Jump to content

youtube: Atelierul de detailing


Romulus

Recommended Posts

Masinile nu au treaba , cu unii posesori mai degraba, chiar eu am contribuit la asta ieri cand am depasit pe dreapta ceva domn cu Civic care nu se dadea la o parte , ma rog la mine a fost  celebra problema  "tati unde e benzinaria evident fix dupa ce am trecut de benzinarie"  altfel cum am stat 10 km in spatele lui mai stateam inca 50 linistit ,cum de alfel am stat vreo 15-20 km si dupa ceva Ford Focus care la fel nu a vrut sa "elibereze" banda 🙂 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Romulus said:

Eu nu m-am prins ce vrei sa spui. Imi cer iertare dar nu explici?

Doar imi exprimam mai plastic reactia la un emoji al unui coleg, nimic mai mult! Pesemne ultimele reply uri ale mele au lasat urme adanci in subconstietul unor baieti. Dar nu ma refeream la organele “alea”, daca asta este raspunsul pe care-l astepti.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, adi v said:

Doar imi exprimam mai plastic reactia la un emoji al unui coleg, nimic mai mult!

Eu am fost cu acel emoji. Si ma distra ca doar el. Eu am vazut video cu altii la el pe canal dar am dat next repede, asa ca nu stiu daca ceilalti sunt ok sau nu sau ce cauta acolo.

 

52 minutes ago, adi v said:

daca asta este raspunsul pe care-l astepti.

Nu asteptam nici un raspuns, doar nu intelesesem nimic.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Romulus said:

Eu am fost cu acel emoji. Si ma distra ca doar el. Eu am vazut video cu altii la el pe canal dar am dat next repede, asa ca nu stiu daca ceilalti sunt ok sau nu sau ce cauta acolo.

 

Nu asteptam nici un raspuns, doar nu intelesesem nimic.

Ii urmaresc de cativa ani, echipa s a destramat acum un an, singurul de pe canal pe care l urmaresc este Micsunescu, pe restul nu! A fost un scandal si echipa s a scindat(cam ca la noi in 2014, no offense). De asta am spun doar Micsunescu.

Link to comment
Share on other sites

De gustibus non est discutandum....insa eu nu pot sa il urmaresc nici pe el, si in general nici un canal de review-uri auto din Romania; unul nu reuseste sa vorbeasca corect gramatical, review-uri ce abunda in interjectii, in loc de pe clasicul pă, lipsa de originalitate (copiaza toti canale cu istoric pe youtube)....samd.

Respectivul insa este de o aroganta crasa, face educatie civica si rutiera in timp ce incalca cu nonsalanta multe reguli de circulatie, viteza, este atotstiutor si lanseaza niste judecati de valoare la modele pe care le conduce 1 zi( a testat un model pe care il achizitionasem,mai rar la vremea lui,  si unde a cam aberat atat legat de consumuri, cat si comportament cutie, etc etc.....si eu fraier m-am apucat sa ii comentez pe youtube sa ii spun ca nu e chiar asa si cam induce in eroare....nu, stie el mai bine, etc) , dar probabil isi ajusteaza discursul sa fie pe placul celor ce ii imprumuta masinile.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eugen B said:

De gustibus non est discutandum....insa eu nu pot sa il urmaresc nici pe el, si in general nici un canal de review-uri auto din Romania; unul nu reuseste sa vorbeasca corect gramatical, review-uri ce abunda in interjectii, in loc de pe clasicul pă, lipsa de originalitate (copiaza toti canale cu istoric pe youtube)....samd.

Respectivul insa este de o aroganta crasa, face educatie civica si rutiera in timp ce incalca cu nonsalanta multe reguli de circulatie, viteza, este atotstiutor si lanseaza niste judecati de valoare la modele pe care le conduce 1 zi( a testat un model pe care il achizitionasem,mai rar la vremea lui,  si unde a cam aberat atat legat de consumuri, cat si comportament cutie, etc etc.....si eu fraier m-am apucat sa ii comentez pe youtube sa ii spun ca nu e chiar asa si cam induce in eroare....nu, stie el mai bine, etc) , dar probabil isi ajusteaza discursul sa fie pe placul celor ce ii imprumuta masinile.

Esti putin rautacios, nu ca i tin parti pri ul, dar este singurul care explica detalii tehnice de pe youtube ul romanesc! Sigur are niste “tare”, dar de cele mai multe ori obiective. Intotdeauna exitsa loc de imbunatatiri, si cred ca asta face.

Link to comment
Share on other sites

Honda Accord sunt niste masini OK. Honda e un producator bun de motoare. Dar masina per total e o mare dezamagire. Eu am fost inainte de 530i primul meu BMW in 2004, aproape sa imi cumpar una noua. Am avut proforma facuta si am tot cantarit-o. Optionalele erau dezastru, totul era dezastru. Nu aveau o masina intreaga la cap la vanzare.

 

Link to comment
Share on other sites

canalul e un amalgam ciudat de informatii....

vlad , pare ca mai stie despre ce vorbeste pe acolo 30-40 de min. ( de multe ori o da si in discutii despre stilul de sofat al compatriotilor)

restul de actuali/fosti vorbitori de pe canal...o caterinca melteneasca si nimic mai mult, dar care aduce vizualizari si nimic mai mult. pentur nivelul lor cred ca ajunge....

luci popa sau lucian popa zici ca e scapat de la socola si i-ai dat o jucarie, face prezentari si pe tik tok....deci...

cezar popovici...sa ramana in trecut cu amintirile lui despre olcit....si sa mai puna mana pe un manual de gramatica / si ceva cursuri de dictie....

majoritatea canalelor auto de la noi sunt facute la misto doar pentru vizualizari si plasare de reclame/produse.

 

baiatul de la ”Turatii” pare ok.

  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

I-am urmarit pe toti de aproape.

Vlad are un stil de a vorbi ca un profesor de matematica, de te plictiseste desii pierzi ceva informatii folositoare.

Luci popa, am vazut doar 2 filmulete si m-am lecuit, cum zicea colegul de mai sus ca e.

Daniel de la Stacs TV, o da pe caterinca majoritatea vlog-ului si pare ca multi sunt interesati de acest stil, pe mine ma enerveaza dupa ceva timp.

Cu si despre masini imi pare cel mai ok, notiuni tehnice cat si prezentare, dar engagement cu publicul nu stie.

Pana atunci, carwow 😄 

Edited by Ciprian01
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Romulus said:

Honda Accord sunt niste masini OK. Honda e un producator bun de motoare. Dar masina per total e o mare dezamagire. Eu am fost inainte de 530i primul meu BMW in 2004, aproape sa imi cumpar una noua. Am avut proforma facuta si am tot cantarit-o. Optionalele erau dezastru, totul era dezastru. Nu aveau o masina intreaga la cap la vanzare.

 

Honda e un producator care facea motorare foare fiabilie iar masinile ca fiabilitate per total erau imediat dupa Toyota, chiar am vrut pe cand aveam compactul sa iau un Type R EP3 dar am mers cu masina si am descoperit ca mie personal nu imi "transmitea" absolut nimic sigur era mai rapida vs compact mai manevrabila mai toate, dar nu ma facea sa "zambesc" cum o facea compactul si de aia tot am ramas la marca asta reuseste cumva prin modelele pe care le-am avut sa ma faca sa "zambesc" ( ok de aici vom scoate X1 si vor ramane E30urile E46ele compact si actualul 140i) . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alex230ro said:

am descoperit ca mie personal nu imi "transmitea" absolut nimic sigur era mai rapida vs compact mai manevrabila mai toate, dar nu ma facea sa "zambesc" cum o facea compactul

Plus avea un lemn plasticos sau plastice oribile, toate troncanind si scartaind de noua. Plus instalatia infotainment de pe vremea aia parea luata de pe o chinezarie si se integra cu masina precum nuca in perete.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.