Jump to content

SMO error in sensor electrode below


Recommended Posts

2 minutes ago, afterglow said:

Vin și eu cu o eroare pe topicul omului… aveți idee ce este cu eroarea asta? 

De ce pe topicul omului? Ca sa amestecam ciorbele sau de ce? Lene sa deschizi un topic nou?

 

4 minutes ago, afterglow said:

Vin și eu cu o eroare pe topicul omului… aveți idee ce este cu eroarea asta? 

Totul funcționează normal 


80417C: SMO error in sensor electrode below

 

Am facut eu topic nou, multumesc ca ma ajuti sa imi petrec timpul frumos vineri seara!

Ce masina e? Din ce an?

Link to comment
Share on other sites

  • Romulus changed the title to SMO error in sensor electrode below
1 hour ago, Romulus said:

De ce pe topicul omului? Ca sa amestecam ciorbele sau de ce? Lene sa deschizi un topic nou?

Ce masina e? Din ce an?


M-am gândit ca este tot vorba de o siguranță, iar niște băieți pricepuți deja ajutau acolo. 
Este posibil ca pe un topic nou să nu primesc ajutor, pt ca nu mulți au timp și chef să frunzărească fiecare problemă din forum, fiind si vineri seara (după cum ai spus).

Masina este x3 g01

1 hour ago, Sorin44 said:

Cred că e vorba de senzorul hayon....sau cablu senzor 

Eroarea am găsit-o întâmplător verificând BimmerLink. Deschiderea/inchiderea haionului din cheie, cu piciorul sau prin butoane funcționează normal. 

Edited by afterglow
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, afterglow said:


M-am gândit ca este tot vorba de o siguranță, iar niște băieți pricepuți deja ajutau acolo. 
Este posibil ca pe un topic nou să nu primesc ajutor, pt ca nu mulți au timp și chef să frunzărească fiecare problemă din forum, fiind si vineri seara (după cum ai spus).

Masina este x3 g01

Eroarea am găsit-o întâmplător verificând BimmerLink. Deschiderea/inchiderea haionului din cheie, cu piciorul sau prin butoane funcționează normal. 

La detalii ce zice? Error not present but stored cumva? Atunci e posibil sa fi fost un moment, atata timp cat nu e prezenta nu ai de ce sa te ingrijorezi

Edited by minu94
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sorin44 said:

Încearcă cu ISTA...se poate verifica și când a apărut eroarea. Poate să  fie senzorul pe ducă și îți dă aleatoriu eroarea 

Asta nu o pot face imediat pt ca nu am toolul la îndemână, doar la service

5 hours ago, minu94 said:

La detalii ce zice? Error not present but stored cumva? Atunci e posibil sa fi fost un moment, atata timp cat nu e prezenta nu ai de ce sa te ingrijorezi

 

Din păcate zice “present and stored”. Ciudat este ca nu am nici un fel de problema la mașina, dar căutând pe internet, poate fi intrat apă la niște fire de la haion, ori o tensiune mai mare de 9v pe ele. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.