Jump to content

Nu mai accelereaza


Nicoleta32

Recommended Posts

Am fost si la avd si apare aceeasi eroare.

Β 

Pai si nu era normal sa fie aceiasi eroare? :))

Am impresia ca esti luata la misto pentru ca esti fata!

Β 

Asa cum au spus si colegii, gaseste pe cineva sa inspecteze si piesa in sine! Nu doar tester si aia e.

Β 

Mor pe mecanicotesteri ... daca are eroare se schimba. Daca nu are eroare masina inseamna ca e perfecta (desi mai ai putin si o duci la casat) ...

Link to comment
Share on other sites

Am fost si la avd si apare aceeasi eroare. O sa l schimb si aia e. Am intrebat si de curatarea galeriei de admisie si mi au zis ca nu se curata ca e din plastic si se inlocuieste. Alti bani πŸ™„

Voi ati curatat din plastic?

Β 

n-a schimbat nimeni galeria doar pt ca trebuie curatata :))) , te iau la misto aia

Link to comment
Share on other sites

Am fost si la avd si apare aceeasi eroare. O sa l schimb si aia e. Am intrebat si de curatarea galeriei de admisie si mi au zis ca nu se curata ca e din plastic si se inlocuieste. Alti bani πŸ™„

Voi ati curatat din plastic?

Β 

Wow!!! Incredibil. Nu mi-am imaginat vre-o data ca cineva oricat de josnic ar fi ar putea spune unui client asemenea baliverne doar sa ii ia banii.

Iti dai seama ce tepe dau aia ? Macar ai avut inspiratia sa intrebi pe forum, altfel plateai si galeria. O dovada in plus ca racitorul nu este de schimbat.

Link to comment
Share on other sites

Duduia care lucreaza la auto cobalcescu mi a spus asta. Am sunat sa intreb daca se curata la ei si a zis ca da si revine cu pretul. Si cand m a sunat a2a oara a zis ca la seria 1 este din plastic si se inlocuieste nu se curata si ca doar la x6 e de metal...Ori lumea care suna e luata de fraiera si sunt pusi pe jupuit ori nu stiu ce se intampla pt ca am mai discutat apoi cu prieteni care au curatat admisia fiind din plastic! Deci am intrebat oameni experti cica. Nu am cerut informatii in piata la obor. Si daca astia dau asa raspunsuri in cine sa mai avem incredere ? Ca nu toata lumea intra pe forumuri sa se documenteze. Oricum ansamblu egr il cumpar. Si daca pun unul nou oricum raman cu cel de pe masina , il curat si poate o sa am vreodata nevoie de el..desi unii spun ca e electric si nu prea merge curatat... Edited by Nicoleta32
Link to comment
Share on other sites

Duduia care lucreaza la auto cobalcescu mi a spus asta. Am sunat sa intreb daca se curata la ei si a zis ca da si revine cu pretul. Si cand m a sunat a2a oara a zis ca la seria 1 este din plastic si se inlocuieste nu se curata si ca doar la x6 e de metal...Ori lumea care suna e luata de fraiera si sunt pusi pe jupuit ori nu stiu ce se intampla pt ca am mai discutat apoi cu prieteni care au curatat admisia fiind din plastic! Deci am intrebat oameni experti cica. Nu am cerut informatii in piata la obor. Si daca astia dau asa raspunsuri in cine sa mai avem incredere ? Ca nu toata lumea intra pe forumuri sa se documenteze. Oricum ansamblu egr il cumpar. Si daca pun unul nou oricum raman cu cel de pe masina , il curat si poate o sa am vreodata nevoie de el..desi unii spun ca e electric si nu prea merge curatat...

Β 

Deci nu imi vine sa cred....... ce oameni de rahat!

Hai, clapetele se schimba (170 ron), dar galeria, cum dracu sa nu se curete? Doar daca dai un search pe google de curatare galerie iti apar 'nspee anunturi care mai de care, cu coji de nuca etc. Suna a jecmaneala ce ti-a spus tipa aia. Si motorul ala de pe x6 de spunea duduia s-au pus si pe alte modele....

Β 

Incearca un service dedicat bmw, nu multimarca. Dar ai grija, si aici avem uscaciuni. Asa ca eu zic sa te uiti la recenzii. Cat de cat ok- Service te am, apb service. Cu astea am mai colaborat eu si am fost multumit!

Β 

Β 

Β 

PS: o curatare galerie (daca vrei sa o faci) la ST costa 500 ron. Daca trebuiesc si clapetele inca 170 ron.

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

Mi a mai recomandat cineva ST dar vad si multe comentarii urate pe aici despre ei. Nici nu stiu ce sa mai cred. La apb am vrut sa ma duc pt o a2a parere si nenea ala de la tel era cam recalcitrant nu mi a placut atitudinea lui si nu m am mai dus.

Β 

O sa curat si galeria. Mai prospectez pana imi ajunge piesa...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Buna! Am revenit azi am schimbat galeria egr. Am pus nou nout. Toata lumea fericita! Partea nasoala este ca mi a spus mecanicul ca si turbina mea e pe duca. Are uzura mecanica desi pe tester pare ok. El a vazut o cand a montat egr ul.Si nu inteleg ce inseamna de fapt reconditionarea asta. Imi pune una made in china nu? Ca am inteles ca nu exista kit original pe turbinele alea mitsu. E cineva pe aici care aduce pe original?
Link to comment
Share on other sites

Buna! Am revenit azi am schimbat galeria egr. Am pus nou nout. Toata lumea fericita! Partea nasoala este ca mi a spus mecanicul ca si turbina mea e pe duca. Are uzura mecanica desi pe tester pare ok. El a vazut o cand a montat egr ul.Si nu inteleg ce inseamna de fapt reconditionarea asta. Imi pune una made in china nu? Ca am inteles ca nu exista kit original pe turbinele alea mitsu. E cineva pe aici care aduce pe original?

Β 

Cum a ajuns de la EGR la turbina? Racitorul ala are 3 suruburi si nu prea are a face cu turbina. Ca sa ajungi la turbina trebuie sa mai muncesti ceva in plus. L-ai rugat tu sau a venit de la el sa o verifice?

Ai luat racitorul vechi acasa sau ti-ai spus sa il lasi acolo?

Cred ca te vor de clienta mai des ca este rost de bani.

Link to comment
Share on other sites

Era ulei pe burlanul ala din fata egr ul care l a scos ca ajunga sa l demonteze. Turbina e undeva in lateral jos si am pus si eu mana acolo si avea ca un joc chestia aia care arata ca un cutit de masina de tocat carne( sper sa nu va amuzati prea tare da nu stiu cum sa explic altfel). La avd au spus ca e ok da el a zis ca trebuia s o si demonteze ca sa vada ca e uzata. Si asta mi a zis dinainte sa dea egr ul jos, asa la o simpla privire. Am schimbat toata galeria nu doar racitorul si pe cel vechi l am luat acasa.

Β 

Cand am pus eu mana acolo turbina frigea...ma rog palnia aia...eu nu cred ca ma mintea..mi a zis ca ma costa 1800 lei reconditionatul

Β 

As putea sa merg cu ea la avd sau daca stiti pe altcineva care se pricepe ca sa desfaca acolo sa se uite mai bine? El mi a zis ca pot merge sa cer inca o parere daca nu l cred..

Link to comment
Share on other sites

Era ulei pe burlanul ala din fata egr ul care l a scos ca ajunga sa l demonteze. Turbina e undeva in lateral jos si am pus si eu mana acolo si avea ca un joc chestia aia care arata ca un cutit de masina de tocat carne( sper sa nu va amuzati prea tare da nu stiu cum sa explic altfel). La avd au spus ca e ok da el a zis ca trebuia s o si demonteze ca sa vada ca e uzata. Si asta mi a zis dinainte sa dea egr ul jos, asa la o simpla privire. Am schimbat toata galeria nu doar racitorul si pe cel vechi l am luat acasa.

Β 

Cand am pus eu mana acolo turbina frigea...ma rog palnia aia...eu nu cred ca ma mintea..mi a zis ca ma costa 1800 lei reconditionatul

Β 

As putea sa merg cu ea la avd sau daca stiti pe altcineva care se pricepe ca sa desfaca acolo sa se uite mai bine? El mi a zis ca pot merge sa cer inca o parere daca nu l cred..

Β 

Β 

Ulei au toate pe "burlanul" ala :) Si daca o sa o reconditionezi uleiul reapare.

Ce nu se spune la reconditionarea turbinei este ca, pentru garantie trebuie curatata tubulatura si intercooler. Mai sunt si acolo alti bani.

Link to comment
Share on other sites

Era ulei pe burlanul ala din fata egr ul care l a scos ca ajunga sa l demonteze. Turbina e undeva in lateral jos si am pus si eu mana acolo si avea ca un joc chestia aia care arata ca un cutit de masina de tocat carne( sper sa nu va amuzati prea tare da nu stiu cum sa explic altfel). La avd au spus ca e ok da el a zis ca trebuia s o si demonteze ca sa vada ca e uzata. Si asta mi a zis dinainte sa dea egr ul jos, asa la o simpla privire. Am schimbat toata galeria nu doar racitorul si pe cel vechi l am luat acasa.

Β 

Cand am pus eu mana acolo turbina frigea...ma rog palnia aia...eu nu cred ca ma mintea..mi a zis ca ma costa 1800 lei reconditionatul

Β 

As putea sa merg cu ea la avd sau daca stiti pe altcineva care se pricepe ca sa desfaca acolo sa se uite mai bine? El mi a zis ca pot merge sa cer inca o parere daca nu l cred..

Β 

Vaaaiii, make my day!

Β 

thumbsup.png Cafeaua de dimineata tocmai a devenit una grozava.

O zi buna va doresc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.