Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, neo_andersson said:

Nu functioneaza in Romania si alte cateva tari dar motivul nu este GDPR, este limita de date in roaming pe esim-ul din masina impusa de vdf nl.

Din acelasi motiv nu merge nici update-ul de harta OTA sau serviciile de streaming de muzica.

In cazul meu pe G15, merge update-ul automat de harta OTA, dar nu integral, ci doar pe regiunea setata de mine in cont, Romania, Moldova si Belarus parca. Contul cu serviciile platite il am pe DE.

Remote 3D view nu merge nici la mine, chiar daca am cont pe DE. 

D74BFDF3-34F5-4DFD-85BB-FF7E4E747ACF.png

Edited by DJ Allexinno
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sunt cateva conditii pt ca masina sa termine update-ul. Una din ele este ca bateria sa fie suficient incarcata. Dupa un drum mai lung va continua instalarea singura atunci cand parchezi masina. Deasemenea masina trebuie parcata pe un plan drept, nu inclinat si trebuie sa fie semnal gsm in acea zona.

https://youtu.be/ayXr3PKKxY0

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2023 at 6:43 AM, DJ Allexinno said:

Sunt cateva conditii pt ca masina sa termine update-ul. Una din ele este ca bateria sa fie suficient incarcata. Dupa un drum mai lung va continua instalarea singura atunci cand parchezi masina. Deasemenea masina trebuie parcata pe un plan drept, nu inclinat si trebuie sa fie semnal gsm in acea zona.

https://youtu.be/ayXr3PKKxY0

Asta cu plan drept mi se pare cam bullshit, am facut doua updateuri la g21 ambele in panta aprox 10%

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma umple de spume update-urile, raman blocate dupa ce se face acel upload din telefon. 

Am incercat restarturi de idrive dar fara succes, momentan am facut update la 22-07 doar pe m5 fara probleme, restul inca n-am reusit. Probabil ca mai exista vreo conditie neindeplinita (poate bateria daca nu e incarcata destul)

Nu am fost cu bolobocu sa vad daca parcarea e pe plan drept :))

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
6AE 6AE
Teleservices
Teleservices
6AK 6AK
Connecteddrive Services
Connecteddrive Services
6C4 6C4
Connectedpackage Professional
Connectedpackage Professional
6NW 6NW
Telephony With Wireless Charging
Telefonie Mit Wireless Charging
6U3 6U3
Bmw Live Cockpit Professional
Bmw Live Cockpit Professional

Nu ma pricep, dar cred ca unul din astea. Asta e masina mea, dar din pacate nu a fost inca livrata, astept. Dar in aplicatie apare.

image.jpeg

Spre rusinea mea nu stiu care din acestea aduce conectivitatea ceruta.

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.