Jump to content

as dori sa imi cumpar un 330XD


cristi4u

Recommended Posts

Atentie la kilometri parcursi. Sunt pe piata si exemplare cu peste 4-500000 km, bineinteles cu ceasul modificat. Daca pretul e cu mult sub 20.000 Euro e ceva dubios

Motorul 30 d e perfect, numai turbosuflanta poate genera probleme. Tractiunea x mare efect nu are. Caroseria 3 e o buna alegere, frumos si modern

Link to comment
Share on other sites

50%fata 50%spatele?

225061[/snapback]

Cum zicea si Theo, 40% fata 60% spate. Evident ca sitemul xDrive gereaza diferit, in fucntie de nevoi, distributia tractiunii. Este posibil ca atunci cand este nevoie sa ai 100% spate, sau 100% fata, sau chiar 100% pe o singura roate, cea care are aderenta mai mare.

link

alt link

Sper ca te lamureste intr-o oarecare masura cu privire la transmisie.. Pentru celelate intrebari insa.. sa asteptam parerile celor care au 330xd

Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

si in alte tari se plateste impozit la masina nu numai in Romania

226358[/snapback]

 

la ce pret e acel 330xd ? si eu am un 330d din 2001 si sunt foarte multumit, motorul e excelent, probleme deosebite nu mi-a creat. eu as vrea sa-l vand si sa-mi iau 330i, dar habar nu am cat sa cer pe el.

 

cat despre xdrive, daca ai cauciucuri bune nu vei simtii deloc lipsa xdrive-ului. eu iarna asta mi-am pus cauciucuri noi noute Vredestein wintrac extreme si nu am derapat nici macar o singura data toata iarna, si putini imi stateau in fata pe drum....

prietenul meu cel mai bun are A8, quattro, am condus masina aia destul de mult iarna asta ca el a avut permisul luat. avea caucicuri de vara pe masina, de vreo 2 ori am inghetat la volan ca era sa ma duc in stalp, iar cand puneam frana mai brusca se ducea sanie masina. acel quattro nu facea absolut nimic din cauza cauciucurilor.

Link to comment
Share on other sites

mersi mult de informatii am vazut azi masina da nu pot sa spun ca era asa ingrijita ma asteptam la mai mult vrea pe ea 20 mii E are 128 mii km da parea mult mai uzata cel putin schimbatoru era tocit si pielea era cat de cat tocita si in exterior era destu de zgariata cam peste tot ma mai gandesc daca sa o iau sau nu
Link to comment
Share on other sites

mersi mult de informatii am vazut azi masina da nu pot sa spun ca era asa ingrijita ma asteptam la mai mult vrea pe ea 20 mii E are 128 mii km da parea mult mai uzata cel putin schimbatoru era tocit si pielea era cat de cat tocita si in exterior era destu de zgariata cam peste tot ma mai gandesc daca sa o iau sau nu

226425[/snapback]

 

daca nu te-ai indragostit din prima de ea, nu o cumpara. cauta altceva,timp este..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Motorul de 3000 diesel e excelent, 6 cilindri, 184 cai, consum in oras in trafic 10-11. Ce-ti poti dori mai mult de la o masina? Acum ca alegi 330d sau 330xd, depinde cum gasesti masina si la ce pret. Parerea mea e ca nu e o diferenta uriasa.

 

Impozitul e intr-adevar marisor, dar eu zic ca merita si ultimul leu. Nu te mai gandi ce face statul pentru impozitul care ti-l ia tie, n-o sa faca nimic nici daca iti ia 5 mil in loc de 9. Important e cum te simti tu in masina ta si ce satisfactii iti da. Nu crezi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.