Jump to content

ajutor scos antifurt roti


andreisaioc

Recommended Posts

daca exista cineva care scoate antifurt (tip floare) de pe roti. Este vorba de un seria 3, cate 2 antifurturi pe fiecare roata

antifurturile s-au deteriorat (cei de la vulcanizare au strans suruburile foarte tare) si acum nu se mai desfac

 

la bavaria imi cer 500 de lei. Exista cineva care se ocupa cu asa ceva ?

Numai afaceristi peste tot, bagi ceva "gaz" si vii la Sibiu sa iti scoti prezoanele si sa iti cumperi un antifurt nou.

La Contempo Sibiu am rezolvat o problema asemanatoare acum 2 saptamani, au trusa cu toate modelele.

Link to comment
Share on other sites

astea nu sunt antifurturi originale

eu cand am avut probleme cu un antifurt am pus cheia de roti am prelungit cheia cu o teava si am tinut cheia in tensiune in momentul acela cineva batea cu un ciocan in cheie si s-a desfacut imediat,asta dupa ce am rupt 2 chei antifurt si 3 chei tubulare

Edited by dragosel_bmw
Link to comment
Share on other sites

cel mai simplu si eficient mi se pare urm varianta: iei o tubulara mai mare putin decaf surubul prezonul antifurt o bati sa intre fortat peste surub(tubulara sa fie rezistenta, la fel si meseriasul se da ciocane puternice, apoi se deschid antifurturile normal doar ai tubuluara acolo fixata

 

am patit-o si eu , si am fost la cineva specializat avea o trusa speciala, cu tubulara speciale , dar n-a reusit , apoi a venit unu mai musculos si fara creieri prea multi si a aplicat metota de mai sus, si A MERS !, dupa aia toti cei care au avut probleme i-am indrumat la el , si de fiecare data a mers....

 

de asta zic ca e cea mai eficienta si simpla metoda,

Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

sub ce pretext ? la bavaria imi cer 500 de lei...

 

ideea este ca eu am avut cheile de antifurt (2, o floare mai mica si una mai mare) dar le-am fortat si s-au decalibrat.

prezoanele nu au nimic, par in regula.

 

Motivul a fost același...cineva a ĂŽncercat sa dea o roata jos si a rupt capul de șurub special pt demontat antifurtul. Am fost la MHS, le-am spus povestea, au spus ca ma pot ajuta, a venit un tip cu o trusa de vreo 20 de alte antifurturi, la gĂŁsit pe cel potrivit cu al meu si le-a scos... ZERO lei. Bafta!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.