Jump to content

Interfata diagnoza BMW E90 2008


NSamy

Recommended Posts

Salutare,

 

Sunt interesat de o interfata de diagnoza pentru masina din titlu. De unde as putea sa iau un cablu + soft? Sunt multe tipuri la preturi foarte variate. La ce ar trebui sa fiu atent?

 

Ma intereseaza in special pentru citit/sters erori si eventual dinste modificari simple (scris injectoare etc).

 

Multumesc mult pentru orice sfat.

Link to comment
Share on other sites

Cumpara cablu cu proba pe masina ta, ca sa fii sigur ca e cablul ok.

Eu am avut probleme cu un cablu, merge pe E46 dar nu si pe E60 LCI. Verificat, instalat, reinstalat, nu a mers.

Am comandat altul din China, recent, merge fara probleme pe E60 LCI. 18$ si 30 de zile rabdare sa apara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri. Am gasit mai multe variante pe olx si okazii, insa vad ca unele vin impreuna cu soft care se poate instala doar windows xp, iar altele se pot instala si pe windows 8/10.

 

https://www.okazii.ro/interfata-diagnoza-tester-bmw-inpa-cablu-diagnoza-bmw-inpa-k-dcan-garantie-a172870386 Aceasta merge doar pe XP, pe cand vanzatorul spune ca Acesta merge si pe windows 8/10.

 

Din pacate niciunul nu este cu mine in oras pentru a putea fi probate.

Edited by NSamy
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Am cumparat un E90 2006 122 hp de o luna si vreau un cablu de diagnoza potrivit ptr masina.Am cumparat cu 15 euro un cablu de pe ebay, k+dcan usb interface, argintiu, dar nu pot citi toate modulele, motorul de exemplu.De la fostul proprietar am inteles ca sa facut update de soft la Bmw service(conteaza?).Cablul ar trebui sa citeasca E90 pana in 2008.Am si Elm 327 dar nici el nu functioneaza pe masina.

Ma intereseaza sa verific injectoarele, filtru de particule , eventual sa pot coda si un modul bluetooth, nu are masina si vreau sa montez.

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat un E90 2006 122 hp de o luna si vreau un cablu de diagnoza potrivit ptr masina.Am cumparat cu 15 euro un cablu de pe ebay, k+dcan usb interface, argintiu, dar nu pot citi toate modulele, motorul de exemplu.De la fostul proprietar am inteles ca sa facut update de soft la Bmw service(conteaza?).Cablul ar trebui sa citeasca E90 pana in 2008.Am si Elm 327 dar nici el nu functioneaza pe masina.

Ma intereseaza sa verific injectoarele, filtru de particule , eventual sa pot coda si un modul bluetooth, nu are masina si vreau sa montez.

Mersi.

 

Si eu am avut problema ta, nu-mi citea toate modulele si nu aveam acces la toate functiile din ISTA-D, incearca cu o versiune mai noua de tool, eu am incercat vreo 3 pana mi-a mers cum trebuie.

Vezi aici: My link

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ai nevoie de baza de data mai noua, atunci cand nu iti citeste un anumit modul.

oricum, nu este nimic care se poate invata peste noapte si nu te astepta nici de data asta sa fie simplu, dar cu rabdare si documentare se poate.

cum au spus si colegii, in prima faza ai nevoie de cablu dcan pentru masina ta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.