Jump to content

DOWNLOAD BMW ROAD MAPS 2015 - harti CIC, NBT, CCC, MK3, MK4


Recommended Posts

Salut,

Am si eu nevoie de ajutor...Am descarcat Europe_East_Premium_2015-2, am dezarhivat cu 7zip si mi-a creat un folder de vreo 19 gb.Ce era in folder am pus pe un stick de 32 si nimic, am tot incercat si cu un card reader cu microsd in el si tot degeaba.

Am citit ca trebuie un update de firmware luat de pe bmw.com/update,am fost acolo, i-am bagat cele 7 cifre din vin nu mi-a dat niciun update (e90, fabricatie 23.05.2009).

Am codul fsc, cum sa fac sa-mi updatez navigatia ? Nici versiunea pe 3 dvd-uri nu o gasesc de descarcat pe nicaieri

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am si eu nevoie de ajutor...Am descarcat Europe_East_Premium_2015-2, am dezarhivat cu 7zip si mi-a creat un folder de vreo 19 gb.Ce era in folder am pus pe un stick de 32 si nimic, am tot incercat si cu un card reader cu microsd in el si tot degeaba.

incearca cu dvd dl, daca nu ai update de soft la cic nu o sa mearga pe usb la anul/luna ta

Am citit ca trebuie un update de firmware luat de pe bmw.com/update,am fost acolo, i-am bagat cele 7 cifre din vin nu mi-a dat niciun update (e90, fabricatie 23.05.2009).

pentru ca nu ai la ce sa faci update (ce cauti tu acolo e pentru combox)

Am codul fsc, cum sa fac sa-mi updatez navigatia ? Nici versiunea pe 3 dvd-uri nu o gasesc de descarcat pe nicaieri

asta e alta problema...

Edited by zeronoo
Link to comment
Share on other sites

Salutare! Am un prieten care are un bmw e46 cu navigatie TTI8952. Acesta m-a rugat daca pot sa-i pun pe un stick/DVD cateva harti deoarece lui nu-i apare nicio harta pe navigatie. As vrea sa va rog daca puteti sa-mi explicati pas cu pas cum se procedeaza si ce trebuie downloadat pt harta Romaniei. Am citit in posturile anterioare insa nu am inteles exact. Va multumesc! :)
Link to comment
Share on other sites

cosmin, de ce dai quote la ultimul post? daca nu stii sa folosesti un forum, de ce l mai folosesti?

 

@tiru - de ce e nevoie de PM? de ce nu pui link urile public sa le vada toata lumea?

Stai jos. Azi ai nota 2...Asa de tare te-a deranjat aceast quote cocalarule incat sa spui ce-ai spus mai sus?

Inca o data: cocalarule!

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Revin cu un feedback partial:

link-ul este valid, pachetul de date este corespunzator.

Ca si observatie, update-ul se desfasoara foarte greoi (s-ar putea sa fie de vina stick-ul meu).

Va rog reveniti si voi cu experienta proprie.

Din punctul meu de vedere este o mare dezamagire faptul ca nici pe aceasta versiune nu este functional Speed Limit Info.

Multumim, @Danyro.

post-1566-0-79542300-1445948579_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere este o mare dezamagire faptul ca nici pe aceasta versiune nu este functional Speed Limit Info.

Multumim, @Danyro.

 

 

Speed Limit Info nu o sa functioneze niciodata in Romania cu KAFAS1, harta contine toate datele pentru SLI inca de la versiunea 2013-1, restrictia este la nivel de KAFAS din cauza licentei pentru codul de tara.

Cu un modul de activare, SLI merge perfect cu CIC si KAFAS1 inclusiv detectia semnelor de limita de viteza (alea care sunt) :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.