Jump to content

Noul BMW Seria 2 GT... Grand Tourer


X X L

Recommended Posts

BMW intra intr-un nou segment de automobile si abordeza o categorie absolut noua de clienti. Prin spatiul generos, versatilitate si flexibilitatea revolutionara, BMW Seria 2 Gran Tourer este primul model compact premium din lume care ofera pana la sapte locuri si indeplineste cerintele de mobilitate ale tinerelor familii.

 

http://www.bmwclubmagazine.com/cutenews/data/upimages/Seria_2_GT_MIC.jpg

 

(click pe imagine pentru detalii)

 

enJOY !

Link to comment
Share on other sites

Blasfemie! Tractiune fata si 7 locuri(Logan MCV)??? Probabil au facut ceva studii de piata si au vazut ca se cer astfel de masini, doar ca-i cam ciudata orientarea catre acest segment de piata, toata lumea stiind ce inseamna pana acum BMW! Poate daca cumparau un brand de masini mai low-cost, sa-l converteasca la filozofia BMW si apoi sa faca altfel de masini prin acestia! Ceva gen Dacia pt Renault ori multe alte exemple!
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E pe un segment interesant. sunt multe femei care se feresc de bmw din cauza tractiunii spate. Asta pare o masina cu care sa iti lasi copiii la gradinita, sau sa pleci intr-o excursie. Pana acum, nu exista ceva in gama asta.

 

Cred ca atata vreme cat exista si modele din care poti alege ce ti se potriveste, e nedrept sa spui ca s-a uitat de traditie. N-o sa faci liniune cu seria 2 gt, dar chiar si asa, daca vrei, motorizarile sigur nu dezamagesc, mai ales in combinatie cu tractiune integrala.

Edited by mcliviu
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

este clara rivalitatea directa intre Serie 2 Active Tourer/GT si B Classe ...

 

eu am condus 2-erul si chiar nu se simte diferenta esentiala intre tractiunea fata/spate

 

insa e mai mult decat evident ca 225i-ul cu transmisie automata si xDrive m-a dat pe spate

 

:pirate:

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ieri un seria 2(nu stiu daca era si GT)pe DN, arata oribil, doar emblema te mai duce cu gandul la BMW.

Nu vad un asa mare succesc din seria 2gt, cum nici la B class nu am vazut o asa mare explozie la vanzari(asta e doar punctul meu de vedere ca necunoscator, dar cine stie poate fi un BOOM in vanzari)

Dar vorba lui mcluviu: pt femei e ideal, cocosat, tractiune fata, 7 locuri...numai bun pt cui ii este frica de tractiune spate.

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Este posibil ca schimbul de placute pe o punte sa coste 1700 lei cu tot cu manopera pt un 218i grand tourer?

Cand schimbam eu la seria 5 g30 era 1300 lei.

 

Pe la ce adaosuri au ajuns astia??

Evident, discutam de aceeasi firma, prietenii tuturor 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.