Jump to content

Bmw F10 535d


alexcry

Recommended Posts

Foarte frumoasa masina, si un motor pe masura :thumbsup: !

Sa o stapanesti sanatos!

 

Singurul lucru care mie personal nu prea imi place, sunt jantele, as pune ceva de bmw pe ea, in rest superba masina!

 

Ms....si eu am fost putin confuz legat de jante -dar live arata mult mai bine ...se potrivesc ca o manusa -culoare , forma etc

Edited by alexcry
Link to comment
Share on other sites

foarte tare, motorizare de vis…am si eu una in familie, tot proaspata, e nebunie motorul frantics.gif

 

sa te bucuri de ea!

 

ms ...si pe mine m-a impresionat motorul :)

 

 

Foarte misto! Sa te bucuri de ea fara incidente!

 

Ms! asa sa fie ! :good:

 

 

 

:yahoo:

 

Bun am rezolvat cu cauciucurile si jantele de iarna ....mi-am luat style 237 pe 18 inch....le-as vopsi negre ca arata misto in poza pe negru plus parca merge negru cu culoarea masinii http://www.bmwstylewheels.com/bmw/237 nu? -de asta zic http://i.imgur.com/pE4l1zk.jpg.

 

Ce i-as mai face : polish la faruri plus folie , folie geamuri ...si cam atat :D

Edited by alexcry
Link to comment
Share on other sites

Si, ne faci si noua o descriere a masinii ? Cat a costat, cati km, ce optiuni are, cat consuma in oras ? cum te-ai obisnuit cu cutia automata, banuiesc ca inainte n-ai avut. Cum te-ai obisnuit cu dimensiunile in oras ? etc

 

22.500 eur

220.000 km

Are M-Paket , plafon negru , trapa , padele pe volan ,navi mare , cauciucuri 245 35 20 fata - 275 30 20 spate

 

Consuma aprox 11 in oras ...de obisnuit cu cutia automata inca ma obisnuiesc dar pana acum mi se pare f misto - si cum schimba de repede si cat de comod e sa conduci automata (nu as mai trece la manuala) ....cu dimensiunile inca hmmm -inca ma chinui la parcari si mai bine merg pe jos mai mult decat sa risc sa o agat

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pretul e bun dar km sant cam multi iar partea cu consumul de 11 inoras cu roti pe 20 e cam din alta poveste

 

pai pretul e si in functie de km....masina a fost in jur de 70.000 eur noua acum 4 ani ...deci ...logica simpla

 

A fost a unui sef de magazine PROFI ...prefer acesti km reali cu schimburi facute la timp la BMW si condus pe autostrazi decat sa fie nerulata sau mai rau rulata 70.000 km in tara

 

Consumul 11 in oras asa a fost in 2 saptamani cat am umblat ..e drept nu cu trafic bara la bara ....nu am de ce sa mint :zorro:

  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

"sant" cam multi km pt romanul de rand care prefera o gioarsa ieftina cu km dati inapoi pe care sa o cumpere in timp ce un samsar mustacios il tine de manuta si ii sopteste cu glas gros ca totul va fi bine?

 

 

 

Are niste cauciucuri generoase, dai vreo 6000 de lei pe un set de iarna :) n-ai gasit cu xdrive ?

 

pai pt vara sunt jantele de 20 pt iarna am scris mai sus ca ma cumparat cauciucuri cu jante pe 18 245 45 18 ...nu sunt asa scumpe fata e 20 :)

 

nici nu stiu daca este 535D cu xDrive ....dar asta am gasit sa aiba maximum din ceea ce imi doream ...motorul plus dotarile

Edited by alexcry
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine masina, pachetul m chiar o schimba, de km nu stiu ce sa-ti spun, cat timp a fost intretinuta corect nu cred ca o sa ai probleme. (uleiul la cutie schimbat la timp, ulei la motor schimbat la maxim 20 k km)

 

Singurul lucru care l-as schimba ar fi jantele, cel mai mult imi plac jantele stoc 18 sau 19, in combinatie cu pachetul m o sa faca masina si mai agresiva.

 

Sa te bucuri de ea & multi km fara probleme iti urez.

 

Arunca o privire aici pentru jante:

 

http://www.bmwstylewheels.com/5/F10+

 

ps: am impresia ca Andrei_vuv(aici pe forum) voia sa vanda jantele de 19 style 331 parca.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa-l folosesti sanatos,Alex

 

:thumbsup:

 

Arata foarte bine masina, pachetul m chiar o schimba, de km nu stiu ce sa-ti spun, cat timp a fost intretinuta corect nu cred ca o sa ai probleme. (uleiul la cutie schimbat la timp, ulei la motor schimbat la maxim 20 k km)

 

Singurul lucru care l-as schimba ar fi jantele, cel mai mult imi plac jantele stoc 18 sau 19, in combinatie cu pachetul m o sa faca masina si mai agresiva.

 

Sa te bucuri de ea & multi km fara probleme iti urez.

 

Arunca o privire aici pentru jante:

 

http://www.bmwstylewheels.com/5/F10+

 

ps: am impresia ca Andrei_vuv(aici pe forum) voia sa vanda jantele de 19 style 331 parca.

 

pai pe cele de 20 nu le schimb....arata mult mai bine in realitate decat in poze ...plus ca au cauciucuri noi de vara Pirelli

 

iar pt iarna sunt ok pe 18 :)

Link to comment
Share on other sites

Sa o folosesti sanatos si sa te bucuri de ea! Ce ai avut inainte? Sunt curios de costurile de intretinere ale unui F10 cum ai tu si costurile unui E90 2000 diesel. Inevitabil ma astept ca la un F10 costurile sa fie mai mari, dar cu cat aprox?

 

Drumuri bune sa ai, fara incidente! Mare grija la bizoni :D

 

Multumesc mult ...o sa scriu de indata ce stiu despre costuri :D

 

Inainte am avut un E90 318i din 2008 ...cred ca mai e pe aici topicul cu masina

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ...o sa scriu de indata ce stiu despre costuri :D

 

Inainte am avut un E90 318i din 2008 ...cred ca mai e pe aici topicul cu masina

 

 

De ceva vreme ma tot uit la masini si m-ar tenta un F10 530XD sau 535XD, insa nu m-as arunca fara sa stiu costurile de intretinere. MEntionez ca sunt maniac si imi place sa intretin masina ca la carte :p Am avut si un E60 525d blestemat cu care am avut doar probleme....

Link to comment
Share on other sites

Sa stapanesti sanatos cei ~300 CP si fara incidente. :)

 

Legat de 318i-ul care l-ai avut, ce ai mai facut cu el dupa problemele avute?

 

 

Ms ...Am avut doar un injector picat exact la o zi dupa ce am vizitat AutoTransilvania pt ceva check de rutina :D (coincidentele astea) ....iar apoi era pe stricate diferentialul (am aflat la check-ul de dinaintea vanzarii) -asa ca am scazut 1000 eur din pret si asta a fost

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.