Jump to content

Pret corect E60 530i


Romulus

Recommended Posts

Pentru un E60 530i?

 

Fabricat 2003, inmatriculat 03.2004. 89.000 km. Carte de service, impecabil.

 

Mystic Blau

Piele Dakota gri

Lemn Sycamore Antracite gri

Climatronic automat cu functie extinsa si senzor solar

Trapa de sticla electrica

Scaune sport

Scaune si volan cu reglaje electrice si memorie

Volan sport

Suspensie sport

Steptronic

Active steering

Logic7 cu mp3 pe DVD

CD Changer cu 6 CD

Navigatie Business

PDC fata/spate

Airbaguri laterale spate

Cotiera centrala fata/spate

Telefon business cu terminal Bluetooth

Jaluzea electrica spate

Jaluzele laterale

Pachet suplimentar lumini

Incalzire si ventilatie statioara cu telecomanda

Bi-Xenon adaptiv

Oglinda interioara automata

Bancheta rabatabila cu sac de ski

Scaune incalzite fata

Scaune incalzite spate

Telecomanda universala garaj

Pneuri aliaj tip 124 - 245/40 R18 fata - 275/35 R18 spate

Link to comment
Share on other sites

E de bulan... Un prieten a vandut un 530i din 2003 chel (numai piele, xenon si cutie automata... in rest nimic) cu 68000km la niste chinezi in targ cu 27000.

 

Altcineva a vandut sapt trecuta un 530i din 2003 (vroiam sa il iau eu), extra full, cu scaune comfort de pe seria 7, 52000km reali, tipla masina cu 25000...

 

E de bulan.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Evident ca tine si de noroc. Dar vreau sa stiu cat ar fi un pret corect. Ma gandesc sa o schimb cu un LCI tot E60 tot 3l benzina cu motorul nou N53 si cu cutia de viteza sport automata. Si ceva optiuni suplimentare. CA, HUD, NightVision, Individual Audio...
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca printre reviziile alea au fost si mii de recall-uri... masina iese din garantie oricum si cand va cere bani din buzunar si nu la reparat pe garantii va deveni o problema majora.  :blink:

248254[/snapback]

O problema majora pe care o avem toti posesorii de Sh. E un risc asumat cand cumperi o masina second, e problema celui care o cumpara daca n-are bani de intretinere si eventuale reparatii.

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate partial...uite spre exemplu eu am tot un e60 din 2003 numai ca diesel si sunt al doilea proprietar al masinii si pot sa-ti spun ca din cauza dobitocului care a avut-o inainte si nu s-a prezentat la nici un recall eu am avut 1000 de probleme pe care le-am rezolvat insa cu ce eforturi!! De aceea apreciez pe toti cei care au grija de masinile lor chiar cu riscul de a aduna mai multe devize de la reprezentante...
Link to comment
Share on other sites

Exact. A mea are facute toate recall-urile, la zi, pentru ca m-am ocupat de ea. Si doar la reprezentante BMW... :blink: Eu spun ca asta inseamna masina intretinuta si ingrijita. Cel care o va cumpara cand o voi vinde va fi fericit... Se gasesc greu, masini asa intretinute cum e a mea.
Link to comment
Share on other sites

Poti cere pana in 27000 dar daca iti iei 25000 eu as bate palma.

Daca ce spui tu Red Cap ar insemna ca nimeni nu ar vinde o masina niciodata.

Am avut un 530 i 2000 care din cauza ca am facut toate biz-biz-urile la reprezentanta si pt orice zgomotel hop laei l-am dat cu 5000 peste un identi 530 din 2002 care nu avea nimic facut.

Dar kane are multa dreptate ca e de bulan si inca mare :)

Romaulu ai avea de unde :blink:

Link to comment
Share on other sites

Maxim 20 de mii de euro avand in vedere ce carte de service bogata ai la masina.  :blink:

asta e un criteriu negativ? o carte service la zi? promovezi minciuna?

 

tu ai carte service la a ta?

nu e nevoie sa-mi raspunzi, e retorica intrebarea. :)

Link to comment
Share on other sites

deci masina asta are 4 ani inteleg... hmm, cat a costat oare noua? Ar fi interesant de stiut pretul ei cand era noua, CIP-ul ma intereseaza, adaugam deprecierea km si vechime si vedem ce iese, daca a avut si incidente/accidente se mai scade ceva, ce euro are?

Ar fi bune si niste poze cu masina si profilul psihologic al conducatorului, asculta muzica clasica, manele, etc. In felul asta ne dam empiric seama cam care ar fi uzura fizica a masinii.

Nu stiu, intreb si eu, nu dati cu parul.

Edited by pilot-drift
Link to comment
Share on other sites

si ce, daca e al 15-spelea proprietar ii mai scade pretul cu 20-30-jde mii de €?

248491[/snapback]

 

pai daca tot e sh lumea vrea de la primul proprietar. si eu am avut si am si masini sh si toate sunt luate de la pirmul proprietar pentru ca cine da primu banii pe masina deobicei ii stie valoarea si o ingrijeste altfel. cine o ia pe urma la fel si fel de ocazii... vai de capu masinii

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca: faptul ca e 2003 te cam da inapoi si apoi din cate am citit nu are trapa si climatronic nu?.. astea ar fi lucrurile pentru care as spune ca nu face mai mult de 23500 euro

eu am vandut o pe a mea .. cu 22000 euro si era 2005( nu aveam piele ... aveam trapa , climatronic .. si altele.. a fost lovita usor dar .. a fost lovita )

incearaca sa o dai acum repede ca pe urma presimt ca o sa le scada pretul

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.