta (vorba aia vopsea originala) pt ceva facut la noi in service-uri (multe din ele iti lasa un gust amar cand vezi rezultatul desi promit marea cu sarea) ...

 

Chiar este ciudata culoarea, dar personal imi place... trebuie ceva timp sa te obisnuiesti cu ea :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.