Jump to content

F13 640xd


neo_andersson

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Sunt trei galme, janta arata ok la prima vedere, astept sa ma sune cei de la Autosoft cand au cauciucurile la ei in service, au 2 identice noi pe stoc in depozit si le-au cerut la service-ul din Dudesti ca e mai aproape de mine.

 

Trebuie sa fac verificare completa la toate rotile, echilibrare si directie. Pana acum paguba sare de 3,500 ron.

Link to comment
Share on other sites

Sunt trei galme, janta arata ok la prima vedere, astept sa ma sune cei de la Autosoft cand au cauciucurile la ei in service, au 2 identice noi pe stoc in depozit si le-au cerut la service-ul din Dudesti ca e mai aproape de mine.

Pana acum paguba sare de 3,500 ron.

 

Chiar conteaza acest detaliu ?

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat...am dat eu intr-o bordura cu 60 km/h cu cauciucuri Landsail de R18 vechime 2 ani luate de noi, a sarit masina in sus cu mine, s-au zgariat si jantele, ma mir ca nu s-au spart sau strambat, cauciucurile au facut o galma foarte mare fiecare, dar nu s-au spart...
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@neo_andersson, ce dimensiune are anvelopa bulita?

 

@win60, ma gandesc ca ale tale sunt 245/40R18.

am si eu 245/40, insa pe 19 si stau cu prea mare stres si de fiecare data cand vad cate o roata bulita, ma interesez de dimensiune sa stiu ce ma asteapta

Link to comment
Share on other sites

Sunt 245/35/20 - RFT Dunlop Sport Maxx GT.

 

Gropile sunt intradevar peste tot in tara asta, nu mai vorbesc ca nici in 2017 nu suntem in stare sa montam canalele la acelasi nivel cu asfaltul.

 

Cu rotile pe 20 e destul de rigida masina, mai ajuta modul Comfort+ putin. In 2 ani de cand am masina am mers cu foarte multa atentie si am facut non-stop slalom printre gropi si canale. Nu cred ca noi apucam sa vedem niste drumuri civilizate in tara asta, poate nepotii nostri.

 

Cauciucul stanga fata e total compromis, se vede impactul si pe interior, janta a fost usor deformata si s-a indreptat fara probleme, cu ocazia asta am verificat toate rotile, mai aveam una pe spate foarte usor deformata si s-a remediat.

 

Singura veste buna pe ziua de azi a fost DOT-ul cauciucurilor noi pe care le-am luat.

 

IMG_1623.jpg

 

IMG_1624.jpg

 

IMG_1625.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.