Jump to content

Seria 3 Cabrio


Slickro

Ce motorizare sa aleg ?  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vreau sa cumpar un BMW Seria 3 Cabrio an 2000-2001, in jur de 16-17.000 Eur din Germania si nu stiu ce motorizare sa aleg.

 

320 are 170cp

323 are tot 170cp

325 are 192 cp

 

Din experienta voastra dati-mi argumente pro/contra celor 3 motorizari de mai sus.

269255[/snapback]

Am 320, dar 325 e mult mai bun. Consumul e la fel, Calutii sunt mai multi, si se simt, chit ca sunt ei numai 22 in plus. Iar 323 e out din start. E motor de generatie veche. e de 2500 si are caii de la 320. Acum tu faci ce vrei :blink: oricum, go for 325

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa cumpar un BMW Seria 3 Cabrio an 2000-2001, in jur de 16-17.000 Eur din Germania si nu stiu ce motorizare sa aleg.

 

320 are 170cp

323 are tot 170cp

325 are 192 cp

 

Din experienta voastra dati-mi argumente pro/contra celor 3 motorizari de mai sus.

269255[/snapback]

 

 

Am avut un motor de 143 de cai pe E36 (318is) . Acum am 325 tot de E36 (192 de cai)....

Diferenta e colosala ( pozitiv ).Consumul e putin mai mare dar merita toti banii. Daca la fel e si la E46 ( si cred ca e la fel ) eu as opta pt 325 cu ochii inchisi....

Bafta

Link to comment
Share on other sites

nu-ti lua cabrio ca arata f invechit..pacat de banii pe care ii dai ..mai bine un coupe...sau daca vrei cabrio si poti z4 :)

 

just my 2 cents

272465[/snapback]

 

chiar asa!cum vine asta cu invechitul? :blink: mie mi se pare super masina si nicidecum veche...imi place mai mult decat facelift coupe sau cabrio

Link to comment
Share on other sites

cum naiba 320ci din 06/01 si euro 4....sa nu fie D4 caz in care ciuciu

 

L.E.: am vazut in alte anunturi ca scria euro 4 pe masini din 2000 si apoi daca citeai atent mai jos la dotari vedeai ca e de fapt Euro Kat D4...adica la noi e tot euro 3

Edited by elvislorin
Link to comment
Share on other sites

hm coupe poate iti iei la banii aia 2001-2002 asa ....da cabrio nu prea cred :)(( uite un prieten si-a cumparat din 2005 coupe e46 cu packet m si xenoane si a dat 20.000euro pe el fara taxa.... s-a cam tepuit putin

269426[/snapback]

:blink: 2005 coupe,pachet m,xenon la 20.000?de ce s-a tepuit?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

eu zic sa iei un 330 si vei vede diferenta :blink:

 

daca vrei euro 4 masina trebuie sa fie fabricata dupa februarie 2002...

 

In cazul asta cum explici linkul urmator ? Toate au Euro4 si sunt mai vechi de 2002

 

mobile.de

dar dc cabrio este invechit ? :)

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa iei un 330 si vei vede diferenta :blink:

 

daca vrei euro 4 masina trebuie sa fie fabricata dupa februarie 2002...

 

In cazul asta cum explici linkul urmator ? Toate au Euro4 si sunt mai vechi de 2002

 

mobile.de

dar dc cabrio este invechit ? :)

 

Tocmai ce scrie cu 1 post mai sus ca si-a cumparat Astra Bertone .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.