Jump to content

530d e60 E3


Dragos_m_Mf15

Recommended Posts

Undeva la 1000 de euro ajung cu ele acasĂŁ,stiu ca poate pare mult,dar in condițiile in care au discuri si plĂŁcute originale BMW,la stare noua,prețul e decent,iar etrierii sunt fabricati in 2009.

Deocamdatã nu o sa le pun sus,ca am frâne noi,OE pe ea acum,iar iarna circulând foarte putin cu e60,nu simt nevoia unor frâne mai performante

Am un proiect mai complex pe rol,acum tot adun piese,iar cand o sa se ĂŽncĂŁlzeascĂŁ putin,o sa ma apuc de ea

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca o sa ii fac ceva la evacuare,din cate stiu e de 70 mm,fiind euro 3 fara DPF e destul de simpla evacuarea.oricum bĂŁieții cu care o sa colaborez o sa ma punĂŁ la curent cu ce este de facut sa ating pragul de putere pe care m-i l-am propus

Iar daca o sa ii fac ceva la evacuare,vreau sa nu se modifice sunetul,de regula cu e60 merg rar si doar la drumuri lungi,vreau sa rĂŁmânĂŁ mĂŁcar la fel de silențioasĂŁ

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Te inteleg insa originala nu o sa mai fie deloc dupa ce-i faci toate schimbarile alea...urat ar fi fost sa schimbi sunetul la evacuare cu puterea stock si fara pachet M pe ea, clar nu era de acolo insa la tine ar fi ok..sau tu vrei sa nu-si de-a nimeni seama ce putere ai (presupunand ca multi spun doar din zgomot ca e modificata)?
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta ziceam,de finala nu vreau sa ma ating,acum am o problema,tot caut intercooler custom ceva sa nu necesite modificĂŁri mari,inițial am zis ca pun de 535d,dar tipul care imi face turbina zice ca nu e diferența mare intre 535 si 530 la intercooler

 

Daca vrei ceva de calitate si plug & play: http://www.wagner-tuningshop.de/product/bmw/bmw-5er/performance-paket-bmw-e60-reihe-535d-635d-700001019-1.html

 

Diferenta intre cel stock si asta e foarte mare. Aici vine la pachet cu downpipe dar se poate lua separat, doar intercooler-ul, la 750 euro.

 

Acuma trebuie intrebat/vazut daca se potriveste si pe 530d, fiind facut pentru 535d.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

In final va trebui sa iau si Downpipe,am gasit intercooler ceva asemanator cu cel din linkul trimis de tine,tot Wagner ,in descrierea lui apare compatibilitate cu e60 530d,la 800 euro/buc. Sa ma interesez sa vad daca au si furtune,o sa mai am nevoie cred de senzorul care citește presiunea in turbo.

Sunt foarte curios ce o sa iasĂŁ cand o sa fie gata

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E euro 3,fata DPF de fabrica,cutie manuala

Am soft deja de 3 ani aproximativ,m-am cam obișnuit:))

Chiar astazi am discutat cu bĂŁieții cu care o sa colaborez,ziceau ca daca iau un intercooler corespunzĂŁtor si ambreiaj bun,putem sa mergem cu injectoarele de 535d pana in 340+ cai

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.