Jump to content

Cat consuma 320i 150 CP din 2000?


terror

Recommended Posts

Intentionez ca cumpar un BMW 320i 150CP din 2000, recent adus in tara si as dori sa intreb pe posesorii de masini asemanatoare cat este consumul real al unei astfel de masini, si anume:

-consum extraurban la mers moderat (110-120km/h) si sportiv

-consum urban, deasemeni moderat si sportiv

-consum GPL, daca eventual cineva are montata pe BMW instalatie de gaz.

 

Exista in tara instalatii GPL, unde si la ce pret?

 

II rog mult pe cei care pot si stiu, sa-mi raspunda sincer si repede; chiar imi place masina asta, dar sunt putin dezamagit de consumurile auzite de pe la altii; eu am avut pana acum o saptamana un 524Td impecabil, l-am tinut 4 ani si tot impecabil l-am vandut. Super masina, doar ca nu avea aer conditionat (asta a fost si motivul de despartire) :blink:

 

Aici puteti vedea ce as vrea sa cumpar (bineinteles ca nu sunt naiv sa cred ca are km reali trecuti in anunt):

http://www.autovit.ro/html/1/5/4/7/561547.php

Link to comment
Share on other sites

cam putin km :blink: parerea mea in rest eu am 318i motor este de 2000 si am un consum de 12.5% dar cu aer cond non stop si mai schimb in 3-4-5 mii :) nu mai in oras !!! a mea are 130 de cai deci nu cred ca ar fi o mare diferenta intre ele te poti astepta la un consum de 13 sa zic adik o autonomie de 500-550 km cam asa
Link to comment
Share on other sites

cam putin km :blink: parerea mea in rest eu am 318i motor este de 2000 si am un consum de 12.5% dar cu aer cond non stop si mai schimb in 3-4-5 mii :) nu mai in oras !!!  a mea are 130 de cai deci nu cred ca  ar fi o mare diferenta intre ele  te poti astepta la un consum de 13 sa zic adik o autonomie de 500-550 km cam asa

252769[/snapback]

 

 

alex masina ta are 129cp nu mai minti lumea :)

Link to comment
Share on other sites

:blink:) GPL la 320i :) suna ..... nasol rau sa iti iei BMW si sa faci aragaz din el. Pana acum am vaz un singur bmw in germania pe gpl dar era 740i :)

320i nici macar nu conusma mult si daca iti iei unul mai nou (dupa 99-00) cu dublu vanos ... daca vrei gpl iti iei loganu' :)

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

in focsani nu o sa sara niciodata de 13 in oras cred, iar afara la 100-110 o sa consume cam 7. eu zic ca e bine, daca totusi vrei gaz ia-ti ceva instalatie italieneasca, acolo se foloseste gaz pe foarte multe masini, indiferent de marca si prestanta.

ce sariti asa daca omul vrea gaz? parca 320i ar fi un supercar, a ajuns o masina atat de ieftina incat si-o permit si cei care se mai uita la consum. poate daca era vorba de un 320i E90 era mai de inteles. nici eu nu-s de acord dar nu scuip pe cine ia in considerare asta. daca nu ma insel BMW a fost primul constructor care a echipat o masina din fabrica cu alimentare benzina + GPL.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de unde conceptia asta pur romaneasca despre gaz ...

Daca vreti sa stiti masina poate fi mai sportiva pe gaz decat benzina ...

Plus ca este mult mai ecologic ....

Porschele va scoate un motor pe gaz de ultima generatie de aproape 500 de cai ce va fi pus pe Cayenne daca nu ma insel ...

Insa , este la fel de adevarat ca gazul dauneaza longevitatii motorului ...

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de unde conceptia asta pur romaneasca despre gaz ...

Daca vreti sa stiti masina poate fi mai sportiva pe gaz decat benzina ...

 

253001[/snapback]

eu cred ca tu ai bmw pe gazzz. Ca sa fie mai sportiva pui un fitil la butelie si ii dai foc. :blink: Cum e cand mergi cu masina si iti vine pe la nas un dumf de gazzz.

Link to comment
Share on other sites

Am si admis ca fiabilitatea motorului scade ... stiu ca nu e prea afacere ...

Dar in afara nu e chiar atat de pros vazut gazul cum e la noi ... la noi probabil din cauza Cancerelor de dacii 1300  ...

253210[/snapback]

 

 

Eu nu vad deloc gazul prost! Pur si simplu nu il vad pt BMW :) rectific pt unul care e fan BMW :blink:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc celor care au raspuns la obiect intrebarilor mele in acest topic, putini la numar.

Glumetii oricum nu au fost bagati in seama, nu de alta dar tara e plina de altii ca ei, care probabil au primit cadou de la taticu` un bmw de ziua lor, nefiind nevoiti sa-l MUNCEASCA...

Mai nou mi-am gasit un 320d, asa ca nu va mai obositi...

Link to comment
Share on other sites

Multumesc celor care au raspuns la obiect intrebarilor mele in acest topic, putini la numar.

Glumetii oricum nu au fost bagati in seama, nu de alta dar tara e plina de altii ca ei, care probabil au primit cadou de la taticu` un bmw de ziua lor, nefiind nevoiti sa-l MUNCEASCA...

Mai nou mi-am gasit un 320d, asa ca nu va mai obositi...

253237[/snapback]

 

 

baga-i gaz :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.