Jump to content

Cantitate freon/ ulei BMW X5 E70 3.0 SD 2008


gogota_69

Recommended Posts

Majoritatea frigotehnistilor se feresc sa schimbe filtru ala pentru ca radiatorul e din aluminiu si din ce am inteles mai cedeaza filetu ... sau ceva de genu ... oxideaza acolo... deci mare grija , nu trebuie fortat mai ales daca nu a fost schimbat niciodata ! Edited by wtww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hai ca v-am zapacit:

Azi dimineata cand am plecat la munca am vazut o pata de apa in dreptul farului stang(mai exact in dreptul filtrului uscator)....si ce credeti....merge aerul conditionat. Cand o sa vina mecanicul din concediu, o sa schimb si acest filtru. Se recomanda vreo firma anume?

Edited by gogota_69
Link to comment
Share on other sites

Hai ca v-am zapacit:

Azi dimineata cand am plecat la munca am vazut o pata de apa in dreptul farului stang(mai exact in dreptul filtrului uscator)....si ce credeti....merge aerul conditionat. Cand o sa vina mecanicul din concediu, o sa schimb si acest filtru. Se recomanda vreo firma anume?

NISSENS sau BEHR HELLA sunt ok din cate stiu

Link to comment
Share on other sites

Aveti idee daca trebuie scos freonul?

Da trebuie scos , il recupereaza aparatul pentru incarcat AC , cauta un meserias bun care a mai schimbat si stie cum si ce sa faca ... majoritatea doar incarca cu freon si ulei instalatia AC , sunt putini care si repara sau schimba anumite componente ale sistemului AC

Edited by wtww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca stie cineva un meserias de top pentru sistem AC (care sa faca lucrari precum inlocuire compresor, radiator, spalare conduce, etc) din Brasov de preferat (dar si din Bucuresti eventual) va rog sa imi spuneti si mie datele de contact sau numele firmei.. Se pare ca mi s-a stricat compresorul sau ambreiajul la compresor..
Link to comment
Share on other sites

Daca stie cineva un meserias de top pentru sistem AC (care sa faca lucrari precum inlocuire compresor, radiator, spalare conduce, etc) din Brasov de preferat (dar si din Bucuresti eventual) va rog sa imi spuneti si mie datele de contact sau numele firmei.. Se pare ca mi s-a stricat compresorul sau ambreiajul la compresor..

 

Salut! Eu iti pot recomanda pe cineva la care am fost si au fost si prieteni de-ai mei, omul se ocupa numai cu asa ceva este foarte profi, serios are si preturi bune.

 

0723239010

 

http://www.frigoservice.ro/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.