Jump to content

becul de airbag il am aprins


Recommended Posts

hai sa-ti spun si eu ceva.... panglica aia nu se rupe daca nu umblii la ea. deci de aici rezulta, ca a fost umblat la airbag (din diferite cauze, pt a repara claxonu', etc) si nu a fost pusa bine. deci, oricum e bine sa verifici. si n-o zic din rautate. o zic ca am patit-o.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ahamz...sincer borna de la baterie n-are cum sa sara ca e prinsa bine in piulitza aia...poate sare altceva...nushu habar nu amĀ  :)

216966[/snapback]

hai sa-ti mai zic ceva...

chiar daca scoti becu de la bord tot ramane aprins... are un fel de al 2-lea avertisment un fel de led... :blink:

Link to comment
Share on other sites

hai sa-ti mai zic ceva...

chiar daca scoti becu de la bord tot ramane aprins... are un fel de al 2-lea avertisment un fel de led... :blink:

216970[/snapback]

loool :) deci foarte tare si sa vrei sa scapi si n-ai scapare :)

Link to comment
Share on other sites

hai sa-ti spun si eu ceva.... panglica aia nu se rupe daca nu umblii la ea.Ā  deci de aici rezulta, ca a fost umblat la airbag (din diferite cauze, pt a repara claxonu', etc) si nu a fost pusa bine.Ā  deci, oricum e bine sa verifici. si n-o zic din rautate.Ā  o zic ca am patit-o.

216968[/snapback]

stiu man... acu ce sa fac..sa-mi iau glanda :blink:

daca sunt super...hiper...mega multumit de masina...sa fiu trist pt un amarat de bec?

Link to comment
Share on other sites

aha, m-am prins. deci tu faci din astea.Ā  tz tz tzĀ  :)

216974[/snapback]

nu fac man...da mi-am bagat nasu si eu sa scap...asta pe la inceput...

hai sa-ti dau si solutia... :)

scoti becu si in gauricaaaa...bagi o guma mestecata :) asta ca sa nu mai bata ledu...

Ā 

Ā 

n-a ca ti-am zis-o :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu fac man...da mi-am bagat nasu si eu sa scap...asta pe la inceput...

hai sa-ti dau si solutia... :)

scoti becu si in gauricaaaa...bagi o guma mestecata :)Ā  asta ca sa nu mai bata ledu...

n-a ca ti-am zis-o :)

216979[/snapback]

vaiiii ce urat :blink: ...growse :)

Link to comment
Share on other sites

sunt solutii mai elegante....Ā  care macar fac sa functioneze restul de airbag-uri ramase in functiune/nepuscate... macar atat...Ā  :blink:

216980[/snapback]

tinand cont ca atunci cand am cumpart-o am facut o testare minutioasa la un service...de fapt la filaret si am vazut si carte de service a masinii si pe tester a dat ceva de genu...o mufa sau un fir care nu face masa klumea..ce sa mai zic?

Link to comment
Share on other sites

pentru un scurt nu merita sa-ti risti viata... semnalu de la led, vine din calculatorul de airbaguri. daca in calculator vine informatia (datorita scurtului) ca un airbag e sarit, atunci, in momentul impactului, nu mai pusca nici unul... e paradoxal sa mori din cauza unui airbag care nu a sarit, desi acesta era acolo, si perfect functional.....
Link to comment
Share on other sites

pentru un scurt nu merita sa-ti risti viata...Ā  semnalu de la led, vine din calculatorul de airbaguri.Ā  daca in calculator vine informatia (datorita scurtului) ca un airbag e sarit, atunci, in momentul impactului, nu mai pusca nici unul...Ā  e paradoxal sa mori din cauza unui airbag care nu a sarit, desi acesta era acolo, si perfect functional.....

216989[/snapback]

haidetzi mei sa nu generalizam da :blink: ...stiu ca nu-i de gluma cu airbag , de accea o sa ma duc sa vad care e problema...si cu airbag si fara airbag poti sa mori...asa k tot aia e

Link to comment
Share on other sites

haidetzi mei sa nu generalizam daĀ  :) ...stiu ca nu-i de gluma cu airbag , de accea o sa ma duc sa vad care e problema...si cu airbag si fara airbag poti sa mori...asa k tot aia e

216994[/snapback]

pai si ce sa-ti uram man? :)

Ā 

Ā 

Ā 

Ā 

Ā 

Ā 

Ā 

Ā 

binenteles calatorie placuta... :blink:

Link to comment
Share on other sites

iti zice pe naiba... :blink:

nu vedeti ca sunt o gramada de oameni de suferinta care se perinda pe la AB...augsburg.....filaret...si multe alte service-uri de prin tara cu diverse probleme.

cea mai raspandita molie ar fi cea cu debitmetru...

merge omu...face testu...cumpara piesa..dar vai!!!! piesa e o poala de bani :) si tot nu-i da de cap...

asta e marketing-ul... :)

Link to comment
Share on other sites

Hm,vad ca te pricepi :blink:

217022[/snapback]

Ā 

da, si cred ca nu sunt singurul. altii stiu cu gume de mestecat. :) sunt unele solutii de a "cosmetiza" masina, de care, cred, am auzit multi... mai raspandita e cea cu km dati inapoi, dar asta nu inseamna ca daca stim ca km se pot da inapoi, o facem si noi.... :)

Link to comment
Share on other sites

am verificat capsa aia pirotehnica de la baterie de care zicea blue6 :blink: si este ok...joi pe 12 aprilie am programare la AB...cik m-ar costa diagnoza completa la airbag 150 RON...ce-o fi o fi :)
Link to comment
Share on other sites

ma bucur. sa dea d-zeu sa nici nu fie nimica grav, sa se rezolve doar din resetat. :blink:

asa scump e un test? la vw de ex, e 40 ron. vezi ca mai trebuie sa fie si altii, poate chiar aici pe forum, care au soft de diagnoza, si-ti fac mai ieftin. :)

Link to comment
Share on other sites

ma bucur. sa dea d-zeu sa nici nu fie nimica grav, sa se rezolve doar din resetat. :blink:

asa scump e un test? la vw de ex, e 40 ron.Ā  vezi ca mai trebuie sa fie si altii, poate chiar aici pe forum, care au soft de diagnoza, si-ti fac mai ieftin. :)

217432[/snapback]

deja am facut programare :) nu ma risc ... daca era foamea mare de bani poate apelam la cineva de pe forum , dar nu ma risc :) ms de advice

Link to comment
Share on other sites

deja am facut programare :) nu ma risc ... daca era foamea mare de bani poate apelam la cineva de pe forum , dar nu ma risc :) ms de advice

218161[/snapback]

fara suparare man...

ce sa intelegem?

ca ce-i care apeleaza pe forum sunt muritori de foame?

cam urat spus din partea ta... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.