Jump to content

Service history bmw


baghera.11

Recommended Posts

Crezi ca mai are rost sa te amagesti dupa 2 ani de la achizitie? Masina e aceeasi sa stii, doar ca acum intervine psihologicul.

Ma gandesc ca ti-ai dat seama in 2 ani daca e sau nu, o masina buna.

 

@Drey - deci mai putin decat un drum Pipera-Berceni, sa zicem :)

Edited by Alexandru'
Link to comment
Share on other sites

Crezi ca mai are rost sa te amagesti dupa 2 ani de la achizitie? Masina e aceeasi sa stii, doar ca acum intervine psihologicul.

Ma gandesc ca ti-ai dat seama in 2 ani daca e sau nu, o masina buna.

 

@Drey - deci mai putin decat un drum Pipera-Berceni, sa zicem :)

da vreau sa spun in afara de filtre si ulei habar nu am ce e in motorul ala. e capsat tot nu ai loc sa arunci un ac acolo,si spre surprinderea mea motorul e super curat fara urme de ulei va jur.Habar nu am daca a fost vreodata schimbat lantu de distributie,sau uleiu din cutie.E totul o bomba cu ceas,nu stiu nimic

Pot doar sa spun ca a mers perect in astia 2 ani nu m-a lasat pe nicaieri si inca merge.Masina este o loterie nu?

 

Dus 45 minute - o ora... 150 km / h pe autobanda este putin, se mergea lejer cu 200.

La fel si pentru intors.

chiar se merge lejer cu 200?bine ca o masina ca a mea nu poate sa mearga cu 200 la ora e prea mult pt ea si pt caii care-i are.

Link to comment
Share on other sites

In Germania ai anumite portiuni pe autostrada unde o poti alerga fara limita de viteza. E greu sa faci naveta si sa mergi 150-180 km constant cu 200 km/h. Cu cat viteza e mai mare, cu atat concentrarea e mai mare, etc . Daca masina ta e buna si nu cere injetoare, turbina,filtru DPF si alte chestii scumpe, las-o in pace. Nu te lega la cap daca nu te doare! Edited by six in line
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

o singura necunoscuta ramane in ecuatie si anume cati km o fi facut fostul proprietar cu ea in cei 2 ani de zile,ca eu am cumparat-o in 2017.Deci in momentul de fata are calculat cca. 334.000 km+ intervalul din 2015 pana in 2017 care nu se stie.Deci s-ar putea sa aiba cam 400.000 km reali in acest moment?Ca ma gandesc ca in acei 2 ani s-au mai facut cu ea 50k km nu?

Inseamna ca daca a rezistat 400k km inseamna ca e o masina buna,pt. ca eu de cand o am i-am schimbat doar filtre+ulei+filtru de motorina si cam atat.La motor nu am umblat deloc

 

Salut, pentru o masina din 2006 cumparata de tine 11 ani mai tarziu, cum sa crezi ca are 200k ?? sunt masini (majoritatea) cu vechime de 3-4-5 ani cu asemenea rulaj....

Depinde la cine a fost masina in acesti 2 ani de zile...

 

21/04/2015

Key

301940 Km

Link to comment
Share on other sites

Salut, pentru o masina din 2006 cumparata de tine 11 ani mai tarziu, cum sa crezi ca are 200k ??

pai..am crezut ca fac parte din categoria oamenilor norocosi care au cumparat masina de la o baba din afara care a tinut msina in garaj si a folosit-o doar primavara ca mai exsista si cazuri din acestea.

Edited by baghera.11
Link to comment
Share on other sites

VĂŁleleu :( - deci 240 pe o punte ca sĂŁ zic așa :(

 

Am mai postat ĂŁsta dar meritĂŁ efortul, https://bmwvinreport.com/. E raport exact ca la reprezentanțĂŁ.

 

da, confirm; si eu am cumparat ieri un raport, 10 euro, in 12h l-am primit pe email, detaliat complet (manopera, coduri piese, etc)

Link to comment
Share on other sites

pai..am crezut ca fac parte din categoria oamenilor norocosi care au cumparat masina de la o baba din afara care a tinut msina in garaj si a folosit-o doar primavara ca mai exsista si cazuri din acestea.

Ai mers in Romania cu ea in acesti 2 ani? Fara sa schimbi nimic in afara de consumabile.

Edited by DJ Allexinno
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.