Jump to content

Activare display key


claudiu1892

Recommended Posts

Salut,

am un G30 din 2018. Configurația din fabrica include cheie normala.

Stie cineva daca se poate oare achiziționa si activa display key, fara sa aiba probleme de funcționare? Si daca da, unde s-ar putea face? Reprezentanta a zis ca nu se baga.


multumesc

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tavicu said:

De curiozitate, de ce vrei cheia digitala?
Eu o folosesc doar ca sa dau drumu la incalzirea auxiliara. In rest mare lucru nu face fata de o cheie normala si e si mai mare decat una 🙂

Mai vreau o cheie in plus, si daca tot dau banii macar iau una cu display. Nu e ca si cand ceva normals ar fi ieftina

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

nu poti comanda la bmw cheie display pentru masina ta daca nu a avut optiunea din fabrica.

cheia display mai are nevoie de un modul suplimentar in masina pentru a putea afisa info.

iti recomand sa comanzi cheia normala la orice dealer BMW (ai nevoie de actele de proprietate pt masina + imputernicire leasing daca e cazul), oricum cheia display este mai mult decat dublu la pret fata de cheia normala.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, neo_andersson said:

nu poti comanda la bmw cheie display pentru masina ta daca nu a avut optiunea din fabrica.

cheia display mai are nevoie de un modul suplimentar in masina pentru a putea afisa info.

iti recomand sa comanzi cheia normala la orice dealer BMW (ai nevoie de actele de proprietate pt masina + imputernicire leasing daca e cazul), oricum cheia display este mai mult decat dublu la pret fata de cheia normala.

 

3 hours ago, neo_andersson said:

nu poti comanda la bmw cheie display pentru masina ta daca nu a avut optiunea din fabrica.

cheia display mai are nevoie de un modul suplimentar in masina pentru a putea afisa info.

iti recomand sa comanzi cheia normala la orice dealer BMW (ai nevoie de actele de proprietate pt masina + imputernicire leasing daca e cazul), oricum cheia display este mai mult decat dublu la pret fata de cheia normala.

Multumesc! Nu se poate face cumva retrofit ?

2 hours ago, ADRIAN HD said:

Pai cred ca se duce spre 1000 euro o cheie cu display,am primit oferta de 1950 ron pt.f31 fara cheia metalica pt.butuc.

E aproape de 1000eur, da. Si cea normala e vreo 500.

Edited by claudiu1892
Link to comment
Share on other sites

nu se poate face retrofit, cheia este "VIN-Coded", BMW iti va livra intotdeauna cheia conform seriei de sasiu si configuratiei masinii din fabrica, chiar daca adaugi optiunea, modulul de antena pentru cheie si faci toate modificarile in bazele de date BMW, tot nu vei putea comanda cheia, am incercat atat la dealerii din RO cat si in DE pentru clienti care doreau optiunea asta si de fiecare data cand este bagata o comanda de cheie display pentru o masina care nu are din fabrica optiunea, comanda este anulata in 5-10 minute cu mesajul "part number not correct for VIN, check part no."

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, neo_andersson said:

nu se poate face retrofit, cheia este "VIN-Coded", BMW iti va livra intotdeauna cheia conform seriei de sasiu si configuratiei masinii din fabrica, chiar daca adaugi optiunea, modulul de antena pentru cheie si faci toate modificarile in bazele de date BMW, tot nu vei putea comanda cheia, am incercat atat la dealerii din RO cat si in DE pentru clienti care doreau optiunea asta si de fiecare data cand este bagata o comanda de cheie display pentru o masina care nu are din fabrica optiunea, comanda este anulata in 5-10 minute cu mesajul "part number not correct for VIN, check part no."

Merci. Ok, asta e…

Link to comment
Share on other sites

Eu am optiunea si cheia cu display. Am butonat o vreo saptamana, dupa care am lasat o in sertar ai folosesc cheia clasica, si aplicatia de pe telefon.

Cheia cu display e prea mare, si n are nicio posibilitate de a lega la ea alte chei, cu inel de metal sau ceva de genul. Mie mi e mai util asa de ex.

Aplicatia mybmw isi face treaba pentru tot ce face cheia, chiar mai mult.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.