Jump to content

Ce varianta de e90 sa aleg ?


AleexRo

Recommended Posts

Salut, doresc sa achizitionez un e90 si am buget 8000euro maxim.

Problema este ca nu stiu ce model sa iau.

 

-Sa aleg primul model cu M47(2005-20006), si sa il iau din din "afara" si sa platesc taxa sau sa il iau imnatriculat deja pe romania si sa scap de taxa.

- Sa aleg modelul N47(2007-2009)si sa schimb distributia + taxa sau sa il iau direct din tara cu taxa platita si eventual distributia schimbata.

- Sau sa aleg modelul din 2009 euro 5, si sa schimb doar distributia, apoi din ce am vazut, gasesc la 8000-8300euro si o sa ma mai coste distributia apoi vro 700 euro.

 

Problema este ca ma plictisec repede de masini, si mai bag si bani in ele. anul acesta sunt deja la a 3 :)). si ma gandesc ca nu cred ca o tin mai mult de un an si pe asta.

O sa merg cu ea doar in Bucuresti si o sa fac intre 25 si 40 de km pe zi.

 

Voi cum ati alege ?

 

Multumesc.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca tu stii din start ce masina trebuie sa iti cumperi si ai scris aici succint (multumim) despre fiecare.

Ca sa nu te plictisesti asa repede de ..masini, iti sugerez sa iei una, nu prea conteaza (hai sa zicem care ito place cel mai mult ca aspect) si in momentul in care ceva nu merge la ea, sa o repari tu insuti. Asa iti garantez ca nu te mai plictisesti, ba chiar o sa inceapa sa iti placa sa mesteresti la propria masina.

Ce zici, nu-i interesant!?

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca tu stii din start ce masina trebuie sa iti cumperi si ai scris aici succint (multumim) despre fiecare.

Ca sa nu te plictisesti asa repede de ..masini, iti sugerez sa iei una, nu prea conteaza (hai sa zicem care ito place cel mai mult ca aspect) si in momentul in care ceva nu merge la ea, sa o repari tu insuti. Asa iti garantez ca nu te mai plictisesti, ba chiar o sa inceapa sa iti placa sa mesteresti la propria masina.

Ce zici, nu-i interesant!?

 

:)), ultima masina am cumparat-o in martie, am investit 4000 de euro in ea,(colant,fara fata spate,praguri,faruri lupe noi,distributie,volantasi ambreaj schimbate acum 2 luni,evacuare + alte minuni :) ) si acum cateva zile am vandut-o.

Mai am o alta masina ( generatie mai noua 2013) pe care o am de aproape 2 ani si inca e ok, doar ca pe aia o conduce mai mult nevasta eu o conduc doar in weekend si nu am timp sa ma plictisesc de ea :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mmda, o sa caut un euro 5, am inteles ca motorul n47d20c, este un pic mai safe, de maxim 8300euro, adus din afara, si o sa ii fac distributia peste vro 2...3 saptamani in caz ca nu da semne de schimbare ca ar avea probleme.

 

Din ce am vazut, cei de la Bimmer au o experienta destul de mare pe bmw, pentru o verificare imi recomanda cineva alt service ?

Link to comment
Share on other sites

Mmda, o sa caut un euro 5, am inteles ca motorul n47d20c, este un pic mai safe, de maxim 8300euro, adus din afara, si o sa ii fac distributia peste vro 2...3 saptamani in caz ca nu da semne de schimbare ca ar avea probleme.

 

Din ce am vazut, cei de la Bimmer au o experienta destul de mare pe bmw, pentru o verificare imi recomanda cineva alt service ?

 

Da, orice alt service.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.