Jump to content

becul de airbag il am aprins


Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Unde as putea sa ma duc sa dea un reset la airbag , sau ce ma sfatuiti sa fac ? ms.  :)

216800[/snapback]

daca vrei doar sa resetezi becul de airbag, poate te ajut eu ca este simplu....sa caut pe net schema cu reseturile de pe E39 si resetam fara probleme :) .

Dar sfatul meu este sa te duci sa verifici si DE CE S-A APRINS :blink:.

Aveti grija ce vorbiti despre serv BMW suntem urmariti de :) .... :) membrul nr 2.

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

daca vrei doar sa resetezi becul de airbag, poate te ajut eu ca este simplu....sa caut pe net schema cu reseturile de pe E39 si resetam fara probleme :) .

Dar sfatul meu este sa te duci sa verifici si DE CE S-A APRINS :blink:  :) .

216814[/snapback]

da corect...la ce service sa ma duc ? la bavaria in baneasa trebuie programare ceva ?...si daca aveti idee cam cat imi ia. ms :)

Link to comment
Share on other sites

daca asa ai luat masina, vezi, poate nu mai e nimica acolo...  se practica chestia asta, se chituieste airbagul, si se vopseste, sau imbraca in piele....

 

iti doresc sa nu fie asa...

216817[/snapback]

am verificat eu personal toate airbag-urile si sunt la locul lor :blink:

Link to comment
Share on other sites

Poate asa :blink: .....oricum foarte buna intrebarea.

216833[/snapback]

pare o intrebare de clasa I :) ...chiar nu va da prin cap ? cum altcumva...am desfacut ce era de desfacut am vazut airbag-ul ca e la locul lui si am montat la loc ce era de montat :)

Link to comment
Share on other sites

pai cel din volan, dace imbracat in piele, si nu iti dai seama de asta, n-ai cum sa-l verifici. la spate e la fel, si daca e sarit, si daca nu. :)

no offence :blink:

216838[/snapback]

gresesti...no offence :)...daca cel de la volan era sarit...era capacu ala pe care apesi u sa claxonezi era lipit in parti :)

Link to comment
Share on other sites

da.... :)  din pacate sunt multe moduri de a lipi/repara un airbag sarit....  crede-ma, am vazut cateva...

oricum, iti doresc sa ai dreptate, si sa fie o eroare minora, resetabila...

bye, si bafta!  :blink:

216844[/snapback]

dap asta zik si eu :)

Link to comment
Share on other sites

ai desfacut tu si airbagurile laterale, cortinele ? ai dat bordu jos ? :blink:

216940[/snapback]

da am desfacut eu tot....la bord si la volan iti dai seama usor daca e sarit :)

Link to comment
Share on other sites

nu iti dai seama la cortina asa usor , deci te-ai uitat sigur la cortina ? pentru ca eu am stat in service o gramada de fata cu baietii cand mi-au inlocuit o mufa la e46 pe stalpul din dreapta fata si au stat o gramada sa dea bordu, plafon, plasticu de pe stalpi samd.

216947[/snapback]

nushu...dubios...eu am dat jos de pe stalpi copertinele alea...si era airbag-ul ca nou :) se vedea asa frumos pana in sus pe plafon...n-am dubii in legatura cu airbag-urile ca nu le am...nushu ce e cu indicatorul ala de pe bord :blink:

Link to comment
Share on other sites

lasa mai bine asa...e cel mai bun tovaras de drum la curse lungi... :)

eu deja m-am obisnuit cu el... :blink:

216948[/snapback]

hai k esti tare :) :) ..si daca nu ai functionabil sistemul de airbag ce faci ? :)

Link to comment
Share on other sites

e39 nu are capsa din aia la baterie? daca da, poate e aia, si atunci inseamna ca a fost puscat si airbag si schimbat, insa capsa nu.....

216955[/snapback]

ce capsa ? :blink: ...capsa pirotehnica este numai la centuri din cate stiu...si crede-ma ca si pe alea le-am verificat si sunt ok si alea...sincer de ce zici u nustiu

Link to comment
Share on other sites

razi tu, razi.... e46 are capsa la baterie (deci e probabil sa aibe si e39), adica sare borna in caz de accident, ca sa protejeze masina de incendiu... iar cand sare capsa respectiva, se aprinde marorul de la airbag, si, de obicei sare si unul sau mai multe airbaguri..... :blink:

asa ca, fii atent, si verifica tu acolo tot ce se poate verifica... becul ala nu s-a aprins acolo de plictiseala... :)

Link to comment
Share on other sites

ce capsa ?  :) ...capsa pirotehnica este numai la centuri din cate stiu...si crede-ma ca si pe alea le-am verificat si sunt ok si alea...sincer de ce zici u nustiu

216956[/snapback]

hai sa-ti spun de ce sta la mine aprins...

la volan exista o panglica de plastic prin care trec cateva fire... ala de la air-bag si de la calxon sau rupt chiar de langa mufa... acu ce sa mai fac? :blink: caut sa schimb panglica...

problema e alta...chiar m-am obisnuit cu becu aprins... :)

Link to comment
Share on other sites

razi tu, razi....  e46 are capsa la baterie (deci e probabil sa aibe si e39), adica sare borna in caz de accident, ca sa protejeze masina de incendiu...  iar cand sare capsa respectiva, se aprinde marorul de la airbag, si, de obicei sare si unul sau mai multe airbaguri.....  :)

asa ca, fii atent, si verifica tu acolo tot ce se poate verifica... becul ala nu s-a aprins acolo de plictiseala...  :)

216963[/snapback]

ahamz...sincer borna de la baterie n-are cum sa sara ca e prinsa bine in piulitza aia...poate sare altceva...nushu habar nu am :blink:

Link to comment
Share on other sites

hai sa-ti spun de ce sta la mine aprins...

la volan exista o panglica de plastic prin care trec cateva fire... ala de la air-bag si de la calxon sau rupt chiar de langa mufa... acu ce sa mai fac? :blink:  caut sa schimb panglica...

problema e alta...chiar m-am obisnuit cu becu aprins... :)

216965[/snapback]

ce problema.. sa stii ca e grav :) ...mie imi sta beculetzu ala pe creer knd il vad akolo :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.