Jump to content

Recommended Posts

5 hours ago, alex230ro said:

Problema ar mai fi ca iei direct de bun răspunsul dat de AI fără sa încerci sa mai verifici sau sa înțelegi dacă ceea ce s-a oferit este adevărat/plauzibil.

E bine ca noi adultii stim ce face si unde trage AI pentru ca avem in noi cultivat talentul sau/si ambitia de a cauta raspusurile corecte pentru ca AM INVATAT SA CAUTAM CU INDARJIRE rapspunsul corect incercand cjiar noi, experimentand chiar!

Astia tineri iau de bun raspunsul; nu au curajul sa isi puna intrebari si sa caute raspunsul.. nu pe internet ci prin incercari personale.

..Da incercari personale care cer timp si dedicatie! Si ccare chiar daca dezamagesc sau nu dau raspusul cautat iti dau alte raspinsuri din carw poti sa tragi concluziii.

Nu fac multi di  tineri nimic de genul asta in ziua de azi asa ceva.. 

Cum ar putea cand mirajul raspunsului "corect" e la cateva apasari de butoane!?

Simcer NU vreau sa fiu deloc in pielea lor..

dar asta nu inseamna ca renunt sa nu incurajez (pentru ca am copii) sa te descoperi prin experinenta personala!

Am incercat de cateva ori sa explic evolutia generatiilor prin clasificarea data de americani care are efect fara discutie in alte tari si de ce nu chiar culturi..

https://www.parents.com/parenting/better-parenting/style/generation-names-and-years-a-cheat-sheet-for-parents/

Singura generatie dintre toate care a cautat raspusruri (personal de cele mai multe ori) cu indarjire e generatia mea, Generatia X; generatia cu cheia de gat cum ni se mai spune; generatia care nu pune botul la vrajeli marca internet pentru ca, cu noi a inceput internetul.. partea lui cea mai frumoasa am trait-o noi.. pot sa zica cine vrea ce o vrea, noi Gen X am simtit din plin ce inseama internet liber. 

Chiar daca aveam informatii cautam si mai si experimentam ca pur si simplu nu era garantat ca o sa gasesti/gasim experinetele altora cat de cat explicate.. dar incetul cu incetul am inceput sa impartim din ce in ce mai mult.. pana cand altii o vad ca pe o sursa de profit.. iar asta a stricat tot.. si strica tot.. din pacate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.