Jump to content

VAND Roti complete seria 5, model M135, anvelope noi


Recommended Posts

Salut!

Set complet roti de vanzare, originale:

Jante model M135, 8JX18 ET:20

Anvelope: 245/40R18 93Y, Dunlop SP Sport 01, ca noi (4k rulare), fabricatie 2016, saptamana 26.

Pentru anvelope se poate prezenta factura de achizitie.

Pentru cei interesati de motivul pentru care le vand: vreau sa le schimb cu anvelope si jante pe 19 inches.

Pret 2200 euro.

0726.750.616

post-11086-0-57677000-1475766695_thumb.jpg

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Daca macar vreunul dintre voi ar fi cumparat un set complet de la bmw, ar sti despre ce este vorba. Dar daca unii isi iau intotdeauna sh-uri de la colt la o masina premium, atunci ati gresit forumul.

PS. Daca vreti sa socializati si sa lasati commenturi, puteti sa va folositi de canalele proprii de social media existente. Nu sunteti obligati sa va dati aici cu parerea

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Draga vanzatorule,tu ar trebui sa te raportezi la pretul pietei nu la pretul lor de noi in reprezentanta.nu contest starea lor sa a anvelopelor dar rotile tale sunt sh.

Comparatia ta este absurda.e ca si cum ai cere pe masina ta veche de 8-10 ani,80% din valoarea ei de noua.

Eu unul personal nu cunosc pe nimeni care a mers la reprezentanta sa-si cumpere un set de roti noi, cand piata este saturata de roti(sh) in conditii foarte bune.

Parerea mea este ca pretul este aberant ptr niste roti pe 18.

Poate prin anii 90' sau 2000 erau mai impresionante dar azi,18 e banal.

Pretul lor real cred ca este undeva intre 500-800€ fara sa te supar sau jignesc.

Daaaarr...,nu-i prost cine cere..asa ca bafta multa la vanzare(vei avea nevoie).

Edited by piratu bv
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru preturile jantelor pt seria 3. Eu am pt 5. Poti posta si restu preturilor, pentru seria 5?

pun eu unul de M:

http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p1848_radsatz-5er-e61-m-doppelspeiche-172---hankook.html

 

Link to comment
Share on other sites

Nu compara style 172 pe 19 cu style 135 pe 18.

Vorbim de lucruri complet diferite.

Style 172 sau 166 sunt cele mai frumoase jante ptr e60.

Style 135 pe 18 par si sunt banale in conparatie cu 172 .

Desigur ca nici 172 nu s-ar vinde la suma ceruta de tine

Edited by piratu bv
Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru preturile jantelor pt seria 3. Eu am pt 5. Poti posta si restu preturilor, pentru seria 5?

 

Da, daca verifici cu atentie poti observa mai sus ca ultimele 2 linkuri sunt cu jante pentru seria 5 E60, si nu orice jante, ci cam cele mai cautate si apreciate.

Plus ca discutam de jante pe 19, cu pret superior al anvelopelor decat cele pe care le ai tu.

 

La momentul postarii anterioare eu inca speram ca e o greseala si ca pretul e in RON, dar se pare ca asta e cel mai fun topic de vanzare din istoria BMWClub.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mai danuzz... hai sa ne intelegem...

Tu vinzi jante style 135 sh si un set de anvelope, zici tu "aproape noi". Sa stii ca aproape noi, nu inseamna 4000 km. Aproape noi inseamna maax 500km. Anvelopele tale de noi costa 542 ron/buc. Jantele tale, chiar daca sunt banale poate, sunt intr-adevar jante bune, sunt usoare si ok (am avut aceste jante pe masina anterioara), dar sa stii ca nicodata nu vor valora 1700 eur. Niciodata. Iar aici pe forum oamenii cam stiu cate ceva. Jantele tale daca ar fi reconditionate si cu zero probleme ar putea valora 700 pentru cineva care le apreciaza...dar jantele tale arata...intr-un fel departe de a fi noi. Asa ca nu te mai simti jignit, ca nu e cazul.

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

36118036947 undeva la 480 dolari/bucata pe bmwfans.info..fara cauciuc.. stii tu ceva, dar nu stii bine, eu le-am luat pe acelasi cod originale fara anvelope la 21 mil si cu defecte...zgarieturi, unele frecate...etc, dar am zis ca o sa le reconditionez si chiar daca ma duce 500 lei de o janta sa o reconditionez cu vopsit electrostatic si cu anvelopele care zici tu noi nu second...si nu ajungem la suma aia.

 

Bafta cu vanzarea!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cu banii care ii vrei tu pe roti,aproape ca iti poti lua un e46 cu volan pe dreapta cu pachet m interior exterior si cu jante ca a tale.Oricum daca nici acum dupa ce ti a explicat atata lume ca esti departe de realitate cu rotile tale si cu pretul pe care l vrei inseamana ca traiesti alta poveste. Eu inca nu cred cum ti ai imaginat tu ca ai sa le vinzi cu pretul asta....nu inteleg si punct...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Anvelopele sunt putin mai scumpe, din ce vad sunt runflat, chiar ai asa 2200ââÂŹ sunt 2200ââÂŹ, bani astia nu ai sa ii iei in veci pt

Un set de roti sh.

Prima oara am crezut ca este la

Misto topicul, dar colegul se pare ca e inregistrat de prin 2008.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru preturile jantelor pt seria 3. Eu am pt 5. Poti posta si restu preturilor, pentru seria 5?

pun eu unul de M:

http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p1848_radsatz-5er-e61-m-doppelspeiche-172---hankook.html

Daca inca nu esti convins,uite aici link luat de la noi de pe forum cu jante identice ca ale tale la pretul de 1300 de LEI NEGOCIABIL.

 

http://www.olx.ro/oferta/jante-bmw-style-135m-ID6Od2S.html

Link to comment
Share on other sites

Daca inca nu esti convins,uite aici link luat de la noi de pe forum cu jante identice ca ale tale la pretul de 1300 de LEI NEGOCIABIL.

 

http://www.olx.ro/of...5m-ID6Od2S.html

 

Vezi ca jantele din link sunt pentru E46. Pentru E60 modelul care echipeaza m-pack sunt intr-o singura latime, ET20 pentru non xdrive si ET43 pentru xdrive.El vinde jantele care echipeaza E60 m-pack. Anvelopele costa aprox 700 eur noi (cele non rft erau intr-adevar mai ieftine). Chiar si asa, ar insemna ca el vrea pe jantele acelea 1500e, ceea ce e aberant intrucat nici jantele nici anvelopele NU sunt noi, decicred ca deja vorbim discutii.

 

 

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.