Jump to content

Primul meu Bmw


sloop

Recommended Posts

display computer ala se poate repara, banuiesc ca ai eroarea clasica cu pixeli morti, se relipeste banda din spate parca. Erau unii chiar si pe forum care faceau asta.

fum ai probabil de la galerie de evacuare fisurata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inainte de toate da husa aia de pe volan jos.

Am dat jos husa si deodorizantele.

 

display computer ala se poate repara, banuiesc ca ai eroarea clasica cu pixeli morti, se relipeste banda din spate parca. Erau unii chiar si pe forum care faceau asta.

fum ai probabil de la galerie de evacuare fisurata.

Da, e clasica problema, o sa ma ocup de ea.

Cand schimb finala o sa verific si restul traseului.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sa incepa treaba.

Schimbare panou control A/C, avand in vedere ca majoritatea butoanele de pe cel actual sunt rupte si displayul e incomplet.

Asta ar fi cel original. E greu de inteles cum de are majoritatea butoanelor sparte... la cele de reglaj temperatura inteleg dar restul...

post-73645-0-95536800-1442509235_thumb.jpg

Edited by sloop
Link to comment
Share on other sites

Am pus radiocasetofonul, MIDul (are el o litera mai intunecata dar nu e foarte deranjant) si panoul AC.

Arata mult mai bine acum, in sfarsit pot sa vad si eu un consum aproximativ.

In oras am scos azi 16.8 l/100km mers destul de tare, adica exact cat e dat de producator (16.9 l/100km) cam 10km.

Apoi un consum combinat de 10.3 l/100km, ceva oras + exterior in aproximativ 50km in total.

 

Ceva ciudat mi se pare ca s-a intamplat, cand am montat MID ul, am impresia ca s-a schimbat limba in italiana desi nu vad mai nimic pe displayul din bord, fiindca e model mare si are pixeli morti dar nu cred ca era in italiana.

Urmeaza la rand oricum si ceasurile de bord.

post-73645-0-47415200-1442942386_thumb.jpg

post-73645-0-18958200-1442942409_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Intre timp am montat toba de aici

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/166398-primul-meu-bmw/page__view__findpost__p__2284474

in locul celei existente... care oricum nu avea nici o sita in ea, era totul scos.

 

Nu a durat mult pana am prins la "oferta" o evacuare AC Schnitzer, catalizator + finala.

Sa vedem cand o sa am timp de ea.

post-73645-0-53534300-1443551084_thumb.jpg

post-73645-0-35860000-1443551093_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Da, continuam PCV ul urmeaza.

Sper sa resusesc ce se face aici:

 

Am inlocuit PCV ul, proasta idee cea din film, numai probleme mi-a facut dupa inlocuirea membranei. E imposibil de pozitionat corect, trebuie sa fi foarte norocos.

Intre timp am inlocuit PCV ul cu totul + garnitura noua ocazie cu care a primit si antigel + schimb ulei si filtru + filtru de aer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.