Jump to content

MARKETING SAU NESERIOZITATE - ULEI pt. E46


lorance

Recommended Posts

e masina ta pui ce piese vrei. pe mine nu m-au refuzat niciodata cu piesele mele

235181[/snapback]

 

ce zici tu e normal si de bun simt dar jur ca acu 3 sapt maxim 1 luna am incercat sa imi fac programare la ei si trebuia sa imi schimb bucsi fata si tampoane motor si cand am ajuns aici mi-a zis ingineru lor ca nu le au si eu am zis no problem am eu toate piesele si atunci m-a luat ca nu se poate ca ei lucreaza numai cu piesele lor ca asa e regula de ceva vreme etc

am insistat pentru ca la ultima revizie am rugat mecanicul sa se uite sa imi zica tot ce trebe schimbat si pentru ca si atunci fusesem cu filtrele si uleiul meu am luat piesele si acuma pe acelasi principiu

la care mi-a trantit-o ca eu trebe sa vorb cu ei inginerii care fac programarile nu cu mecanicii in service si mi-a zis ca sub nici o forma nu se poate sa imi faca ei lucrarea

jur ce dracu nu am nici un interes sa mint

deci ce imi spuneti ma consterneaza cum unii sunt acceptati cu piesele lor si altii nu

ati vorbit cu cineva anume ?

a mai patit cineva sa fie refuzat cu piesele lui ?

spuneti-mi si mie daca trebe sa sun pe cineva anume ca deja simt ca inebunesc. eram multumit de ei ca service dar cu faza asta m-au scarbit total

Link to comment
Share on other sites

hmm.. ciudat. sper ca nu si-au luat fente in cap de cand si-au facut sediul asta nou.. eu am schimbat la ei cu piesele mele anu trecut. de atunci ca sa evit complicatiile am facut totu cu piesele lor ca am vazut ca lucreaza cu piese originale si am capatat incredere. e posibil sa se fi schimbat atitudinea intre timp. deci poate nu sunt eu in masura sa ma dau cu parerea. dar oricum nu mi se pare normal sa nu-ti accepte piesele tale. pana la urma le platesti manopera si asta e.. nu vad de ce ar trebui sa te refuze
Link to comment
Share on other sites

ce zici tu e normal si de bun simt dar jur ca acu 3 sapt maxim 1 luna am incercat sa imi fac programare la ei si trebuia sa imi schimb bucsi fata si tampoane motor si cand am ajuns aici mi-a zis ingineru lor ca nu le au si eu am zis no problem am eu toate piesele si atunci m-a luat ca nu se poate ca ei lucreaza numai cu piesele lor ca asa e regula de ceva vreme etc

am insistat pentru ca la ultima revizie am rugat mecanicul sa se uite sa imi zica tot ce trebe schimbat si pentru ca si atunci fusesem cu filtrele si uleiul meu am luat piesele si acuma pe acelasi principiu

la care mi-a trantit-o ca eu trebe sa vorb cu ei inginerii care fac programarile nu cu mecanicii in service si mi-a zis ca sub nici o forma nu se poate sa imi faca ei lucrarea

jur ce dracu nu am nici un interes sa mint

deci ce imi spuneti ma consterneaza cum unii sunt acceptati cu piesele lor si altii nu

ati vorbit cu cineva anume ?

a mai patit cineva sa fie refuzat cu piesele lui ?

spuneti-mi si mie daca trebe sa sun pe cineva anume ca deja simt ca inebunesc. eram multumit de ei ca service dar cu faza asta m-au scarbit total

235290[/snapback]

 

Exact la fel am patit si eu cu filaret. Au spus ca lucreaza numai cu pisele lor.

 

Oricum eu am avut masina la vopsit la ei si am zis ca nu mai trec pe acolo.

Sunt penali.

Link to comment
Share on other sites

una peste alta ma bucur daca pot spune asa ca nu sunt singurul patit cu piesele la filaret

deci sunt cu toane baietii

 

apoi normal ca fiecare service are un regulament da sincer nu vad care e problema sa vina clientul cu piesele lui (decat sa le platesc dublu la ei prefer sa semnez ca nu am nevoie de garantie de la ei)

Link to comment
Share on other sites

una peste alta ma bucur daca pot spune asa ca nu sunt singurul patit cu piesele la filaret

deci sunt cu toane baietii

 

apoi normal ca fiecare service are un regulament da sincer nu vad care e problema sa vina clientul cu piesele lui (decat sa le platesc dublu la ei prefer sa semnez ca nu am nevoie de garantie de la ei)

235458[/snapback]

perfect de acord cu tine

Link to comment
Share on other sites

Demult aveau un afis lipit la intrare in care se mentiona ca garantia pentru lucrare nu se acorda decat cu piesele cumparate de la ei. Nu scria nimic cum ca nu ai voie cu piesele tale, ba mai mult eu mi-am schimbat telescoapele si arcurile la ei (cu piesele mele) si n-a comentat nimeni nimic.
Link to comment
Share on other sites

au niste reguli noi de la 1 ianuarie, nu mai lucreaza cu piesele clientului ordine de sus cica, dar daca insisti... poate te iarta odata, asta e, orice patron isi stabileste singur regulile, nu tre sa scoata si ei investitia aia care au bagat-o in noul sediu ?
Link to comment
Share on other sites

au niste reguli noi de la 1 ianuarie, nu mai lucreaza cu piesele clientului ordine de sus cica, dar daca insisti... poate te iarta odata, asta e, orice patron isi stabileste singur regulile, nu tre sa scoata si ei investitia aia care au bagat-o in noul sediu ?

235493[/snapback]

 

 

PANA LA URMA... CARE A FACUT SCHIMBUL LA FILARET CU ULEIUL SI FILTRUL LOR?!?!

CARE A FOST PRETUL TOTAL?

MAI TREBUIE SA DAI SI SHPAGA??!?!?!

RESETEAZA SI CONTUARUL ALA DE LA BORD DE ULEI?!?

 

APROPO.... IN LEGATURA CU,,,,,, CUREAUA AIA CARE SE VEDE CAND DESCHIZI CAPOTA... CAT O COSTA INLOCUIREA EI + CUMPARATUL DE LA EA?!?!

 

 

Trebuie sa fac si eu schimbul.. asa ca va rog sa imi raspundeti...

:blink:

GYGY

Link to comment
Share on other sites

PANA LA URMA... CARE A FACUT SCHIMBUL LA FILARET CU ULEIUL SI FILTRUL LOR?!?!

CARE A  FOST PRETUL TOTAL?

MAI TREBUIE SA DAI SI SHPAGA??!?!?!

RESETEAZA SI CONTUARUL ALA DE LA BORD DE ULEI?!?

 

APROPO.... IN LEGATURA CU,,,,,, CUREAUA AIA CARE SE VEDE CAND DESCHIZI CAPOTA... CAT O COSTA INLOCUIREA EI + CUMPARATUL DE LA EA?!?!

Trebuie sa fac si eu schimbul.. asa ca va rog sa imi raspundeti...

:blink:

GYGY

238371[/snapback]

 

APROPO.... IN LEGATURA CU,,,,,, CUREAUA AIA CARE SE VEDE CAND DESCHIZI CAPOTA... CAT O COSTA INLOCUIREA EI + CUMPARATUL DE LA EI (FILARET)?!?!

SI.... FILTRUL DE AER?!?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.