Jump to content

BMW E90 320D M-Paket


Cici86

Recommended Posts

Vreau sa-i schimb interiorul. Tapiteria mea este din textil si vreau sa aleg tapiterie din piele(tot bej)cu scaune sport incalzite. Conditia este sa se prezinte in conditii foarte bune.

O dau pe a mea la schimb(este impecabila) si ofer diferenta.

P.s scaunele din fata sunt incalzite.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa-i schimb interiorul. Tapiteria mea este din textil si vreau sa aleg tapiterie din piele(tot bej)cu scaune sport incalzite. Conditia este sa se prezinte in conditii foarte bune.

O dau pe a mea la schimb(este impecabila) si ofer diferenta.

P.s scaunele din fata sunt incalzite.

 

Iti dau eu la schimb interiorul meu sport textil cu scaune incalzite si reglaj lombar. Arata foarte bine. Am anunt la sectiunea Schimburi. Daca te intereseaza. Am vazut ca vrei tot bej (interiorul meu e negru) dar am zis sa imi incerc norocul :thumbsup:

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Am citit topicurile si am observat ca trebuia sa dau mai multe detalii despre masina.

 

A avut doar 2 propietari (1in germania,iar al doilea de la care am si cumparato in romania)

Primul propietar a folosito 3ani,iar al doilea 5ani.

An fabricatie 2007

Motor 2000,163cp,M47

Senzori parcare(spate)

Xenon

Carlig remorcare rabatabil

Paket M(cumparat din reprezentanta)

Jante 18 M vara cu anvelope Michelin runflat

Jante 16 originale bmw

Oglinzi heliomate,incalzite

Cutie automata

Volan sport cu comenzi

Pilot automat

Comenzi vocale

Navigatie mare 3d,DVD,Mp3,AUX

Scaune incalzite

bluetooth

Suporti pahare

Suspensie M3 (montata in Germania)

 

M-a incantat faptul ca masina a fost intretinuta numai in reprezentanta,faptul ca uleiul de la cutia de viteze a fost schimbat,masina nu are piese revopsite(inafara de paketul m) si km nu depasesc 200k

 

Ca pret de vanzare a fost 11500euro,iar pretul de cumparare a fost11000euro.

Caut masina de anul trecut din toamna si aceasta a fost singura care a corespuns cerintelor mele (daca avea in plus interior din piele si trapa,era excelenta).

Edited by Cici86
Link to comment
Share on other sites

e m packet 50%, lipseste interiorul care e mult mai scump decat exteriorul....de unde stii ca nu are nici un element revopsit inafara de: praguri, bara fata, bara spate, jante, eleron si capota infoliata?

 

Arata foarte bine masina, dar la 11.000 cred ca gaseai si un e90 nfl cu m packet complet de fabrica!

 

pune ultimele 7 caractere din VIN sa vedem cum a venit din fabrica masina :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

VIN: vc75960

 

Eu caut de anul trecut din toamna masina si nu m-am uitat la masinile de 7000-8000euro le-am vazut pe cele mai scumpe si cred ca am vazut,testat si verificat peste 20 de masini.

Nici una din cele vazute nu pot spune ca era o masina "corecta".

Majoritatea propietarilor nu aveau intrari in reprezentanta pentru o verificare de istoric,nu imi puteau prezenta facturi cu investitiile ce le-a facut la masina.

In alta ordine de idei multe dintr-e ele au probleme la cutia de viteze deoarece nu i-a schimbat uleiul.

 

Masina am cumparato de la un vecin de bloc,o stiu de cand si-a cumparato din Germania. Acum 5 ani a platit 22000euro pe ea,plus ca a mai investit in masina.

 

In legatura cu vopseaua stiu sigur ca nu este revopsita. Pe capota este pus autocolant 3d(pret 600ron),capacele de oglinda carbon(cumparate de la bmw),eleron pe spate carbon(cumparat tot de la bmw).

 

Va spun sincer ca acum 2-3 luni eram foarte dezamagit de ce masini am vazut si chiar ma gandeam serios sa merg in Germania.

Uitativa pe mobile.de sa vedeti ca o masina de genul asta nu prea o iei de la neamt sub 11000euro,numai pui taxa de mediu de platit si drumul.

Iar un bmw dupa 2009 nu prea il iei sub 15000-16000euro.

Chiar daca am platit cam mult pentru piata noastra,stau linistit ca este o masina ingrijita si corecta.

Va multumesc pentru urari.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rasfoind forumul am gasit un link atasat de un coleg forumist cu un program in care atasezi VIN-ul masinii si iti arata cu ce dotari a iesit masina din fabrica :rolleyes:

 

Masina mea are urmatoarele optiuni din fabrica:

 

Daten fĂźr die Fahrgestellnummer: WBAVC31010VC75960

Modellbezeichnung: 320d

AusfĂźhrung: Europa

TypschlĂźssel: VC31

E-Code: E90

Karosserie: Limousine

Lenkung: links

TĂźren: 4

Motor: M47D20O2 - 2,00l (120kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: automatisch

AuĂenfarbe: Schwarz 2 (668)

Innenraum: Stoff Fluid/beige (ALB4)

Produktionsdatum: 17.03.2007

Werk: Leipzig

 

 

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S1CAA

Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles

S200A

Entfall Katalysator Diesel particle filter

S205A

Automatikgetriebe Automatic transmission

S249A

Multifunktion fĂźr Lenkrad Multifunction f steering wheel

S255A

Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel

S320A

Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S3ACA

Anhängerkupplung Trailer coupling

S423A

Fussmatten Velours Floor mats, velours

S428A

Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S465A

Durchladesystem Through-loading system

S493A

Ablagenpaket Storage compartment package

S494A

Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger

S502A

Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system

S507A

Park Distance Control hinten (PDC) Park Distance Control (PDC), rear

S520A

Nebelscheinwerfer Fog lights

S521A

Regensensor Rain sensor

S522A

Xenon-Licht Xenon Light

S534A

Klimaautomatik Automatic air conditioning

S540A

Geschwindigkeitsregelung Cruise control

S609A

Navigationssystem Professional Navigation system Professional

S612A

BMW Assist BMW Assist

S620A

Spracheingabe Voice control

S633A

Vorbereitung Handy Business Preparation, mobile phone, Business

S6AAA

BMW TeleServices BMW TeleServices

P735A

Basic Package Basic Package

L801A

Länderausfßhrung Deutschland National Version Germany

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A

Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

S8SPA

Steuerung COP Control unit COP

P9BFA

Navigation Package Navigation Package

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa-i schimb interiorul. Tapiteria mea este din textil si vreau sa aleg tapiterie din piele(tot bej)cu scaune sport incalzite. Conditia este sa se prezinte in conditii foarte bune.

O dau pe a mea la schimb(este impecabila) si ofer diferenta.

P.s scaunele din fata sunt incalzite.

 

 

uite aici interior sport cum vrei tu: http://olx.ro/oferta/interior-tapiterie-sport-bmw-e90-seria-3-impecabil-ID4rEmC.html#e6ebf83476

 

Numai ca e putin cam scump fata de cat se cere normal (450-550 euro).

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina si ma bucur ca ai ales tinand cont de istoric ....multa lume e pe cazane cu sigla de Bmw cumparate cu bani putini si resoft la chip de sprint booster cu DPF anulat sa dea toti caii in boala de vaca nebuna.

Iar faza cu AKi e tare...am un prieten care burlac fiind 330xd pe manuala.......familie si copil Mercedes R 320 d cu automata ...si e tot AKi.

  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

uite aici interior sport cum vrei tu: http://olx.ro/oferta/interior-tapiterie-sport-bmw-e90-seria-3-impecabil-ID4rEmC.html#e6ebf83476

 

Numai ca e putin cam scump fata de cat se cere normal (450-550 euro).

 

Stiu interiorul acesta,l-am vazut si eu.

Nu-mi place ca fetele de usi este negru cu bej si scaunele fata au in partea din spate tot negru.

Scaunele,fetele de usi le vreau bej in totalitate.

P.S Nu tin neaparat sa aibe scaune cu memorie,doar incalzire.

 

Frumoasa masinuta.

Sa o stapanesti sanatos!

 

Singurul minus, folia aia pe capota, da-o jos, nu se potriveste deloc.. Mie unul , nu-mi place cum arata cu folia aia pe capota.. Tu ai pus-o? sau asa ai luat masina?

 

Asa am luat masina,cu folia.

Este 3d carbon si da bine cu oglinzile si eleronul pe spate(tot carbon).

Pozele recunosc ca nu sunt reusite,masina arata mult,mult,mai bine live.

Nu sunt fotograf profesionist :blush:

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina si ma bucur ca ai ales tinand cont de istoric ....multa lume e pe cazane cu sigla de Bmw cumparate cu bani putini si resoft la chip de sprint booster cu DPF anulat sa dea toti caii in boala de vaca nebuna.

Iar faza cu AKi e tare...am un prieten care burlac fiind 330xd pe manuala.......familie si copil Mercedes R 320 d cu automata ...si e tot AKi.

 

Crede-ma ca mi se luase. Majoritatea propietarilor nu aveau un istoric in reprezentanta sau facturi de la service-urile unde au intretinuto.

Sunt constient de faptul ca la 11000e cat am platit pentru ea,mai puneam 2000/3000e si imi luam flt,dar nu ma multumeam sa tin in parcare o "caroserie"bmw cu km garla dati inapoi si handranita.

DPF nu este scos,dar nici schimbat.Imi arata Bc ca mai merg inca 150.000 de km cu el. Daca se infunda il voi schimba,dar vreau sa fie acolo.

AKI este nr fostului propietar. Nu i-am schimbat nr inca,le voi schimba in decembrie cand expira casco.

Fiecare cu conceptia si pasaricile lui.

Edited by Cici86
Link to comment
Share on other sites

Eu cand am vandut fosta masina aveam dosarul complet cu facturi de la schimburile de ulei pana la anvelope, nu m-a ajutat cu nimic, niciunul din potentialii cumparatori nu s-a uitat pe el. Actualul proprietar cred ca l-a aruncat in ziua cand a cumparat-o pentru ca ocupa spatiu in torpedou. Deci nu toata lumea pune accent pe asta atunci cand cumpara o masina. On: frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos! Edited by Fane Satar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu cand am vandut fosta masina aveam dosarul complet cu facturi de la schimburile de ulei pana la anvelope, nu m-a ajutat cu nimic, niciunul din potentialii cumparatori nu s-a uitat pe el. Actualul proprietar cred ca l-a aruncat in ziua cand a cumparat-o pentru ca ocupa spatiu in torpedou. Deci nu toata lumea pune accent pe asta atunci cand cumpara o masina. On: frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos!

 

Tocmai de aceea am spus ca fiecare persoana are principiile ei.

 

De unde stiu eu atunci cand cumpar o masina la mana a doua ca reviziile i s-au facut la termen(un lucru foarte important pentru motor de altfel),ca piesele schimbate au fost noi-originale si nu s-h ?

Si eu la fosta masina aveam dosar cu tot ce am schimbat la masina,inclusiv carte service.

Dupa parerea mea cel care ti-a cumparat masina a fost incantat ca ai avut istoricul masinii doar ca a vrut sa arate ca nu este interesat pentru a mai negocia.Nu stiu,asa gandesc eu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mi-a venit o idee desi nu stiu daca este alegerea cea mai ok.

 

Ma gandeam sa imi cumpar 2 scaune sport(pentru ca ale mele sunt normale) si sa imi imbrac tot interiorul in piele la un atelier.

Voi ce sfat imi dati ?

Ma intereseaza ca lucrarea sa fie executata foarte profesional si sa dureze in timp.

Link to comment
Share on other sites

te costa de la 1500 euro in sus sa ti imbraci tu interiorul in piele..

 

Da Darius ai dreptate. Am sunat la un atelier si mi-a spus ca se ridica cca 1500euro interiorul.

In cele din urma trebuie sa gasesc un interior sh in stare ff buna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.