Jump to content

E90 LCI 320 xDrive


Madutzu25

Recommended Posts

Zgarie retina! O fi chestie de gusturi dar chiar nu se potriveste o astfel de culoare pe trim-urile unui seria 3. De altfel, ar arata ciudat pe orice model BMW si nu numai.

 

O zi placuta,

Edited by smecs
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bo$$ulica, ce tiganie ai putut sa faci dintr-o masina frumoasa....pacat!!!! Mare pacat de masina. Pune niste cruci (H)aurii pe bord si pe oglinda retrovizoare si vopseste butoanele de la clima tot cu hauriu. Neaparat niste sclipici pe pedale ca sa fie treaba, treaba. JIZAS :D Edited by six in line
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fiecare cu gusturile lui, multumesc totusi de critici si aprecieri. Reactia publicului a fost pe masura asteptarilor;)

Folia trebua sa fie albastru mat insa un destept a gresit codul de produs. Daca tot nu mai am posibilitatea de retur am zis sa testez. Cu piano black trim-urile abia se mai deosebesc de culoarea pielii. Prefer un contrast.

Nu stiu daca as opta pt vopsea, e mai simplu de revenit la culoarea initiala

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu caut scuze. Culoarea ĂŽmi place, nu prea ĂŽmi place textura foliei. Ăn orice caz, nu a ieșit cum mi-am dorit. Voi testa cu o culoare mata ĂŽn viitor, din pĂŁcate nu prea gĂŁsesc ce vreau.

 

Mie cel mai mult imi plac trimurile acelea burr wallnut, sau cum le-o zice. acelea ca de lemn mat asa, mi se pare ca arata cel mai calitativ si dau o nota de lucru bine facut.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Update 123000 km:

Montat lumina ambientala usi (am gasit ceva pe gustul meu)

Montat camera mers inapoi (multumiri colegului SKW pt codare)

Revizie completa la Proleasing

Verificare completa unde am descoperit 2 defecte: din nou vapori de ulei la racord intercooler, de data asta la ambele capete; cei de la Baneasa au facut treaba de mantuiala. Urmeaza sa schimb racordul si oringurile

A 2-a problema e oarecum bizara: baia de ulei cutie viteze fisurata, pierdere mica de ulei. Nu am lovit nimic si nu prezenta urme de lovire. Pur si simplu a crapat. Cum aveam in plan si revizia cva, astazi am facut-o la Automatico.ro cu filtru si ulei ZF, exact dupa procedura recomandata de ZF pentru cutia 6HP. Uleiul vechi era in stare buna, foarte putina pilitura pe magneti, abia se vedea.Multumit de lucrare si pret, cat si de amabilitatea si profesionalismul personalului si a patronului.

 

https://imgur.com/a/xVlSp

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil se refera la tuning :)) Daca nu e prea mare pata de ulei (sunt doar vapori) nu-ti face griji, cam toate masinile au vapori pe acolo, e ceva normal. Eu am schimbat oringurile de mai multe ori pana am scapat, iar la 1 an a inceput din nou :) Cel mai sigur cred ca este sa iei furtune si oringuri noi..

 

 

ps: foarte frumoasa masina, imi place! sa te bucuri de ea!

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Problema cu vaporii de ulei la furtunul acela o au aproape toate diesel-urile, chiar daca stiam ca nu se rezolva doar cu inlocuirea oringurilor, am incercat sa le schimb si eu OE noi si ce sa vezi, dupa cateva sute de km tot la fel da, poate nu la fel de mult, insa tot se vede, am zis ca o sa schimb si furtunul ca joaca ca naiba, dar este destul de scump OE (vreo 800 lei parca)
Link to comment
Share on other sites

Problema cu vaporii de ulei la furtunul acela o au aproape toate diesel-urile, chiar daca stiam ca nu se rezolva doar cu inlocuirea oringurilor, am incercat sa le schimb si eu OE noi si ce sa vezi, dupa cateva sute de km tot la fel da, poate nu la fel de mult, insa tot se vede, am zis ca o sa schimb si furtunul ca joaca ca naiba, dar este destul de scump OE (vreo 800 lei parca)

Confirm, a patit-o si un prieten la un A4 2.0 TDI.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.