Jump to content

E60 vs E92 - Sfat achizitionare


Liviu95

Recommended Posts

In decembrie o sa apara noul 5-ar. Deci E60 o sa fie mai vechi cu doua generatii.In schimb daca noua serie 3 limuzina va aparea in 2018(info din reviste) probabil ca noul seria 4 va aparea prin 2019.Deci mai e ceva timp pana E92-ul sa fie mai veche cu doua generatii.

Pe de alta parte, N52-ul e predispus la probleme chiar si la un rulaj de kilometri mai mic.Totusi motoarele astea au fost imbunatatite prin 2007 parca si multe din probleme s-au rezolvat atunci.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Hai sĂŁ ĂŽți spun povestea mea cu BMW-urile. Am avut ĂŽn familie un e90 cu legendarul M47, motor cĂŁruia nu am ce sĂŁ ĂŽi reproșez. La fel și mașinii care se simțea foarte bine pe șosea, era ĂŽnchegatĂŁ și exact cum te-ai aștepta sĂŁ fie un BMW. Totuși, acum douĂŁ sĂŁptĂŁmâni a fost vândut ca ĂŽn locul lui sĂŁ vinĂŁ un 525d E60 din 2006, luat de nou din România. MașinĂŁ luatĂŁ de la un prieten bun care ĂŽn 10 ani a fĂŁcut doar 180 de mii de km. Mai dețin o Seria 1 E87 118d tot M47 cu care am parte de cel mai mult fun dintre toate.

 

DacĂŁ ești obișnuit cu e90, seria 5 va fi o dezamĂŁgire. Cel puțin așa a fost pentru mine. Știu cĂŁ mulți ĂŽmi vor sĂŁri ĂŽn cap dar parcĂŁ nu mai are același zvâc, aceeași ținutĂŁ de drum. E mai ,,balenĂŁ" și e normal sĂŁ fie așa deoarece este ditai berlina. Acum gândește-te de ce te-ai ĂŽndrĂŁgostit de BMW.

 

DacĂŁ mi-aș mai luat e60 aș lua doar un 530d sau un 535d care chiar sĂŁ mĂŁ facĂŁ sĂŁ simt cĂŁ eu conduc un BMW.

 

Numai bine și ai grijĂŁ cĂŁ e plinĂŁ piața de cazane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat un 525d e60 de 177 cp. Sunt foarte multumit de masina, consumul e ok, spre ex, stau in Valu lui Traian / Constanta si merg zilnic cu masina la birou care e fix in centrul vechi al COnstantei, am un consum mixt de 7.8%. Avand in vedere greutatea masinii, cilindreea de 2500 si faptul ca e automata consumul e mai mult decat decent. Consuma cat duster-ul 4x4 1.5 dci care il avem la firma..

Impozitul e 800 ron, tinuta de drum nu se compara cu nici un seria 3, am avut si eu 2 x e46.

Link to comment
Share on other sites

Omul vrea benzina, se vede din toate posturile sale. N47 e best buy la diesel in gama de 2 litri, ii faci o distributie si aia e. In schimb benzina iti da alt feeling, iar daca el prefera asta atunci alegerea e clar e92 benzina.

 

 

Ai dreptate...insa acelasi lucru pot spune si de 2.0 170 cp+ soft:) 6 trepte.. e super, asta daca nu se doreste impozit+ asig de 2.5:D

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat un 525d e60 de 177 cp. Sunt foarte multumit de masina, consumul e ok, spre ex, stau in Valu lui Traian / Constanta si merg zilnic cu masina la birou care e fix in centrul vechi al COnstantei, am un consum mixt de 7.8%. Avand in vedere greutatea masinii, cilindreea de 2500 si faptul ca e automata consumul e mai mult decat decent. Consuma cat duster-ul 4x4 1.5 dci care il avem la firma..

Impozitul e 800 ron, tinuta de drum nu se compara cu nici un seria 3, am avut si eu 2 x e46.

E90 sta mai bine pe sosea ca E-60ul ..e46 nu are nici o treaba cu niciuna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.