Jump to content

seria 7 G11


bmi_blue90

Recommended Posts

Mie imi place fata, ador spatele si evacuarile alea imense, imi place interiorul dar navigatia aia e ca o broasca pe masa miresei.

Iar ornamentul cromat de la baza usilor si continuarea de pe bara spate il coboara 2 trepte. Parca-i VW. Numa aia trag cate-o linie cromata in bandouri, in lipsa de idei.

 

Ps: tare asemanarea cu KIA. Parca si-au mai incurcat ei schitele la nu stiu ce model...

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

dar navigatia aia nu se retrage in bord? daca nu, eu il vad ca pe un punct negativ....in schimb am citit ca va fi disponibil " leather engine cover" si "panorama glass roof"...poate mai indulcesc linia aia cromata aiurea de pe bandouri si asemanarea cu Kia :frantics:

 

in loc sa arate mai clean si classy cum e S-klasse si A8, ei o incarca cu elemente vizuale care nu isi aveau rostul dupa parerea mea...mi se pare ca Lexus mai are bandouri cromate.... http://en.wikipedia.org/wiki/Lexus_LS_%28XF40%29

 

mai, mai ca incepe sa para o adunatura de elemente de pe la alte marci :rolleyes: , o sa-i dea Kia in judecata ca au copiat de la ei :hyper:

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

S-klasse nou pare al naibii de bun si aratos incat e tare greu atat pentru BMW cat si pentru Audi sa il invinga...arata tare bine masina, plina de tehnologie si in momentul de fata Mercedes e pe val, au o imagine foarte puternica si vin intruna pe piata cu modele de varf care ajuta enorm la vanzarile din clasele inferioare, au o strategie bine pusa la punct!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Urat cu spume la exterior, deja banal la interior..o sa fie probabil cel mai dinamic model din segment, cel mai rapid bla-bla-bla, dar pe mine personal ma lasa rece. Doar imaginea cu volanul ala care parca ar fi vreun retrofit ieftin din targu' Vitan e suficienta dpmdv. Mercedes incepe sa fie peste Bmw, ma gandesc la S vs seria 7, C vs seria 3, A vs seria 1, E coupe vs seria 4..
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Urat cu spume la exterior, deja banal la interior..o sa fie probabil cel mai dinamic model din segment, cel mai rapid bla-bla-bla, dar pe mine personal ma lasa rece. Doar imaginea cu volanul ala care parca ar fi vreun retrofit ieftin din targu' Vitan e suficienta dpmdv. Mercedes incepe sa fie peste Bmw, ma gandesc la S vs seria 7, C vs seria 3, A vs seria 1, E coupe vs seria 4..

 

Si eu sunt de aceeasi parere!

Cel putin ultimul S nu ai cu ce sa il compari!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pur si simplu s cel nou e prea bun pt epoca asta.7er asta nou nu-mi place nici mie d nicio culoare. La exterior linia farurilor mi se pare ca seamana cu x5 cel nou( si asta din pdvm nu e de bine) iar la interior e la ani lumina fata de concurenta( chiar si fata de a8) Edited by claudium1981
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi mai bine sa asteptam sa vedem niste poze clare si dupa aia sa vedem ce ai cum? Eu cred ca va fi o masina senzaționala, poate nu chiar la nivelul S ului dar septarul niciodata nu si a propus asta. Pur si simplu e o limuzina de top diferita ca si caracter fata de S. Edited by AlexChris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

.

 

Asteptam de mult timp sa vad niste poze cu viitorul 7. La prima vedere nu este nimic impresionant, nici pe dinafara, nici pe dinauntru. Apare ca un serie 3 latit si lungit si cu prea mult crom pe el. Iar ecranul de navigatie iesit permanent din pacate o sa fie in productie, neretractabil, nu se preteaza la o masina de clasa asta in opinia mea. Sper ca in realitate si cu alte culori/optiuni sa arate mai bine astfel.

 

In concluzie nu mi-as da banii pe el daca vazut in realitate mi-ar crea tot impresia pe care mi-o dau pozele astea :wacko: .

 

.

Link to comment
Share on other sites

Apare ca un serie 3 latit si lungit.

Din pacate aceeasi impresie mi-a lasat-o deja si generatia F10. Diferenta intre F30, F10 si F01 pare doar dimensiunea.

Pe cand intre E90, E60 si E65/66 diferentele sunt clare.

Reducerea costurilor si a calitatii e evidenta. Plus ca au inceput deja sa le plece si unii din oamenii buni.

Pacat... BMW era un simbol.

Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.