Jump to content

Valori injectoare


Recommended Posts

Salutare ! Am și eu o micĂŁ ĂŽntrebare, dețin un e90 din 2009 n47 cel de 143 cp. Am o micĂŁ problema cu un injector, am pus mașina pe ista și toate injectoarele sunt bune, dupĂŁ am pus și in mers sa vedem cum se comporta și ii injectorul 3 are valorile cam mari sare de 1,6 am observat ca dacĂŁ merg doar din ambreiaj sau las mașina sa coboare la relanti singura ea merge in 3 merge ĂŽntrerupt. Astea sunt valorile odatĂŁ ce mașina sta pe loc.

 

Injectorul 1: 0.4

Injectorul 2 : 0.5

Injectorul 3 : 0.1

Injectorul 4 : 0.6

Edited by stefanel
Link to comment
Share on other sites

Valorile se mĂŁsoarĂŁ la relanti .

Deviații acceptate +/- 5mg .

Eu sunt surprins sa aud asta.

Ai putea sa spui de unde stii ca se masoara doar la ralanti? Adica chiar nu cred .. pentru ca daca ar fi asa, de ce injectoarele in ture mai mari o iau razna? Intreb pentru ca la troaca mea mea inca nu i-am schimbat injectoarele de cand o am dar am vazut cam cum fac (adica scuipa mai multa motorina in pereche cu altul de langa), iar la ralanti in noci un caz nu se vede asa ceva!

Deci, de unde stii ca doar la ralanti?

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt surprins sa aud asta.

Ai putea sa spui de unde stii ca se masoara doar la ralanti? Adica chiar nu cred .. pentru ca daca ar fi asa, de ce injectoarele in ture mai mari o iau razna? Intreb pentru ca la troaca mea mea inca nu i-am schimbat injectoarele de cand o am dar am vazut cam cum fac (adica scuipa mai multa motorina in pereche cu altul de langa), iar la ralanti in noci un caz nu se vede asa ceva!

Deci, de unde stii ca doar la ralanti?

 

Așa spune testerul !

Link to comment
Share on other sites

Așa spune testerul !

Stii cum e, daca ar fi sa ne luam doar dupa tester.. ne ploua in cilindri pana ne anunta..

Dar de fapt ce am vrut sa ma zic e ca o sa ma mai uot o data sa vad cat de express indica testarea doar la ralanti. Nu de alta dar as vrea sa nu ma lase sa vad functionarea lor in mers.. (bine, bine iti dai seama ca nu mi-ar conveni.. vreau sa le vad functionarea in cat mai multe situatii posibile..)

Mi-am facut recent o instalatie de eprubete care asteapta sa fie montata pe retur si de acolo o sa trag cele mai bune concluzii!

Pas.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.