Jump to content

Sfat achizitie 740 din 2019/2020


ambra

Recommended Posts

Buna seara,Trebuie sa ma hotarasc la una din cele doua masini. Trebuie sa trimis un avans de 10% si in termen de 14 zile diferenta si sa ridic masinaAmandoua sunt vandute de reprezentanta BMW din Germania si provin de la flota BMW Olanda.

740Ld xDrive / 2 septembrie 2019 /19.800Km si pret 77.789 euroEste finisaj INDIVIDUAL cu piele mocha culoare Amarone iar exteriorul este Individual Frozen Chasmer Silver

740Li / februarie 2020 /8.500 km pret 78.489 eurofinisaj Exclusivleder Napa Schwartz iar exteriorul Doninton Grau Metalic

Ce ma sfatuiti?

Nu pot sa le vad pentru ca le primesc in data de 5 septembrie, iar avansul pentru rezervare trebuie platit zilele astea.

 

Eu sunt cam hotarat pe 740Ld pentru ca este xDrive.

Marke BMW.pdf

Marke BMW2.pdf

Edited by ambra
Link to comment
Share on other sites

Eu as merge pe cel individual pt ca este mai dotat. Diferenta dintre diesel si benzina, o compenseaza optiunile.

multumesc de sfat.

Da, si eu asa am scris in primul post ca 740Ld xDrive este mai frumos, de la culoarea caroseriei care este o culoare putin mata pana la pielea merino care este mai fina decat napa..Ma gandesc ca diferenta de Km si de varsta (5 luni) nu conteaza.

post-97340-0-31225100-1598248697_thumb.jpg

post-97340-0-91451800-1598248723_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....... Daca traiesti in afara Romaniei , e o adevarata bijuterie ! Daca esti in Romania , va fi stres ! :cheers:

 

Traiesc in Romania, dar de pe acum am stres... Obligator e nevoie de a doua masina, mica , de fataiala in oras.

Acum am un E270 W211 care a cam inceput sa dea semne de deces ( motor perfect , consum ulei zero, dar caroseria pe dedesubt de la sare e gata)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Din pacate nu am luat-o. Pana am reusit sa ajung acolo ( bilet avion... covid..) nu a mai fost disponibila. Am plecat in Thasos in 31 aug. ( inca sunt acolo) si urmaresc siturrile de vanzari (autoscout24,mobile.de...)Saptamana viitoare ajung acasa si voi cumpara bilet de avion si apoi voi face din nou testul covid si voi pleca in Germania 3-4 saptamani la cumnata mea , unde impreuna cu nepotul voi cutreiera showroom-urile.

Link to comment
Share on other sites

Dar poti rezerva o masina, te sui in avion, o achiti si in 24 de ore ai plecat cu ea linistit. Daca gasesti o masina la o reprezentanta BMW in Germania, du-te cu oferta respectiva la MHS sau la BMW Baneasa si spune-le sa ti-o aduca. Pe a mea au adus-o din Germania cu 1500 euro mai ieftin, platforma inclusa, etc. Poate iti scot ei un deal mai bun si nu-ti mai bati capul cu drumul. Desi e misto sa te sui intr-un 7-ar in DE si sa mergi cu 255 km/h pe pilot automat macar 80 de km :p Si de ce nu, o cafea la Viena si un vin la Budapesta? Ziceam si eu asa :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.