Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Am reusit ieri de pe un cont de Romania sa activez gratuit remote services.

Nu a mers din browser, doar din cea mai recenta versiune a aplicatiei.

 

Si inainte de asta, doar adaugand VIN-ul masinii putem sa trimit adrese de destinatie din aplicatie in masina, acum s-a deblocat sectiune de unde pot inchide/deschide masina de la distanta etc.

IMG_3493.PNG

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare!

Am achizitionat de curand un BMW F32, fabricatie 12/2014, cu NBT (ID4) si vreau sa-mi imperechez masina cu aplicatia MY BMW. Masina este achizitionata din Germania si am inteles ca ar trebui sa-mi fac cont pe germania (connected.de pentru ca pe Romania nu ar functiona), iar aplicatia MY BMW sa fie descarcata pe telefon din appstore sau google play (cum este cazul meu pentru ca am telefon Android) cu setari de regiune/tara pe Germania.

Momentan masina este configurata pe aplicatia fostului proprietar. Ar trebui stearsa din contul lui inainte de a o configura pe contul meu?

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii mai concrete? 

Va multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Descarci aplicatia, iti faci cont pe ce tara vrei tu. Sunt diferente dar din ce in ce mai putine. Si adaugi masina. Cand o adaugi, masina verifica daca e la tine trimitand un mesaj cu un cod in masina. Daca il ai si il introduci in aplicatia ta, va fi scoasa de la fostul proprietar din aplicatie.

5 minutes ago, AXLEY said:

am inteles ca ar trebui sa-mi fac cont pe germania (connected.de pentru ca pe Romania nu ar functiona)

Contul il poti face direct din aplicatie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
5 minutes ago, daddy0307 said:

cum a expirat pachetul Connected Drive cu harti, vad ca a disparut si Remote Services.

desi in cont apare ca este gratuit si nelimitat, se poate activa doar daca se cumpara si hartile pe un an.

Nu e adevărat, și mie mi-a expirat în ianuarie connected drive si nu am prelungit dar am in continuare remote services. Încearcă sa aplici din nou pentru remote services din Connected drive store, era gratis ultima data când am verificat. Daca tot nu merge cred ca poți întreba la infobmw sau la reprezentanta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am incercat deja sa activez din cont dar nu accepta. din store ma lasa  doar cu pachet harti, pe care nu le-am folosit niciodata pana acum.

am trimis mail si la bmw. mai foloseam din cand in cand sa deschid/inchid masina...

contul e inca pe DE.

Link to comment
Share on other sites

Am trecut mașina pe Romania. Pt asta a trebuit să o șterg din cont, sa aleg locația Romania și apoi să o adaug iar. Pe noua locație remote services este gratuit și nelimitat și nu trebuie luat pachetul hărți.

Deci am ajuns cu avantaje pe cont de Romania.

Link to comment
Share on other sites

Salut. La un Bmw F36 2016 am incercat sa ma conectez in aplicatia MyBmw dupa ce mi-am creat cont si am introdus seria de caroserie in aplicatie, cand am intrat in connecteddrive, nu imi apare sectiunea “mesaje bmw” si nu stiu de unde sa iau codul pe care mi-l cere aplicatia. Aveti ceva idei?

IMG_4322.jpeg

Edited by Daniel36
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Statistica asta ma pune pe gânduri, consumul asta este exclusiv în oraș și drumuri relativ scurte, dar totuși am consum mai mare decât 92% din posesorii de X3 30i? Luna trecuta în arata 96% parca.

Am eu vreo problema cu consumul sau statistica asta e scoasa din burta?

Nu ma deranjează consumul în sine, doar statistica 🤨

eBAbNgw.jpg

 

Edited by goangaus
Link to comment
Share on other sites

Pai te compara cu majoritatea utilizatorilor de x3 30i dar utilizatorii aia sunt majoritatea afara din Ro unde consumurile sunt ceva mai mici ca la noi in tara din cauza traficului si a respectarii vitezelor de deplasare.Cati utilizatori de x3 sau alt model de la noi din tara crezi ca isi au masina inregistrata in aplicatie?

mie imi arata asa pe martie

oras mers doar electric-afara doar benzina.

My BMW - My Trips“ Review.png

Edited by tzucul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.