Jump to content

A fiert cineva vreun motor de E46 ?


Recommended Posts

Mi-am luat masina asta (E46 din '99) si dupa vreo 600 km parcursi pe autostrada, la 120 -140km/h max , mi s-a aprins becul de supraincalzire a apei ( adica de fierbere) iar ceasul de temperatura era pe normal. Am mai condus si eu alte masini pana acum dar chestia asta m-a pus in cap. Temperatura de afara era in jur de 26 grade cand s.a intamplat chestia asta. Am lasat masina peste noapte in parcare. Cand m-am intors acasa a doua zi si am verificat nivelul la apa era mult sub minim. :blink: :) Edited by Fireball
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
poate pierzi lichid de racire pe undeva... sau nu iti merge senzorul care te avertizeaza ca ai putin lichid de racire si mergi fara de ceva timp.
Link to comment
Share on other sites

poate pierzi lichid de racire pe undeva... sau nu iti merge senzorul care te avertizeaza ca ai putin lichid de racire si mergi fara de ceva timp.

222269[/snapback]

 

 

Am completat a doua zi. Si a inghitit la propriu aproape un litru. Cineva mi-a zis ca ar putea fi termostatul defect. Daca dupa ce s-a stins becul am plecat fara sa completez cu apa si am mers inca vreo ora e posibil sa se fi ars garnitura de chiulasa? Doamne fereste....

Link to comment
Share on other sites

Am completat a doua zi. Si a inghitit la propriu aproape un litru. Cineva mi-a zis ca ar putea fi termostatul defect. Daca dupa ce s-a stins becul am plecat fara sa completez cu apa si am mers inca vreo ora e posibil sa se fi ars garnitura de chiulasa? Doamne fereste....

222326[/snapback]

 

Daca a pierdut apa trebuie sa gasesti pe unde pierde,poate asta este problema nu termostatul.

 

Poti sa incerci la service la BMW,Kane te poate ajuta cu o relatie, sigur cunoaste pe cineva si in service,doar este directorul de la vanzari. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Poti sa incerci la service la BMW,Kane te poate ajuta cu o relatie, sigur cunoaste pe cineva si in service,doar este directorul de la vanzari. :)

222365[/snapback]

Loool! :blink: :) Inseamna ca ma poate ajuta si pe mine sa imi comand mai repede noul M3! :)

Link to comment
Share on other sites

Daca a pierdut apa trebuie sa gasesti pe unde pierde,poate asta este problema nu termostatul.

 

Poti sa incerci la service la BMW,Kane te poate ajuta cu o relatie, sigur cunoaste pe cineva si in service,doar este directorul de la vanzari. :)

222365[/snapback]

 

 

Tocmai am scos-o azi din Service si astia mi-au zis ca nu am nici o problema. :blink:

Cica au condus-o prin oras vreo cateva ore si ca temperatura a ramas la normal. Chiar nu mai stiu ce sa mai zic. Si culmea...Era service autorizat BMW.

Link to comment
Share on other sites

Loool!  :blink:  :) Inseamna ca ma poate ajuta si pe mine sa imi comand mai repede noul M3! :)

222368[/snapback]

 

 

Mai bine ti-l iei din Germania direct. pe bune. Vii cu avionul si pleci cu ea. Avionul te costa 50 eur pana in KĂśln. Cat e noul M3? Il vrei cu 0 km la bord sau cu ceva acolo pana in 30 mii?

Link to comment
Share on other sites

Cica au condus-o prin oras vreo cateva ore si ca temperatura a ramas la normal. Chiar nu mai stiu ce sa mai zic. Si culmea...Era service autorizat BMW.

222807[/snapback]

 

Inseamna ca ai avut noroc :blink:

 

Sa verifici totusi daca pierde antigel,nu prea avea cum sa dispara asa mult.

Link to comment
Share on other sites

cand veneam anul trecut de la mare am patit aceeasi chestie-mi s-a aprins becul in bord am oprit si iam turnat 1,5l apa ,nu se vedea pe unde curge-cand am ajuns acasa am traso pe canal si iam scos scutu si dupa ce am turato mai mult a inceput sa picure apa pe la furtunele alea care vin in spate la motor-vin doua furtune intrun manson-cred ca vin la supapa de recirculare gaze-pe deasupra sar vedea daca ai demonta suportul de la filtrul de polen.
Link to comment
Share on other sites

cand veneam anul trecut de la mare am patit aceeasi chestie-mi s-a aprins becul in bord am oprit si iam turnat 1,5l apa ,nu se vedea pe unde curge-cand am ajuns acasa am traso pe canal si iam scos scutu si dupa ce am turato mai mult a inceput sa picure apa pe la furtunele alea care vin in spate la motor-vin doua furtune intrun manson-cred ca vin la supapa de recirculare gaze-pe deasupra sar vedea daca ai demonta suportul de la filtrul de polen.

223524[/snapback]

 

 

 

Multumesc mult . S-ar putea sa fie acelas lucru si la mine. O sa incerc asta. Multumesc din nou

Link to comment
Share on other sites

si mie imi crestea indicatoru de apa...am completat cu apa si nu mai am nici-o problema de cateva luni bune..

223649[/snapback]

 

 

M-am uitat mai atent ieri si am vazut pe unde pierdea...Pe la pompa de apa. :blink: Asta e prima masina de care tre sa ma ocup, pana acum am condus masina tatalui meu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.