Jump to content

BMW M6


PICIU3108

Recommended Posts

Salutare,

Stiti ceva despre masina asta?

https://www.olx.ro/oferta/bmw-m6-v10-507-cp-i-m-p-e-c-a-b-i-l-unic-proprietar-IDe2ncq.html#62236e6aba

Din pacate nu am putut sa ajung perosnal, in schimb a fost pritenul meu si a zis ca masina arata prea bine ca sa nu aiba ceva.

Multumesc

 

ce mentalitati , de astia ca tine ma sunau cand imi vindeam eu masinile , figuri , ca nu e reala , ca doar arata bine in poze and shit , le dadeam linkul de pe forum si isi inghiteau amarul , nu era nimic de negociat , masina era reala si intretinuta . unii traiesc atat de mult inconjurati de minciuni ca nu mai recunosc un adevar

  • Like 8
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Am intreabat de masina, strict si la obiect. Plecasem sa o vad cu prietenul meu, cu familiile dar eu am avut accident pe drum si nu am mai putut ajunge. Am inca o masina cu impozit mare, nu ma intereseaza aspectul asta. Vreau doar sa stiu despre aceasta masina, caut de ceva timp M5/M6 si la noi si afara si am citit de anumite probleme pe forum aici si afara. Daca vrei sa stii cand am vorbit cu propietarul zicea ca masina este pe numele lui si cand am primit pozele cu talonul, ce sa vezi, altcineva.

Asa ca prietene sunt satul de din astia care nu sunt in stare sa aiba ceva pe numele lor.

Seara buna

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am intreabat de masina, strict si la obiect. Plecasem sa o vad cu prietenul meu, cu familiile dar eu am avut accident pe drum si nu am mai putut ajunge. Am inca o masina cu impozit mare, nu ma intereseaza aspectul asta. Vreau doar sa stiu despre aceasta masina, caut de ceva timp M5/M6 si la noi si afara si am citit de anumite probleme pe forum aici si afara. Daca vrei sa stii cand am vorbit cu propietarul zicea ca masina este pe numele lui si cand am primit pozele cu talonul, ce sa vezi, altcineva.

Asa ca prietene sunt satul de din astia care nu sunt in stare sa aiba ceva pe numele lor.

Seara buna

 

nu tre sa imi explici nimic , eu am criticat mentalitatea , masina arata prea bine sa nu aiba ceva . Daca nu recunosti in asta un paradigm nu mai am ce comenta . La fel de bine masina poate fi cu X probleme , nu are nici o legatura cum arata cu presupunerea ta. Iar eu m-am lovit de genul asta de gandire la vanzari . Efectiv asa ma suna cate unul si incepea cu un text de gen ...mai avea rost sa discut ceva ? Corect la masinile de genul asta sunt tot felul de combinatii cu taxele ...asta nu exclude sa fie ca in poze , intretinuta samd .

 

 

A paradigm is a standard, perspective, or set of ideas. A paradigm is a way of looking at something. The word paradigm comes up a lot in the academic, scientific, and business worlds. ... When you change paradigms, you're changing how you think about something.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

1. Ai greșit topicul, pt BMW aflate la vanzare se discuta mai sus.

 

2. Nici nu trebuie sa te deplasezi pt a-ți da seama că e o mizerie, spoilere îmbinate probabil cu holzsuruburi, liniile aiurea(vezi ușa șofer în dreptul mânerului și apoi în partea de jos),botul pare puțin deplasat spre dreapta după lufturi, fața de ușa șofer sta crăcănată in poza cu ușa deschisă, prin difuzorul din bara spate vezi...cerul!? Etc

Vezi că nici RCA nu are.

Ps. Opinii de neprofesionist auto.

 

3. Care'i logica sa iei o mașină unde doar impozit anual este 10% din valoarea ei?

Edited by akon
  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Pitesti - sigur e o masina corecta..

 

evident ca e : "tipla" impreuna cu restul de metafore, epitete specifice zonei...

"Motorizare: // F1 //, Revizie efectuata recent: Cuzineți/ Pompa de Benzina + Regulator/Anvelope Noi/Ulei + Filtre, ETC!! - Facturi / Garantie (Video)!, Pret: Brut, BMW M6 /// COMPETITION "

cu aceste cuvinte descrierea m-a edificat total....

LMAO.gif

 

faimosul pachet COMPETITION a inceput din 2014...dar asta nu conta in 2006, cum e cazul de mai sus, detalii. popcorm1.gif

 

 

Competition Package[edit]

With the 2014 Competition Package, the M6 comes with a sportier exhaust system with black tips, stiffer springs, dampers, and anti-roll bars, steering is more direct than the base M6, the twin-turbocharged V8 engine utilised in the M6 is updated and is rated at 423 kW (567 hp) and 680 N⋅m (502 lb⋅ft) of torque. This results in a 0 to 100 km/h (62 mph) acceleration time of 3.9 seconds for the coupe and Gran Coupe versions

o mizerie de anunt !

 

Edited by wind-3er
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Vezi că nici RCA nu are.

Cand mi-am schimbat buletinul pe alt judet am schimbat numarul de inamtriculare. Acum masina nu mai apare asigurata daca se cauta dupa nr. nou, doar dupa seria de sasiu.

Deci nu inseamna ca nu are RCA daca ai cautat dupa nr. inmatriculare.

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

cum au zis si colegii anuntul este "edificator" citez din perle :

V5 Cylinder Mode ( Functioneaza motorul la jumatate din capacitate, Optiune pentru consum redus in oras )

Motorizare: // F1 // EURO 4 / 4999 Cmc - V10 - 507Cp (373Kw) / Distributie pe Lant !

Revizie efectuata recent: Cuzineți/ Pompa de Benzina + Regulator/Anvelope Noi/Ulei + Filtre, ETC!! - Facturi / Garantie (Video)!

Easy Entry - Exit Acces

Memorii Deschidere PORTI GARAJ direct din Autoturism

Dar ce sa zic fiecare face ce vrea pe banii lui :) Personal am ajuns la concluzia ca in Romania greu mai gasesti masini la "proprietar" mai toate ajung la combinatori de genul asta.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cand mi-am schimbat buletinul pe alt judet am schimbat numarul de inamtriculare. Acum masina nu mai apare asigurata daca se cauta dupa nr. nou, doar dupa seria de sasiu.

Deci nu inseamna ca nu are RCA daca ai cautat dupa nr. inmatriculare.

 

Si care e probabilitatea sa fie asta situatia si in cazul asta? :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Din fericire cam stiu cu ce se mananca un V10(probleme cu cuzinetii, Pompa SMG, bobine, vanos, ambreiaj .. astea pana in 60-70000 de KM), dar nu asta era intrebarea. Intrebarea era strict la masina aia.

Nu stiu de ce atatea comentarii rautaciose daca imi permit sau nu impozitul si alte chestii.

O zi buna va doresc

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.