Jump to content

" fuel supply system "


Recommended Posts

e scumpa? poate fi reconditionata? :blink:

255787[/snapback]

 

e pompa.din cate stiu eu la un 530d a fost 8 mil. la un service in deva.nu vreu sa spun prostii dar eu asa stiu.suna la o reprezentanta. trebuie sa o iei noua. e cel mai bine

Link to comment
Share on other sites

mi s a aprins becu de la motor .am bagat masina pe tester si mi a aparut

117. fuel supply system. eroarea a fost stearsa dar dupa 2 zile mi s a aprins becul de la motor din nou.

vreau sa stiu si eu ce ar putea fi defect la masina

255758[/snapback]

 

Nu te apuca sa schimbi pompa numai datorita erorii.Pot fi si alte probleme, eu zic sa mai verifici.

Link to comment
Share on other sites

ce alte probleme ar mai putea fi?cum poate fi verificata pompa de benzina daca e buna?

255966[/snapback]

 

 

In principiu pompa de benzina se verifica pentru debit si presiune.

 

Eroarea este prea generala, ai verificat cu un tester oarecare, sau ai fost la BMW?

Link to comment
Share on other sites

tester oarecare . in valcea nu am tester bmw

255972[/snapback]

 

Este greu de spus exact ce are.Trebuie sa verifici sa nu traga aer fals, sa verifici presiunea de benzina...

In primul rand trebuie sa stii cu ce ai de-a face, daca este vorba de lipsa de benzina, sau prea multa benzina.Cel care a testat isi poate da seama,daca testerul ii ofera suficiente informatii.

Link to comment
Share on other sites

Este greu de spus exact ce are.Trebuie sa verifici sa nu traga aer fals, sa verifici presiunea de benzina...

In primul rand trebuie sa stii cu ce ai de-a face, daca este vorba de lipsa de benzina, sau prea multa benzina.Cel care a testat isi poate da seama,daca testerul ii ofera suficiente informatii.

255975[/snapback]

117 este defect de actuator de ralanti....Daca injectia este BMS45.

Fi un pic mai explicit si da-mi cateva date despre masina ta(ultimele 7 caractere din seria de caroserie).

Cu ce tester ai "vazut" masina?

Link to comment
Share on other sites

117 este defect de actuator de ralanti....Daca injectia este BMS45.

Fi un pic mai explicit si da-mi cateva date despre masina ta(ultimele 7 caractere din seria de caroserie).

Cu ce tester ai "vazut" masina?

256592[/snapback]

 

 

JN41252.

astazi am schimbat filtrul de benzina.masina trage mult mai bine.becul de la motor e in continuare aprins in caz ca nu se stinge am sa ma duc iarasi la tester sa sterg eroarea aia.

Link to comment
Share on other sites

JN41252.

astazi am schimbat filtrul de benzina.masina trage mult mai bine.becul de la motor e in continuare aprins in caz ca nu se stinge am sa ma duc iarasi la tester sa sterg eroarea aia.

256636[/snapback]

Verifica pompa de benzina pe valva pe care o ai pe rampa de injectoaretrebuie sa aiba 3 bari la ralanti.Daca nu are,scoate pompa,cuarata bila de suprapresiune,si daca tt nu merg,schimb-o!(Siemens-VDO:228-222-009-002Z sau Pierburg 7.50062.50.0)

Eventual schimba si bujiile cu unele cu electrod central de platina si 4 electrozi

Bosch :0 242 235 617

NGK :BKR6EQUP-cele mai bune

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Din pacate ,sa fiu sincer ,nu prea am inteles nimic din explicatia ta :blink:

"Verifica pompa de benzina pe valva pe care o ai pe rampa de injectoaretrebuie sa aiba 3 bari la ralanti.Daca nu are,scoate pompa,cuarata bila de suprapresiune,si daca tt nu merg,schimb-o!"

dar poate o sa i ajute pe cei care se vor uita la masina ,la service.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.