Jump to content

Diagnoza Carly sau Bimmerlink?


valypolo

Recommended Posts

Salutare! (masina in cauza 418d)

Ma gandesc sa achizitionez o diagnoza dar nustiu care este mai buna?

Am iphone/laptop, deci va trebui sa ma descurc cu aplicatia Carly sau Bimmerlink sau cu un cablu Enet din ce am mai citit.

Voi ce folositi? si ce adaptor puneti pe masina? Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii?

Multumesc frumos!

Zi faina!

Edited by valypolo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut. Tocmai ce mi'am comandat si eu Carly pt ios acu cateva zile; m'am grabit deoarece nu vazusem ca trebuie sa te abonezi la ei, platind o suma anuala. Acum, intrebarea mea este: Oke, le fac prima plata pe acest an, imi fac toate codarile dorite, apoi la sf anului viitor daca nu le mai intra banii in cont, eu voi mai putea folosi modificarile?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Salut. Tocmai ce mi'am comandat si eu Carly pt ios acu cateva zile; m'am grabit deoarece nu vazusem ca trebuie sa te abonezi la ei, platind o suma anuala. Acum, intrebarea mea este: Oke, le fac prima plata pe acest an, imi fac toate codarile dorite, apoi la sf anului viitor daca nu le mai intra banii in cont, eu voi mai putea folosi modificarile?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da, codarile raman, doar ca nu vei mai putea face altele fara abonament activ.

Link to comment
Share on other sites

WOW! De unde ai cumparat cu 150 ron cablu Enet? Pe aliexpress (ca de acolo vin toate) cel mai scump costa maxim 40 ron. Nu era rau sa te fi documentat putin inainte de a cumpara.

Intr-adevar un calculator decent pe care poti rula ISTA + Enet este o afacere mai buna decat Carly sau Bimmerlink, mai ales ca laptopul il poti lua cu tine oriunde.

Link to comment
Share on other sites

Probabil de aici:

https://m.emag.ro/cablu-bmw-enet-compatibil-pentru-diagnoza-auto-pe-serile-f-bmw-enet/pd/D9G76JBBM/

 

Laptopul il ia cu el oriunde dar daca face ceva mai de durata, in ore pe laptop, ii trebuie un convertor de tensiune ca sa alimenteze/incarce laptopul.

La Carly nu e cazul..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Carly este mai mult decat suficient pt un utilizator normal. Portabilitate, citire/stergere usoara si rapida a erorilor, codare simpla si eficienta.

Daca vrei sa faci retrofit-uri, diagnoza ca la carte, citirie valori, teste pt diverse componente, atunci Ista e ce trebuie.

80% din cazuri folosesc Carly; adaptorul este tot timpul in torpedou si Carly pe telefon.

Restul de 20% folosesc Ista, Inpa, NCS si WinKFP.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by DJ Allexinno
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Salut, de curand am facut swap de masini cu taica-miu. Mi-a dat un cazan de F15 care nu a fost intretinut deloc. Vreau sa comand acest produs https://www.emag.ro/modul-diagnoza-auto-obd2-vgate-icar-pro-multimarca-bluetooth-4-0-compatibil-android-si-iphone-td-vgate-b40/pd/DTYGXRBBM/ si as vrea sa stiu daca merge bine cu aplicatia Bimmer Link pentru diagnoza si eventual activat/dezactivat ceva functii legate de lumini, etc.  Vreau sa folosesc diagnoza pe Wi-fi sau BlueTooth pe IOS Iphone 13. 

Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.