Jump to content

[Vand] 2005 BMW Seria 1 M Sport 120D


Boner

Recommended Posts

 

Nu este in conformitate, nu a fost nevoie sa ajung la reprezentanta pentru ca am gasit anuntul original din Olanda de unde a fost cumparata luna trecuta si masina avea 220 000km. Oricum nu ma asteptam sa fie reali, cel putin ma simt bine ca stiu care este kilometrajul real acum.

 

 

Nu mai cititi printre randuri, omul a scris clar cat avea in Olanda, acum cat a facut-o samasarul...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Vad ca in anunt ai scris 164.000 km, iar in martie ai zis ca ar avea 220.000. Pana la urma cum e? Sare de 300...?!

Ti-am dat link catre topic sa vezi exact ce si cum.

Logic ca in anunt am scris cat arata masina in bord ! Doar nu scriam altceva ...

Nu mai citi printre randuri doar ca sa te afli in treaba. Nu pacaleste nimeni pe nimeni sunt cat se poate de transparent si deschis pt orice eventual cumparator. Pentru bagatori in seama nu am timp.

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Azi s-au schimbat la masina:

Rola intinzatoare,

Rola ghidaj,

Fulie motor

Curele accesorii.

 

Pretul scade la 7200 de euro. Masina nu necesita nimic, e pomana la banii astia! Roti pe 17" complete noi de iarna, revizii efectuate etc...

O vand ca mi-a picat pe ceva si vreau neaparat :)

Ziua buna!

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Iti pun si eu o intrebare, daca tot iti permiti sa il iei la 11 metri pe un coleg care si-a permis sa iti atraga atentia in legatura cu km, ca faci cu cei ce nu au cont pe forum si vad anuntul de pe olx, le spui ca masina are in jur de 250.000 km sau o lasi pe aia cu 164.000?

 

Nu ne lua pe toti de prosti.

Foarte buna remarca

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Dan-2.0tdi 4 motion 2004 chiar 107.XXX zice bordul.Masina luata de noua de la Porsche .mai sunt si scapari din astea.acum ca daca ar fi sa se vanda nu crede nimeni ca are km aia e alta discutie

2.5-ul din dotare la fel are 120.000 km si e 2001.identic ca mai sus daca vreau sa il dau :) .

PS:ursul are 29X.XXX km ce-i drept din 90 pana acum sunt oarecum plauzibili.

@Boner - cel mai ok ar fi sa pui km reali inapoi pe bord( la "baieti")sau sa specifici nr real de km in anunt.

Edited by alex230ro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Se mai intampla cazuri din astea. Daca suna cineva cu adevarat interesat, frumos ar fi ca vanzatorul sa il puna in tema cu nr real de km.

Eu cam asa fac de obicei, daca masina are vreun defect optic sau ceva, iar omul vine de la 200km distanta, il pun in tema de la telefon ce si cum, si el decide daca mai vine sau nu.

Nr de km intr-adevar e un subiect mai sensibil.

Link to comment
Share on other sites

Iti pun si eu o intrebare, daca tot iti permiti sa il iei la 11 metri pe un coleg care si-a permis sa iti atraga atentia in legatura cu km, ca faci cu cei ce nu au cont pe forum si vad anuntul de pe olx, le spui ca masina are in jur de 250.000 km sau o lasi pe aia cu 164.000?

 

Nu ne lua pe toti de prosti.

 

Eu nu iau pe nimeni de prost dar tu de ce ma iei de hot?

De unde stii tu ca eu nu spun la toata lumea care e interesata care sunt km adevarati?

Uite o captura la o discutie:

 

http://s12.postimg.org/4zgpkps49/Capture.jpg

 

Nu o sa pun in anunt km reali pentru ca in bord masina arata numarul ala de km. Oricine este cu adevarat interesat sa cumpere deja stie sau va sti care este adevarul, le dau pana si link catre topicul masinii.

Asa ca va rog incetati cu rautatile ca nu v-ati gasit omul. Daca sunteti la vanatoare de samsari vanati-l p-ala care mi-a vandut-o mie si a modificat km nu pe mine!

  • Like 8
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca romanul e atat de obisnuit cu minciuni si tepe incat daca apare unul care vinde o masina in care s-a investit, s-a avut grija de ea si s-a hotarat sa o vanda, e suspect :)

Da, masina asta nu necesita nimic. Cine o cumpara intra cu ea in iarna gata pregatita. Are reviziile la zi, nu bate absolut nimic, e o masina solida care a apartinut mie, care sunt un tipicar si imi place sa fie "tzipla" . Ai roti de iarna noi noute, cele de vara pe 18" le voi vinde separat, normal, ca oricum pierd enorm de mult la masina asta. Nu am nimic de ascuns si voi raspunde la orice intrebare.

Tot lichidul de racire l-am schimbat ieri ...

Exista facturi care sustin tot ce spun.

Masina nu e pregatita pt vanzare, e pregatita pentru mine. Daca nu se vinde o pastrez in continuare cu dragoste fara sa am emotii atata timp cat tot ce s-a facut la masina a fost facut de mine si o cunosc perfect.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca romanul e atat de obisnuit cu minciuni si tepe incat daca apare unul care vinde o masina in care s-a investit, s-a avut grija de ea si s-a hotarat sa o vanda, e suspect :)

Da, masina asta nu necesita nimic. Cine o cumpara intra cu ea in iarna gata pregatita. Are reviziile la zi, nu bate absolut nimic, e o masina solida care a apartinut mie, care sunt un tipicar si imi place sa fie "tzipla" . Ai roti de iarna noi noute, cele de vara pe 18" le voi vinde separat, normal, ca oricum pierd enorm de mult la masina asta. Nu am nimic de ascuns si voi raspunde la orice intrebare.

Tot lichidul de racire l-am schimbat ieri ...

Exista facturi care sustin tot ce spun.

Masina nu e pregatita pt vanzare, e pregatita pentru mine. Daca nu se vinde o pastrez in continuare cu dragoste fara sa am emotii atata timp cat tot ce s-a facut la masina a fost facut de mine si o cunosc perfect.

 

Eu nu te acuz, ti am citit topic-ul de prezentare al masinii si sincer sunt impresionat de cate modificari i-ai adus in 8 luni. Ai bagat multi bani in ea si arata foarte bine.

 

Ce nu imi place, si este un forum si imi permit sa o spun, este faza cu km si nu esti tu primul proprietar in Ro, primul proprietar a fost un samsar care a adus o masina lovita (usor?) din Germania, a reparat-o, i-a dat kilometrajul inapoi, apoi ti-a vandut-o tie, dupa care tu i-ai facu o verificare la sange (dupa cum spui tu).

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu va inteleg 'ura' asta.

Daca nu era corect, omul putea sa spuna in topicul de prezentare ca a cumparat masina personal din Germania, ca a verificat-o si e in stare perfecta, iar kilometrii sunt reali. Si nu mai facea nimeni scandal caci nu stia nimeni nimic.

  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

nu esti tu primul proprietar in Ro, primul proprietar a fost un samsar

Primul proprietar sunt eu. Ala a fost un intermediar ca a adus-o si atat.

Eu am alergat la RAR sa-i fac carte si asa mai departe. Doar eu sunt pe cartea aia. Nu exista alt proprietar in Romania la masina asta.

Nu poti numi proprietar unu care a adus o masina ca sa castige un ban la ea.

 

Eu incetez sa mai dau explicatii aici.

De ce imi era frica de aia n-am scapat. A ajuns topicul meu de vanzare un loc de dat cu parerea, unde lumea ma invata cine e proprietar la masina mea, cati km are masina reali si asa mai departe.

 

Pe alte forumuri genul asta de comportament mai ales la sectiunea bursa nu este tolerat, daca aici este imi pare rau dar va spun la revedere. Eu nu stau sa dau explicatii la toti care n-au ce face acasa si umbla pe forumuri sa invete pe altii cum sa-si vanda propriul lucru.

 

Daca exista cineva interesat sa cumpere va stau la dispozitie la nr. de tel. din anunt, aici eu nu mai scriu, considerati-ma out! :pardon:

  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.