Jump to content

Bmw F10 520D


Doggfather

Recommended Posts

Salut

Desi nu credeam ca o sa detin vreodata un Bmw m-am ales cu un F10 520D 184cp 2012 , ca dotĂŁri pe scurt : automata , scaune full electric incalzite ventilate varianta confort , trapa , auto.hold , camera spate , navi mare .

De 2 luni de cand o am m-a impresionat confortul , la drum lung e geniala , in afara orașului merg pe sport iar in oras pe confort , consumul nu ma asteptam sa fie asa mic 7.2 mixt cu viteza medie 35km/h , posibil si de la jantele stock pe 17 cu anvelope noi goodyear f1 . Daca as fi vrut ceva in plus mi-as fi dorit head.ul.display si mai multa putere dar avand in vedere ca ~70% merg in Buc e oarecum suficient, daca tot sunt la tara punem si cateva poze

 

https://photos.app.goo.gl/JaxlIVDEMIxuL7sh2

Link to comment
Share on other sites

Nu poti schimba jantele Ăâ˘i in acelaĂâ˘i timp sĂŁ menĂâşii confortul doar dacĂŁ in momentul de faĂâşĂŁ ai runflat Ăâ˘i pe urmĂŁtoarele pui cauciucuri normale ,eu din proprie experienĂâşĂŁ pot sĂŁ spun cĂŁ la mine pe 18 cu normale e mai comodĂŁ decât cu 17 cu runflat bmw e90

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O sa raman la jantele pe 17 , pana la urma dasta am si luat F10 pentru confort , probabil in F30 cu minim 230cp era varoanta funny

 

Vine o perioada cu drumuri lungi si am schimbat franele pe spate , dureaza mai mult partea de soft/electrica decat inlocuitul practic al pieselor , mi se pare o aberatie

 

20170724_151420_HDR.jpg

 

20170724_155944_HDR.jpg

Edited by Doggfather
Link to comment
Share on other sites

poti pune 245/45r18 cu anvelope normale. arata f bine si este extrem de confortabila. jantele de 18 mi se par ideale pt masina asta imbinand aspectul si confortul. cu 17, balonul anvelopei este prea mare iar anvelopa prea subtire Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Vrei sa traga mai bine, ii poti face o resoftare de calitate, o sa fie cu totul alta masina,eu am facut la acelas motor si sunt f multumit.

 

Daca la inceput mi se parea ca trage bine acum dupa ce m-am obisnuit parca as vrea ceva mai mult , o sa ma interesez sa vad despre ce e vorba

 

poti pune 245/45r18 cu anvelope normale. arata f bine si este extrem de confortabila. jantele de 18 mi se par ideale pt masina asta imbinand aspectul si confortul. cu 17, balonul anvelopei este prea mare iar anvelopa prea subtire

 

Ideal ar fi sa imprumut niste roti de 18 sa pot face o comparatie , intradevar rotile pe 17 par micute , 18 mi se par ok , iar 19 arata super :)

Link to comment
Share on other sites

este la bmw M powerkit si o face de 200cp si 420nm de la 184cp si 380nm

nu as pune altceva pe masina. softul e dezvoltat de bmw pt ei insisi si nu de niste cioflingari care iti promit 220cp pe hartie si motorul distrus in cativa ani.

M powerkit are acum si reducere de 260 euro.

 

in ceea ce priveste, rotile, crede-ma ca 245/45R18 este idealul absolut pt masina asta. combinatia perfecta intre aspect, confort, pret. orice.

19 inch ar fi fost ideal insa nu in romania si/sau nu la un motor mai mic de 250cp.

prefer 19 in fata la 17 pt ca pur si simplu 17 inch nu-s pt masina asta. roti prea subtiri(pe seria 1 arata bine 225, fiind prea putin si pt seria 3) iar balonul ala exagerat de mare e pt SUV nu pt un sedan.

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

este la bmw M powerkit si o face de 200cp si 420nm de la 186cp si 380nm

nu as pune altceva pe masina. softul e dezvoltat de bmw pt ei insisi si nu de niste cioflingari care iti promit 220cp pe hartie si motorul distrus in cativa ani.

M powerkit are acum si reducere de 260 euro.

 

Nu toti sunt 'cioflingari' mai exista oameni care fac treaba si in afara de BMW si nu ma refer doar la software cat ma refer si la retrofituri/vopsit/mecanica orice tine de masini.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.