Jump to content

BMW Seria 3 E90


Marian 22

Recommended Posts

  • 8 months later...

Incep aceasta postare prin a mentiona ca nu mai stiu parola de la contul cu care am inceput acest topic... Imi cer scuze moderatorilor...

 

Dupa ce am schimbat fulia... m-a mancat undeva sa-i schimb bujiile, din cauza faptului ca erau doua arse. Cand le-a desfacut s-au rupt 3 din 4... Alti bani si alta distractie... :)

 

Am schimbat si releul de la bujii... ieftin, 100 euro :D Era eroarea care imi aparea pe tester.

Edited by Mosu22
Link to comment
Share on other sites

Cum ai reusit sa spargi geamul?:))

 

Pai nu am spart luneta cand mi-am pus folia... L-am gasit spart. Acum nu stiu daca mi l-a spart cu acel pantof sau mi l-a spart cu altceva si apoi mi-a arancat pantoful in interior... Soarta :D

Link to comment
Share on other sites

Insa, cel mai interesant lucru pe care l-am patit... intr-o dimineata mi-am gasit masina asa :D

 

Eu stiam ca pica fetele din cer dupa mine si dupa masina mea, dar de ce si-a uitat pantoful? :D :D

 

Cum naiba??????? On topic e frumoasa masina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On topic e frumoasa masina.

 

Merci Eneh :)

 

Am si eu o problema la ea... Daca stie cineva. Din cand in cand parca nu se tureaza. Are momente, nu face asa tot timpul. Am fost si am pus testerul si mi-au iesit toate in regula in afara de niste injectoare...

Mi-a zis baiatul de acolo sa pun ulei ATF 220 in rezervor...

 

Uleiul din poze... a mai patit cineva?

post-63361-0-73508100-1469168351_thumb.jpg

post-63361-0-66394000-1469168362_thumb.jpg

post-63361-0-96649300-1469168373_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

(...)mi-au iesit toate in regula in afara de niste injectoare...

Mi-a zis baiatul de acolo sa pun ulei ATF 220 in rezervor...

 

Uleiul din poze... a mai patit cineva?

Cum vine asta? ... in afara de niste injectoare (?) si stii, turatia motorului variaza... pai nu-i normal sa varieze daca injectoarele nu merg cum trebuie!?

 

 

Iar baiatul care ti-a spus sa pui ulei de cutie automata nu ti-a explicat si de ce ar trebui?

 

(Eu pun alt "ulei"... dar nu sa repar injectoare.. nu!)

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

bimmer90f30 & Mircea-Si ... De care ulei sa pun???

 

Bag seama ca tu raspunzi la ce am spus paranteza; lucru care de fapt ar trebui sa il ignori/sa fie de fapt.

(Oricum cauta in postarile mele ;) si o sa vezi ce folosesc; dar iti spun de la inceput ca poate fi doar placebo)

 

Sunt cu Mircea-S de aceiasi parere, ca nu trebuie sa pui nici un ulei in motorina!

 

Cauta sa afli ce se intampla DE FAPT cu injectoarele.

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.