Jump to content

Retrofit Oglinzi Rabatabile X5 E70 non LCI


Recommended Posts

Buna,

AM un x5 e70 2007 fara oglinzi rabatible, non lci, am cumparat acum oglinzi rabatabile + panou nou de comanda la usa, ar trebui codat si montat, problema e ca nu prea gasesc pe nimeni care sa mi faca, a facut cineva asta? mufele nu se potrivesc la oglinzi din start, ar merge sa le tau pe cele vechi si sa le lipesc de cele noi si sa le pun doar, dupa care sa le codez?

 

Am vazut ca se face pe forumurile din state, dar nu inteleg procedeul prea bine, a facut cineva?

Edited by rockk
Link to comment
Share on other sites

Salut.

De unde esti de nu prea gasesti pe nimeni sa iti faca?

 

salut, sunt din oradea, e frustrant ca nici un service nici macar nu incearca , pur si simplu imi zic ca mufele nu se potrivesc, desi au acelas numar de cabluri, mai ca mi vine sa le "tai" si sa le lipesc eu, dar stau la bloc nici nu am unde.

 

M am documentat pe net, dincolo se face, singura problema fiind un modul in plus pare-se de care e nevoie si de codare dupa a functiilor de rabatare, auto dim, etc.

Edited by rockk
Link to comment
Share on other sites

ti am dat PM cu un contact. nu oricine stie sa faca un retrofit fara instructiuni mura in gura de la altii. pentru unele retrofit uri trebuie sa mai si gandesti asta dupa ce intelegi cum functioneaza electronica din masina. poti numara pe degetele de la o mana oamenii cu adevarat pasionati si care ar face asa ceva ( ce nu fac altii dupa un DIY luat de pe net)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buna,

AM un x5 e70 2007 fara oglinzi rabatible, non lci, am cumparat acum oglinzi rabatabile + panou nou de comanda la usa, ar trebui codat si montat, problema e ca nu prea gasesc pe nimeni care sa mi faca, a facut cineva asta? mufele nu se potrivesc la oglinzi din start, ar merge sa le tau pe cele vechi si sa le lipesc de cele noi si sa le pun doar, dupa care sa le codez?

 

Am vazut ca se face pe forumurile din state, dar nu inteleg procedeul prea bine, a facut cineva?

 

daca nu se potrivesc mufele inseamna ca ai varianta fara lin (cu 5 fire), in cazul asta trebuie modificata instalatia pt oglinzi, nu merge sa le legi ca pe prize...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.