Jump to content

cost revizie normala la 525d


Vlad_E30_E46

Recommended Posts

salut!

am un prieten care ar vrea masina asta si-l intereseaza toate aspectele financiare.....nu neaprat consum si prcarii cat partea de piese si service!

cat costa o revizie normala(ulei+toate filtrele) sau placutele sau orice alte consumabile, sau chiar si alte preturi cunoscute de voi. e39 525d/530d sau e60 525d/530d.

le considerati masini fiabile?

Link to comment
Share on other sites

cam mult ti-au luat manopera...

254986[/snapback]

Cred ca zice doar de materiale, care manopera. Si cam asta e pretul +manopera, mai jos nu stiu daca se poate pentru e39, poate la e60 sa fie chiar ceva mai sus.

Link to comment
Share on other sites

eu am dat de data asta 360 mii litru de ulei de la BMW , 8 litri am luat desi imi trebuiau vreo 6.5-7 , deci 288 RON pe ulei ... voi inca ati prins cu pretu ala modificat de 560 sau ceva de genu cum luasem si eu data trecuta

255105[/snapback]

Am luat eu 8 litri cu 32 RON litrul de la AB, filtru aer, ulei si motorina de la Augsburg si m-au dus putin peste 5 mil parca. Daca mai pui 190 filtrele de polen ajungi imediat pe la 7 mil + manopera. Cam greu mai ieftin de atat cu toate chestiile cumparate din magazin.

Link to comment
Share on other sites

stii cum e, oricati bani ai avea nu iti place sa fi pacalit. de ce la o masina poate costa revizia 10 milioane si la alta 4? cat de mari credeti ca sunt diferentele sincer? plus ca fiecare are calculul lui. cand ai bani si sunt facuti de tine te intereseaza, iar un E39 sh nu e chiar masina de lux sau mare fitza.
Link to comment
Share on other sites

foarte tare teddy, chiar ai dreptate!

nu e ceva rau sau deplasat sa te intereseze cam la cat duce intretinerea la o masina, ca unii isi pun intrebari stupide asta e altceva, dar e foarte normal sa te intereseze atata timp cat iti muncesti banii, si stim bine ca oricati ai avea e normal sa nu-ti convina sa-i arunci degeaba pe geam!

merci de raspunsuri!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu am schimbat acum 2 luni ulei filtre: deci uleiu am dat 500 mii litru am luat 7 (castrol ...) filtru motorina 1.500.000 filtru ulei vreo 800 mii, filtrele de aer si clima inca 120 de euro si manopera 600 de mii. in total... 10 bulioane.. cam asa :blink:
Link to comment
Share on other sites

eu am schimbat acum 2 luni ulei filtre: deci uleiu am dat 500 mii litru am luat 7 (castrol ...) filtru motorina 1.500.000 filtru ulei vreo 800 mii, filtrele de aer si clima inca 120 de euro si manopera 600 de mii. in total... 10 bulioane.. cam asa :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
pe mine revizia ma costat aproape 17 mil, si nu am facut-o la AB.am schimbat asa:ULEI(Castrol EDGE 0 W 40)8,5 L,filtru ulei,filtru aer,filtre polen,filtru motorina si placute frana spate.pretul a inclus si manopera. PS:stie cineva la AB cat ar fi costat toate astea?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.