Jump to content

BMW E46 seria 3 - consuma curent si iese fum din portbagaj


Recommended Posts

Ai montatat vreo unitate android de pe Aliexpress? Cunosc personal un caz pe e39 de s au prajit cablurile in bord si in portbagaj. Chestia asta s a intamplat dupa vreo jumatate de an de la montare.

Mai e o varianta, firele din mansonul de cauciuc de la portbagaj, problema comuna se rup de la 20+ de ani de inchis/deschis si da pot face scurt. Eu le am lipit la e39 acum vreo 2 saptamani, din vreo 10 fire 3 erau rupte + ca mai fusese deja umblat p acolo.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vincze said:

Din ce cauza mi se încing cablurile!?

Consumatorii care sunt alimentati de acele cabluri (care se inferbanta) sunt defecti!!! Asta e prima cauza. A doua cauza, principala e ca cineva a pus sigurante prea mari in tabloul sigurantelor in speranta ca consumatorul, sau consumatorii care sunt deja stricati, vor functiona...

Asta e O MARE PROSTIE si un si mai mare PERICOL DE INCENDIU.

Mai pot fi si alte cauze, ...cum ar fi acel cablu care se incinge.. "da la masa" pentru ca izolatia i-a fost lovita si acum atinge caroseria... acelasi lucru, la fel de periculos!

Du masina la un electrician daca nu stii ce sa faci. Nu te juca cu, curentul electric, oriunde ar fi acesta daca nu te pricepi. Te va costa mai mult...

Sa bage bine la bibilica toti care intra pe topicul tau, ca problemele electrice la o masina NU SE REZOLVA PUNAND SIGURANTE MAI MARI!    NU!

Sau poate ai patit ce ti-a spus @Itarachiu! 👍👍

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2023 at 8:50 AM, Vincze said:

Îmi consuma curent și îmi iese fum din portbagaj. Ați mai pățit așa?

Salut! O cauza des intalnita la E46 sunt mufele de la triple. Firul de masa este subdimensionat si topeste mufa. Incepe cu a verifica mufele. 

Ai mare grija la colegul @bimmer90f30!! Este clarvazator! Stie deja ca ai “consumatorii defecti” si ca “cineva a pus sigurante prea mari”!

Daca nu respecti ceea ce a scris mai sus te bate cu cureaua de la ceas!

PS: Nu te lasa pacalit de reputatia pe care o are la profil! Este cu MINUS!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manole2000 said:

PS: Nu te lasa pacalit de reputatia pe care o are la profil! Este cu MINUS!

Reputatia se face prin valoare postarilor. 

Vrei sa vezi de la cat minus am plecat si la cat sunt in prezent?

Minus luat de la membri a caror valoare si-o cunosc ei insisi.. 

Dupa felul cum "frumos" iei si in batjocura ce incerca altii sa faca, sa spuna, e usor de recunoscut cine da minusuri, fara nici o noima, nu credeti?

@manole2000 cand o sa ai suficienta coloana vertebrala sa dialoghezi cu mine in privat? Ti-am lasat o invitatie si in public..

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • Romulus changed the title to BMW E46 seria 3 - consuma curent si iese fum din portbagaj
1 hour ago, manole2000 said:

O cauza des intalnita la E46 sunt mufele de la triple. Firul de masa este subdimensionat si topeste mufa. Incepe cu a verifica mufele. 

Cum suntem aici ca sa invatam, e bine sa arati si cu exemple (nu doar vorbe ca altii.. cum zici, clarvazatori?) unde valoarea cablului de masa de la triple e subdimensionat. Ce diametru are cablu ala? Tre sa fie sub  Vreau sa vad.

Sau poate e mai bine sa asteptam sa vedem ce zice autorul ca se incinge. Sau oi fi gresit cand i-am spus sa duca masina la un electrician..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, bimmer90f30 said:

@manole2000 cand o sa ai suficienta coloana vertebrala sa dialoghezi cu mine in privat? Ti-am lasat o invitatie si in public..

 

Nu tine de coloana vertebrala! Nu ma intereseaza!

32 minutes ago, bimmer90f30 said:Vreau sa vad.

Daca as putea m-as intoarce in timp cu vreo 15 ani cand aveam E46. Legat de afirmatia mea nu trebuie sa iti demonstrez tie absolut nimic! Cauta pe forum (aici sau afara) si sigur vei gasi mai multe informatii!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, manole2000 said:

Nu tine de coloana vertebrala! Nu ma intereseaza!

Iti scriu public doar ca sa se vada limpede cine e dispus sa discute si cine vrea sa jigneasca.

 

Asa trebuie sa faca si cei care intra aici pentru raspunsuri la probleme? Cauta frate pe internet, ca nu am ce sa iti arat.

Desigur moderatorii sa stearga toate bazaconiile dintre oameni.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.