Jump to content

BMW 640d GT G32


TKD29

Recommended Posts

Eu nu am clapete la tobe , bimmercode este cel mai bun, sa nu iti iei carly ca e degeaba.

Probabil clapeta se deschide doar la viteze mai mari cand ai nevoie de o evacuare mai rapida. Nu stiu daca se poate modifica din bimmercode, nu am gasit in meniu sa aiba asemnea optiune.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TKD29 said:

Eu nu am clapete la tobe , bimmercode este cel mai bun, sa nu iti iei carly ca e degeaba.

Probabil clapeta se deschide doar la viteze mai mari cand ai nevoie de o evacuare mai rapida. Nu stiu daca se poate modifica din bimmercode, nu am gasit in meniu sa aiba asemnea optiune.

Mersi pentru raspuns. Eu am vazut pe net niste tipi care au deschis acea clapeta cu bimmer. Ce-i drept cu bimmerLink. Pe mine ma interesa adaptorul, ce marca ai luat? Pe site-ul oficial zice ca OBDLink CX ar fi cel indicat.

Link to comment
Share on other sites

Sunt multe , dar cauta ceva pe wifi, pe bluetooth merge incet, eu am si pe cablu si il folosesc pe ala ca e mult mai rapid, pe bluetooth dureaza foarte mult pana face back up si codeaza , iar pe cablu merge aproape instant.

Eu il am pe asta vLinker BM+ Bluetooth dar nu il recomand ca e prea lent .

 

Am am vazut ca merge sa modifici la tobe cu bimmerlink.

Edited by TKD29
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 hours ago, WIN60 said:

Si eu 4,3 cu E60 in 220 km, N am avut autostrada, cred ca îl scoteam mai mic, tot asa in a 5-a pe la 80-90 km/h. 

Al meu a fost cu 90kmh stat mult in spate la camioane, 

 

Mai mult de 5.4 nu imi lua pe autostrada, o singura data mi-a luat 6.2 parca , ploua ca dracu si era plin de apa pe drum

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.