Jump to content

BMW E60 LCI


John92

Recommended Posts

Si eu am auzit la tv de acea lege. Va tine de opacitate insa (mai mica pe fata). Se prea poate ca inainte sa intre in vigoare sa fie razii ca sa mai scoata ceva din folii :D, doar este tipic romanesc. Eu unul asa am cumparat-o si asa o voi pastra ;). Sa vii cu poze.
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut la E46 5% opacitate pe luneta si geamurile spate si 20% pe fata si nu m-a oprit niciodata pentru asta.

In caz ca te opreste ar trebui sa ai ceva acte la mana, dar din cate stiu eu amenda nu iti da, iti ia certificatul masinii.

Acum nu stiu in cazul tau. Daca e masina inmatriculata pe UK nu cred ca iti poate face absolut nimic. Sunt diferite legile de la tara la tara si daca acolo este acceptata aici nu au ce sa iti faca.

Edited by John92
Link to comment
Share on other sites

ryoraul: Respecti intr-adevar legislatia rutiera. Daca la tine in tara este permisa folia nu are cum sa te puna sa dai jos folia sau sa iti retina certificatul daca mergi in alta tara in vacanta sau esti in tranzit. Este absolut logic.

Si daca tot am deschis subiectul asta o sa vorbesc cu niste prieteni de la rutiera sa vad ce spun si ei despre asta si revin aici cu un feedback.

Link to comment
Share on other sites

Si daca esti in tranzit? Intr-o tara dai foliile jos si in alta le pui 😄 o modofici dupa fiecare granita. Scuze ca sunt off topic dar eram curios

Inseamna ca n-ai trecut prin Austria si la un control de rutina sa nu mai pleci decat fara folii. Plus amenda.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am reusit intr-un final sa fac geamurile negre.

Voi face si niste poze la masina, dar momentan la Buzau ploua si masina e foarte murdara. Maine voi merge la E30 Fest si daca e vremea frumoasa o spal si fac si niste poze.

Geamurile sunt toate cu 20%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O sa am grija andrei.

 

Intre timp am reusit sa fac si 2-3 poze cu folia pe geamuri.

M-a chinuit putin talentul si am facut pe grile culorile M, dar nu au iesit extraordinar si voi mai incerca cand voi avea timp. Masina a mai primit si niste capacele la valve cu sigla M.

Din pacate a inceput sa sara lacul de pe bara din fata de la pietricele. Ma gandesc sa nu o mai vopsesc iar deoarece voi cumpara pachetul M si nu cred ca mai are rost.

 

 

http://s29.postimg.org/7xejzq2ir/IMG_0957.jpg

http://s30.postimg.org/cxsq76hb1/IMG_0958.jpg

http://s18.postimg.org/gz1mz09ud/IMG_0956.jpg

post-72591-0-28606100-1435485388_thumb.jpg

Edited by John92
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine nu este incomod ca sunt obisnuit de la E46 cu folie pe geamuri. Intr-adevar daca ziua nu este asa vizibila diferenta intre geamurile normale si cele cu folie , noapte se observa.

Chiar nu ma deranjeaza.

 

Vreau sa vad niste pareri. Ce spuneti intre kitul M5 de la E60 si acesta:

pe care sa il iau?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.