Jump to content

Problema Retrofit Scaun Pasager F10 din 2012


iamz4th100

Recommended Posts

De curand am cumparat un scaun (din partea pasagerului cu calculatorul mic) de f10 semi electric cu dorinta de al modifica pentru birou si nu reusesc sa fac ajustarea lombarului sa functioneze.

Toate butoanele functioneaza corespunzator in afara de lombar. Am cautat tot felul de diagrame pe net, dar sunt foarte putine si nu se potrivesc culorile.

Daca stie cineva culorile firelor care alimenteaza butonul si compresorul pentru ajustarea  lombarului va rog sa ma ajutati! Las si poze cu toate firele! Am mufa cu firele din podea originala!

Va multumesc!

IiG32Ki.jpeg8QSRr98.jpegqU5rVQS.jpeg

 

 

 

Edited by Romulus
rehost images
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pun si poze cu mufa din ambele parti poate ajuta !

njk2oaJ.jpegnjk2oaJ.jpeg

 

 

Am incercat si asa....Incalzirea merge....ajustarea spatarului si pe inaltime merge....numai lombarul nu reusesc sa il fac sa functioneze! Stiu ca doua fire trebuiesc legate intre ele( firul de la buton + si plusul de la compresor + un maro GN ground...

Ceilalti pini....

rsz_1img_20240114_215443_205.jpg

Edited by Romulus
rehost images
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zeronoo said:

Ai pus gw, jbe, panou de clima si semnal de kl15 pe can2?

nu-ti trebuie pe can2 doar cu incalzire , daca nu ma insel.. si daca ai modul trebuie can1, dar el vrea in casa, nu vrea sa-l puna pe masina.. 🙂

 

// LE: ai dreptate. 

Pentru a-l folosi in casa, ai nevoie de tot setup-ul asta ? 😅

 

33334444.png

Edited by redog4dy
Link to comment
Share on other sites

Te inseli, comanda pentru modulul mic e pe lin din jbe care e trezit pe can2 din gw, on of e din panou de clima pe can1...

PS si fara semnalul de kl15 on pe can2 in gw care trimite mai departe pe can1 in jbe adorm modulele

Edited by zeronoo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

incalzirea merge pe Firul GROS ROSU/MARO cu MARO masa(GROUND)

Celelalte motoare pentru inaltime si spatar merg pe Firul GROS ROSU/ALBASTRU cu MARO masa(GROUND)

Stiu ca se poate face si lombarul sa mearga doar cu + si masa, fara sa treaca prin module, dar nu stiu cum exact!  

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, iamz4th100 said:

incalzirea merge pe Firul GROS ROSU/MARO cu MARO masa(GROUND)

Si cum o comanzi pe lin in modul?

11 minutes ago, iamz4th100 said:

se poate face si lombarul sa mearga doar cu + si masa

Da, se poate. Doar cu plus si minus se poate tot in afara de incalzire.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iamz4th100 said:

Nu e pinul 1.Am tot incercat!

100% e pinul 1 plusul, poate lipseste masa sau e defect lombarul

 

P.S. la tine in poza vad maro subtire in aer...

Edited by zeronoo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum vad eu in video parca nu am fir pe PIN 1...Pleaca Albastu/maro direct din PIN2 si Maro din PIN3. Cred ca asta era problema....nu aveam alimentare pe PIN . @zeronoo te rog daca poti verifica! Oare pot sa scot Albastru/maro cu tot cu camasa metalica "mama" sa o mut la PIN 1 ? Stiu sigur ca lamela mare(PIN 16 este GN).

Edited by iamz4th100
Link to comment
Share on other sites

Super!

5 hours ago, iamz4th100 said:

Pinul NR 1 e firul galben/maro pe care l-am pus la + si la minus am incercat toate firele maro(Masa) tot nu functioneaza!L-am pus si pe soclul cu roti....acum il desfac si verific traseul de la lombar! Revin cu poze!  

Ce fain. Astept versiunea cu incalzire si ventilatie si HK in tetiera!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.