Jump to content

consum 335d


neo871

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca te intereseaza consumul, ia un 320d. Scuza`mi aciditatea, da` la un 335d sa intrebi de consum...

270474[/snapback]

 

 

nu te supara dar concluzia ta mi se pare exagerat de banala si fara sens...

avand in vedere ca am un opel 1.9cdti 150cp si in oras la stilul meu de mers imi consuma 15-16 mi se pare f logic sa stiu cat consuma un 335d de 286cp!

Link to comment
Share on other sites

:blink: schimbi numai in 4.5000rpm ? :PPPPPPPPP eu sunt Allex18 si de pe e90post.com bine ai venit :) :)

 

 

stai sa ii vina lu Mini335d adik lu Bogdan si porma ne zice el cat ii consuma saracu a platit masina si de ~4 luni nu i-a venit masina....... bataie de joc

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

stilul tau de condus la opel: 15-16% ............date oficiale consum opel: a%

stilul tau de condus cu 335d X%...................date oficiale consum bmw: b%

---------------------------------------

regula de 3 simpla

 

Nu o sa fie exact, dar si raspunsurile de pe forum sunt subiective

Link to comment
Share on other sites

nu te supara dar concluzia ta mi se pare exagerat de banala si fara sens...

avand in vedere ca am un opel 1.9cdti 150cp si in oras la stilul meu de mers imi consuma 15-16 mi se pare f logic sa stiu cat consuma un 335d de 286cp!

270594[/snapback]

 

Imi cer scuze, ma`nselat ipocrizia. Pe hartie, in momentu` in care iti cumperi un motor de o capacitate cilindrica mare ce presupune taxa de inmatriculare/impozit/rca/casco la o cifra ridicata, consumu` reprezinta doar un detaliu. Succes in achizitionarea masinii dorite!

Link to comment
Share on other sites

Daca te intereseaza consumul, ia un 320d. Scuza`mi aciditatea, da` la un 335d sa intrebi de consum...

270474[/snapback]

 

 

 

ma seaca raspunsul asta in multe posturi...da ce e gresit sa intrebe?... f bine sa intrebe...dk ai bani nu inseamna ca trb sa arunci cu ei..si pe mine de ex ma int cat consuma un 335d fiindca ma bate gandul sa-mi achizitionez unul...d c nu pui si intrebarea de ce unii care au bani isi iau masini cat mai economice?...

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze, ma`nselat ipocrizia. Pe hartie, in momentu` in care iti cumperi un motor de o capacitate cilindrica mare ce presupune taxa de inmatriculare/impozit/rca/casco la o cifra ridicata, consumu` reprezinta doar un detaliu. Succes in achizitionarea masinii dorite!

270607[/snapback]

 

 

mersi pentru urare si sa stii ca ai prefecta dreptate cu ce zici doar ca la 130-150km/zi in bucuresti pentru mine consumul nu este un detaliu!

Link to comment
Share on other sites

ma seaca raspunsul asta in multe posturi...da ce e gresit sa intrebe?... f bine sa intrebe...dk ai bani nu inseamna ca trb sa arunci cu ei..si pe mine de ex ma int cat consuma un 335d fiindca ma bate gandul sa-mi achizitionez unul...d c nu pui si intrebarea de ce unii care au bani isi iau masini cat mai economice?...

270611[/snapback]

 

 

EXACT!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ma seaca raspunsul asta in multe posturi...da ce e gresit sa intrebe?...

270611[/snapback]

 

Fiecare are dreptul sa puna intrebari, sa isi exprime opinia, este adevarat.

Poate intrebarea este un pic "aiurea" , in momentul in care iti permiti sa cumperi o masina premium, si mai mult, o masina cu un motor mare.

Si pe mine ma "seaca" cei care fac figuri de mari boieri :) dar cumpara piese SH de pe forum, cei care pretind ca au mari studii si nu leaga bine doua cuvinte, cei care sunt "jigniti" de articole care intr-un fel prezinta realitatea...

 

Din fericire toti pe acest forum sunt tratati la fel, indiferent de pozitia sociala, indiferent de starea materiala,indiferent de opiniile personale..etc

Opiniile sunt diferite si sunt luate ca atare, prea putin conteaza ce ne..."seaca". :)

 

d c nu pui si intrebarea de ce unii care au bani isi iau masini cat mai economice?...

270611[/snapback]

 

 

Chiar, buna intrebare. :blink:

De ce isi iau masini economice daca au bani si isi permit o masina cu un consum mare? :) Vorba aia, dau un ban da stau in fata.

 

 

Sunt zgarciti, nu au banii pe masura impresiilor(nu este cazul pe acest forum :) ), nu vor sa polueze atmosfera,parintii le-au dat limita pe luna,nu se stie daca mai merge "afacerea" peste cateva luni, chiar nu stiu ce justificare sa mai gasesc...

Tu ce parere ai? :)

Link to comment
Share on other sites

Si pe mine ma "seaca" cei care fac figuri de mari boieri  dar cumpara piese SH de pe forum, cei care pretind ca au mari studii si nu leaga bine doua cuvinte, cei care sunt "jigniti" de articole care intr-un fel prezinta realitatea...

 

:blink: Welcome to Romania!

 

Sunt zgarciti, nu au banii pe masura impresiilor(nu este cazul pe acest forum  ), nu vor sa polueze atmosfera,parintii le-au dat limita pe luna,nu se stie daca mai merge "afacerea" peste cateva luni, chiar nu stiu ce justificare sa mai gasesc...

Tu ce parere ai?

 

Pentru ca pot apoi sa le vanda mai repede... !!?! Insa cred ca mare parte sunt primele 2 variante...Si de aceea ma vad nevoit sa ma repet:

 

:) Welcome to Romania!

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.