Jump to content

BMW 525D E60 - noul meu Opel


DB77AAA

Recommended Posts

Are si bafta de le gaseste asa ieftine, ca presupun ca nu le alege de pe olx. Stiam si eu un e90 la 5500eur, asa intre prieteni, avea si turbina schimbata la bavaria, oricum bagati 10-15000 ron in ea. Dar n-am luat-o ca stiam ca voi vinde greu ce aveam deja.
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

O masina cumparata de la prieteni grabiti in 75% din cazuri e pacaleala. Daca e buna, e mai scumpa ca pretul pietii.

 

Nu am pacalit pe nimeni vanzand masina de pe acest topic, poate doar pe mine.

Edited by DB77AAA
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na, pana la urma tot BMW am luat.

Plecat sa vad un A6, mai epava fata de BMWul prezent pe acest topic.

Pana la urma am luat un E83. Masina curata si intretinuta.

Nu cred sa-l mai prezint ca nu va plac preturile mele.

post-72765-0-70433700-1437079171_thumb.jpg

post-72765-0-58228900-1437079180_thumb.jpg

post-72765-0-71598800-1437079190_thumb.jpg

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Na, pana la urma tot BMW am luat.

Plecat sa vad un A6, mai epava fata de BMWul prezent pe acest topic.

Pana la urma am luat un E83. Masina curata si intretinuta.

Nu cred sa-l mai prezint ca nu va plac preturile mele.

2.0 benzina,e macar la asta sunt taxe mici si consum ceva mai mare fata de 3.0,altfel banuiesca ca ai dat max 6000 pe el.

Edited by alex230ro
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

daca reuseste sa gaseasca masini ieftine pe care sa le repare si sa faca un profit, bravo lui. imi imaginez ca e un vanzator de buna credinta de indata ce posteaza aici defectele ce le gaseste la masini. Poate chiar cineva de pe forum cauta ceva mai ieftin si cinstit si atunci topicul e bine venit. Dar e mai usor sa dai cu piatra decat sa intinzi o mana. Si eu as cumpara o masina de la el, stiind ce probleme are sau daca e pretul corect, decat sa ma intalnesc cu toti samsarii combinatori care nu stiu sa zica decat "masina e full, e tzipla, e bemveu de germania"
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pe forumul asta nu poti sa discuti lucruri serioase sau nu poti prezenta o masina fara ca cineva sa iti gaseasca defecte sau ca trebuie nu stiu ce schimbat sau ca fiecare isi da cu parerea despre un defect. Sunt cativa insi in jurul carora se invarte forumul si numai ei discuta pe topicurile lor. Ceilalti useri fac aproape degeaba topicuri ca sunt foarte rar bagati in seama.

Daca gresesc sa curga minusurile, dar eu asa vad forumul in momentul de fata.

Lasati omul sa isi prezinte masinile. Mie unul imi place topicul lui si dau cu plus la toate asa sa le fac in ciuda la aia care dau minus!!! :goodjob:

Edited by John92
  • Like 6
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

e ca in curtea scolii, tot timpu sunt vre-o doi cu gura mare care au impresia ca sunt pe mosia lor. Daca nu-i bagi in seama n-au cum sa-ti faca vre-un rau :). Si pentru ca e democratie, fiecare are dreptu sa spuna ce vrea, nu inseamna ca trebuie sa ii si asculti. Eu personal il rog pe colegul cu topicul sa dea inainte, ca suntem multi care-l urmarim, chiar daca nu scriem foarte des. Edited by mihai vigariu
  • Like 6
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

pai sa continue vad ca avem colegi care aproba,mai invatam si noi una alta .vad ca un coleg de mai sus deja pune etichete .ar fi frumos totusi de deschis cate un topic pentru fiecare masina macar. Edited by alex230ro
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Omul stie cu ce se mananca domeniul asta. Se ocupa cu masini zi de zi. Nu face o pasiune din masina x sau y drept urmare le ruleaza. Daca are ocazia sa cumpere ieftin si sa vanda pe profit foarte bine face. Dupa cum ati putut citi aici, omul a reparat ce a fost de reparat, iar ce a ramas nu a ascuns sub pres. Pana la urma atat caseta de directie cat si galeria de admisie sunt probleme clasice la e60-ul lui.

Asteptam cu interes sa vedem un topic de prezentare la X3 :)

  • Like 6
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Am citit cu atentie tot topicul de la inceput si pana la final, ce pot sa spun, nu stiu daca stiti vorba aia ,, bagati botul la savarina ca copiii".

Voi chiar nu v-ati dat seama ca face misto de voi cu masinile si cu preturile astea. Va atras intr-o cursa frumoasa, ca se vede ca parca este ruda cu Ion Creanga, asa de frumos povestea cu lux de amanunte, a bagat cotita ca el este sarac bugetar, ca-si repara singur masina si-a atras asa frumos sustinatori de partea lui, a bagat cotita: ,, daca am spus ceva aiurea sa nu se inchida topicul", etc,etc.

 

va bagat cotita cu consumul intre 4,5 si 15%, cu consum in oras sub 10, pai 525 si daca il impingi nu scoti 4,5 in afara, ca dupa aia sa spuna ca a vandut masina din cauza consumului mare si gata va prins ca pe copii iar voi i-ati tinut trena si ati bagat la + uri ca parca erati la concurs.

 

Iar dupa aia din 7 iul, a vazut ca nu la mai laudat nimeni, ce a zis, hai sa va dea lovitura de gratie cu X3 -ul, mai si spunea ca el nu spune pretul cu cat l-a luat, cand el de fapt chiar astepta reactiile celorlati sa-l intrebe de pret, ca sa faca misto.

 

Dupa aia si-a bagat tot el un anunt pe OLX, cu X3 - ul cu pret mic si rade de sa prapadeste.

 

Voi chiar nu vedeti ca el face misto de cei care il sustin si il lauda.

 

Pai quze si Cristian.O au dreptate cu samsareala.

Edited by inchizitorul
  • Like 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Omul stie cu ce se mananca domeniul asta. Se ocupa cu masini zi de zi. Nu face o pasiune din masina x sau y drept urmare le ruleaza. Daca are ocazia sa cumpere ieftin si sa vanda pe profit foarte bine face. Dupa cum ati putut citi aici, omul a reparat ce a fost de reparat, iar ce a ramas nu a ascuns sub pres. Pana la urma atat caseta de directie cat si galeria de admisie sunt probleme clasice la e60-ul lui.

Asteptam cu interes sa vedem un topic de prezentare la X3 :)

 

 

Nu! aici tu nu ai inteles. Iar tu ii dai apa la moara cu topicul nou, pai el asta si asteapta. Ce usor cad unii in cursa.

 

Nu te supara pe mine, dar tu nu ai vazut ,,substratul", povestirii lui.

 

Omul e smecher rau de tot. El ce crezi ca face !!, denigreaza marca BMW, vine cu 1-2 lucruri pozitive la BMW si aduce in discutie numai problemele rele la BMW. A inceput topicul sa puna ca el a avut un Opel, care din discutii era foarte bun, are un 525 si un poegeot 1007 si a inceput sa insire tot felul de probleme aparute la masina, ca la sfarsit sa spuna ca o vinde deoarece consuma mult, el fiind sarac, dar iti baga poze asa subtil cu capacul motor desfacut <_<

 

Si hop, ala saracul a dat de bani si prezinta un X3 cu un pret ireal unde isi descide un topic nou http://www.bmwclub.ro/forums/topic/165938-e83-x3-20i-xdrive-alt-opel-by-db77aaa/

 

unde in continuare se lauda cu pretul mic,pe olx, era la 6990 e, iar el o ia la 5200 si culmea de la o cunostiinta care si-a luat 2 porsche cayenne :LMAO: spune ca a luat-o cu un pret mic si incepe cu denigrarea X3-ului, ca are probleme la turatii joase, ca nu trage asa bine la 150 c.p fata de peugeot 1007, etc, etc.

 

Nu vedeti ca el face bascalie de samsar, la marca BMW.

 

Spune ca X3 consuma mult ca nu are grup, auzi la el ce spune: ,,e incredibil de puturoasa", ca in final el sa laude peugeo-tul lui, ca trage mult mai bine,

Se vede ca e povestitor bun, exact ce v-am spus, parca e ruda cu Ion Creanga. El se da asa de ranit, ca nici nu mai stia sigur cati bani are la el :LMAO:

 

El asta vrea sa arunce cu noroi, iar altii curiosi sa-i puna intrebari gen: ce-a facut, cum a rezolvat problema, etc.

Cel mai frumos nu mai trebuie bagat in seama si sa nu i se raspunda la provocarile lui si asav va pleaca singur.

 

Si DA, asta e tipul nou de SAMSAR, care deschide topic, iar unii din voi il lauda , ca ce corect este el si ca ar cumpara masini de la el. :laugh:

Edited by inchizitorul
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Interesant cat interes a dezvoltat acest topic...important este ca lumea se distreaza si nu este un topic cu mesaj negativ ...aoleu am dat zeci de mii pe un Bmw si acum scoate fum si flacari si nu stiu ce sa fac!.

Mie mi-a placut Ion Creanga si nu cred ca virgula colegul face misto de marca Bmw...sau poate ma insel si ne va da lovitura de gratie cand isi va cumpara iar Opel ,poate o Insignia si ne va arata de ce aceasta sterge pe jos cu seria 5.As da plus da nu stiu cum.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@inchizitorul, nene, ai ceva cu mine?

 

Te consumi foarte tare. Nu am denigrat cu nimic BMW sau alta marca. Parerile sunt impartite, totusi ca remarca, ciudat ca pe RO in ultimii ani toti sunt impatimiti BMW. Cand o sa discutam despre masini noi sau cu o vechime de 2-3 ani si voi spune ca BMW e cea mai proasta masina, atunci da.

 

Pana la urma, nu vad sa ma laud, lauda specifica aici e "am bagat 4000 E in ea, numa' piese noi si OEM" cand de fapt a cautat pe OLX cele mai nasoale SH-uri sa le investeasca in cotetul de 3000 euro

 

E un topic pe care poti sa il percepi cum vrei tu. Nu este topic de vanzare, nici nu m-am milogit pana acum de nimeni sa-mi cumpere masina. Cand vine vorba de vanzare, sunt de parere ca e indicat sa fi corect, cat se poate de transparent. Cineva hotarat sa cumpere se va intelege intotdeauna cu cineva hotarat sa vanda.

 

Este topicul meu, experienta mea, impartasita alaturi de colegi, consider eu postat exact unde trebuie, nu incalca in nici un fel regulamentul sau regulile bunului simt. Presupunand ca te simti lezat ca ai luat vre-o epava de E60 cu 10.000 euro si nu sti cum sa rezolvi problemele ei, expune-le. Cred ca sunt ceva colegi mai experimentati si in masura sa te ajute.

 

PS - nu am nici o treaba cu Ion Creanga. Nu am talent de scriitor. Doar incerc sa ma respect pe mine ca persoana si sa ma exprim corect si la obiect.

  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.