Jump to content

BMW E30 m50b28 turbo


Shobo2020

Recommended Posts

Salut,

 

Vand BMW e30 1985, kit mt2, roti 17" azev, 2.8 turbo(m50b28, bloc fonta, refacut complet, _chiulasa_ refacuta, cuzineti noi, segmenti noi, garnituri, distributie etc are aprox 1500 de km), prezoane ARP, garnitura COMETIC, soft WPP, frane noi(etrieri 4 pistonase + discuri 340mm/placute noi), grup 3.25, evac full inox 76mm, pompa benzina 255lh, injectoare 440cmc ,ulei Motul 300V nou, bucsi/pivoti noi etc. Are aprox 1500 de km cand a fost facuta cap coada masina! Merge pe presiune mica, 0.8 bar aprox 350 cai. Toate actele in regula! Masina arata si merge perfect! Scaune piele e36, angel eyes, xenon, MP3 Sony, plasme, indicator presiune turbo, reglaj presiune turbo, plafon ///M negru, folii omologate etc. Fara schimburi!!! Pret f putin negociabil.

 

http://olx.ro/oferta/vand-bmw-e30-2-8-turbo-ID2NNQx.html

 

Multumesc,

Marius

post-71390-0-60006700-1424438532_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru aprecieri, apreciez. Masina in poze este murdara, in realitate spalata arata perfect! Si trage intr-un mare fel! Masina este in Rosiori de Vede, judetul Teleorman. Sta in garaj, cuminte, eu lucrand in Bucuresti, si vin doar in weekend acasa. Edited by Shobo2020
Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o modificare trecuta in carte. Pe acte e 318 cu motor de 1.9. Se vinde si in Romania... trebuie doar sa astept sa vina primavara. E cel mai ieftin e30 coupe cu modificarile aferente. Nu a trecut prin 10 maini si vanduta de fiecare data ca "tipla" desi pretul scadea de la aparitie la aparitie :) . Pe weekend daca e vremea frumoasa o sa incerc sa o spal si sa-i fac niste poze sa iasa in evidenta perla din vopsea si culoarea propiu-zisa ca multi m-au sunat si ma intrebau daca e neagra si tot incercam sa le explic ca e un verde army style cu multe perle in ea, dar e foarte prafuita si murdara in poza.
Link to comment
Share on other sites

1.8 cu motor de 1,9?adica motor de 1,8is E36 sau cum?sincer cred ca mai degraba vinzi motorul separat si apoi pui la vanzare masina cu motorul ei din acte.

 

Nu stiu ce vorbesti acolo despre 1.8is si e36. Motorul din acte e de 1.9 M10. Masina nu e facuta sa fie dezmembrata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

off,zic si eu de pe wiki

 

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E30)

M10B18 are 1766 cm

de aia nu inteleg de unde 1.9 :)

 

cred ca ai dreptate, m-am uitat in acte si e 316i, motor de 1767cmc/66kW. My bad... Daca tot sunt aici pe forum, accept schimb cu alt BMW preferabil e46 si diferenta de bani cat mai mare, ofertele sa fie corecte va rog.

Edited by Shobo2020
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.