Jump to content

Sint intr-o mare dilema...ma puteti ajuta?


Recommended Posts

Just now, ghost89 said:

Romulus,pai nu stiu daca pot sa fac asta,la unii oameni trebuie sa explic de ce sint suparat,ca daca nu o fac,dupa aia o sa-mi zica toti,ca sint eu nebun si am eu ceva cu toti.Intelegi?

Daca simti nevoia sa explici, fa-o prin PM in privat inainte de a da ignore. Nu e nevoie sa explici in public.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, petreop said:

pentru @ghost89

sfatul meu pentru tine este: ia-ti banii inapoi de la vanzator si cauta (mai ales ca vrei sa mentii masina originala) la dezmembrari sistemul cic mare complet.

si eu sunt adeptul masinii cat mai originala cu piese si accesorii oem.

cumperi doar cu proba si doar daca este complet... cu rabdare si perseverenta sunt sigur ca o sa gasesti ce-ti doresti, sunt multe e60 la dezmembrat.

poate nu la bani putini dar macar stii ca functioneaza... si nu face concesii cu piesele adunate din mai multe surse.

bafta ! 👍

da mersi de sfat.Iti spun cinstit ca in momentul cand le-am vaazut la prima vedere ca sint toate si ca arata de ca si cand ar fi de cic,cine s-a gandit ca e din bucati?Nu aveam de unde sa stiu,trebuia sa verific dupa coduri.

Acum sti ce mi-a spus vanzatorul?Ca nu o gasesc dupa cod pt ca e asamblata in fabrica  si find originala nu poate fi identificata pe realoem.

mda....

6 minutes ago, Romulus said:

Daca simti nevoia sa explici, fa-o prin PM in privat inainte de a da ignore. Nu e nevoie sa explici in public.

Romulus eu explic pt altii ca sa inteleaga.Doar nu-mi ceri sa le dau la tot forumul in private mesaje, ca sa fiu inteles.Imi bagi cumva pumnul pe gura sa nu ma pot nici apara ca nu inteleg???Spune-mi si nu mai postez deloc pe forumul tau si cu asta basta,ca si asa vad o aversiune din partea voastra a majoritatii asupra mea.Vad ca nu ma suportati....Mereu cel care spune adevarul ,ala mereu deranjeaza.te inteleg

Edited by ghost89
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ghost89 said:

Romulus eu explic pt altii ca sa inteleaga.Doar nu-mi ceri sa le dau la tot forumul in private mesaje, ca sa fiu inteles.Imi bagi cumva pumnul pe gura sa nu ma pot nici apara ca nu inteleg???

Consider ca e off-topic si nu are ce cauta in topicul tehnic relativ la dilemele tale cu headunit. Asta daca il doresti deschis. Daca vrei explicatii off-topic, il pot inchide. Nu sunt contra ta @ghost89 dar aici chiar daca gresesc, imi asum mentinerea acestei comunitati la un nivel public acceptabil de interpretat. Peste 2 luni, nimanui nu ii va pasa despre explicatiile unora de ce dau ignore altora, poate chiar peste doua zile.

Te rog mult, continua acest off-topic chiar si cu mine prin PM. Nu e nevoie nici de discutia asta in public.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ghost89 said:

Acum sti ce mi-a spus vanzatorul?Ca nu o gasesc dupa cod pt ca e asamblata in fabrica  si find originala nu poate fi identificata pe realoem.

mda....

Te-a mintit in fata. 

Daca as fi fost in locul tau de indata ce auzeam asta ii spuneam direct sa dea banii inapoi.

O minciuna sfruntata a vanzatorului!

Banuiesc nu l-ai crezut deloc.

 

1 hour ago, ghost89 said:

Vad ca nu ma suportati....Mereu cel care spune adevarul ,ala mereu deranjeaza.te inteleg

Tocmai ai aflat un mare adevar. Sa nu crezi o iota din ce spun altii ca nu e pe realeom pentru ca e facut din fabrica.. original (auzi)! Nu exista asa ceva! Realoem, auzi, avem noroc ca inca nu l-au inchis ca si pe TIS (TIS fiind deja manuale de reparatii!).

Codurile din realoem sunt coduri DE FABRICA!! aceleasi piese si componente fiind compatibile pe mai multe modele. Un sistem fantastic de bine pus la punct, fara nici o discutie sau indoiala.

As putea spune ca de aceea inca voi conduce si pe viitor BMW. Pentru ca sistemul este fantastic de bine pus la punct.

Nu ai vazut TIS-ul sa vezi, sa il intelegi.. probabil nu exista marca mai bine pusa la punct! Dar asta e alta discutie..

 

Sa fi fost in locul tau, de indata ce auzeam si intelegeam cea mai mica umbra de indoiala de la cei pe care ii banuiam ca scriu chiar si ironic, nici nu mai continuam discutia; inchideai topicul cu fraza, voi da inapoi vrajeala asta de HU si cu asta basta. Pentru ca unii se asteptau ca tu sa fi facut ceva verificari inainte.. (si sa te increzi in realoem mai intai..) ca altfel te iau pe sus.. din pacate..

 

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca ai patit asta, dar sa stii mereu ca ce cel mai bine e sa ceri poze suplimentare cu produsul/produsele si sa le verifici inainte dupa codurile de pe ele. Eu mereu fac asta si nu ma arunc niciodata ca inecatul. Cand e vorba de banii tai, fii mereu sigur de ceea ce cumperi, mai ales la mana a doua.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Unii vanzatori de sh  sunt cam balamuti , uneori oricat de asiguri tot trimit  aiurea , am luat si eu de pe piese auto ceva si abera ca e ok  ca a montat cu sutele etc , confirmase part no , poze modelul masinii ,evident ca a trimis ceva aiurea dar daca iei prin siteuri de profil de la vanzatori cu state vechi e ok , macar poti returna .  Era vb si de o piesa de 500 E si avea tupeul sa ma trimita in service sa montez si estima ca s-ar potrivi cu ceva adaptari .Mai mult de atat am apelat la site sa imi returneze si transportul care a fost 150 ron , mai ales ca a fost vina lui si a trimis ceva neconform , desi refuzase initial s-a aliniat la reguli dupa ce l-au contactat din partea siteului , surprinzator a achitat si 50 ron in plus pt deranj . 

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.